16. červenec 2018

Obsah dílu

Headlines — Utekly tři šelmy — Útěky šelem v ČR — Zásah policie kvůli nelegálnímu zabíjení tygrů — Obce zatím nemají zájem o nové zdroje pitné vody. O dotaci z Ministertsva ŽP doteď požádala jen jediná obec- Brtnice. — Problém s dotacemi na zdroje pitné vody v Brdech — HOST: Petr Kulhánek k dotacím na pitnou vodu v malých obcích — Nová policejní služebna v Dolní Moravě — HOST. Starosta obce Dolní Morava ke vzniku nové policejní stanice — Jediná vlastní chovatelská stanice pro policejní psy — Čísla k černým pasažérům ve věku od 15 do 25 let — Živý vstup: Sportovní hala v Českých Budějovicích — Zrušení památkové ochrany — ZOO Liberec bude mít ptačí orloj. — Festival Živá ulice v Plzni

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:04
  Utekly tři šelmy
   Lev a dva tygři utekli z klece Bioparku Štít u Chlumce nad Cidlinou. Veteriáři je uspali a ošetřovatelé znovu vrátili za mříže klece. Zasahovali policisté včetně elitní zásahové jednotky.
   03:03
   Útěky šelem v ČR
    Dnešní útěk dvou tygrů a lva v Bioparku Štít není zdaleka prvním případem útěku šelmy v Česku. Během posledního roku utekly ze soukromých zoo, ale i z klasických zoologických zahrad nebo výběhů minimálně v pěti případech.
    03:37
    Zásah policie kvůli nelegálnímu zabíjení tygrů
     Kvůli podezření z trestného činu neoprávněného nakládání s chráněnými zvířaty, pravděpodobně tygry, zasahovali celý den celníci a policisté v pražské tržnici Sapa, na Českolipsku a taky v Zoo parku ve středočeské Bašti. Ten provozuje Ludvík Berousek.
     04:09
     Obce zatím nemají zájem o nové zdroje pitné vody. O dotaci z Ministertsva ŽP doteď požádala jen jediná obec- Brtnice.
      Peníze ve výši 3 milionů korun od státu dostanou a už letos si tak připojí dva nové vrty.
      06:19
      Problém s dotacemi na zdroje pitné vody v Brdech
       K Brtnici přibylo už dalších 6 obcí. Státní fond životního prostředí aktuálně eviduje 7 žádostí za 16 milionů korun. Peníze na vodovod by potřebovaly i další. Zdaleka ne všechny si ale můžou o dotaci požádat.
       08:24
       HOST: Petr Kulhánek k dotacím na pitnou vodu v malých obcích
        Host Petr Kulhánek, místopředseda Svazu měst a obcí, o dotacích na zdroje pitné vody. Dosahnou na dotace i menší obce? Neznamená pro malé obce vrt další studny nemalé finanční potíže?
        11:09
        Nová policejní služebna v Dolní Moravě
         Policie otevřela novou služebnu v Dolní Moravě na Orlickoústecku - dojíždět sem budou policisté z okolí a to podle potřeby. Důvod? Tím jsou turisti. Do obce, která má kolem 300 obyvatel, jich teď ročně jezdí stovky tisíc.
         11:39
         HOST. Starosta obce Dolní Morava ke vzniku nové policejní stanice
          V Dolní Moravě vznikla nová policejní stanice. Ty ve většině malých obcí spíš zanikají. O tom proč obec o 300 obyvatelích má novou policejní stanici.
          13:48
          Jediná vlastní chovatelská stanice pro policejní psy
           Až 120 pracovních psů pro potřeby Police ČR by měla ročně odchovat jediná chovatelská policejní stanice v republice. Z Domažlic byla přesunuta do Prackovic nad Labem. Zaměřuje se na německé a belgické ovčáky.
           15:26
           Čísla k černým pasažérům ve věku od 15 do 25 let
            Více než třetina mladistvých jezdí načerno. Podle dat Pražské integrované dopravy jelo od podzimu do dneška přes 228 tisíc lidí bez jízdenky.
            16:04
            Živý vstup: Sportovní hala v Českých Budějovicích
             Radní v Českých Budějovicích zrušili tendr na stavbu nové sportovní haly na Dlouhé louce. Nejnižší cena, kterou nabídla stavební firma ve výběrovém řízení, totiž přesáhla požadovaný rozpočet víc než o polovinu.
             19:47
             Zrušení památkové ochrany
              Ministerstvo kultury zrušilo památkovou ochranu budovy uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech. Požádal o to kraj na základě posudku Kloknerova ústavu ČVUT. Ten totiž potvrdil havarijní stav památkově chráněné stavby.
              20:14
              ZOO Liberec bude mít ptačí orloj.
               Připomínat má ohrožené druhy pěvců. Ptačí orloj se návštěvníkům poprvé představí koncem září.
               22:36
               Festival Živá ulice v Plzni
                14 dnů nabitých uměním rozložených do tří měsíců. To je 7. ročník multižánrového festivalu Živá ulice, který dnes začíná v Plzni. První část - červencová je věnovaná divadlu. Druhý týden v srpnu ožije západočeská metropole hudbou.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                17. červenec 2018

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                1. červen

                Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                1. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                31. květen

                Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                31. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                30. květen

                Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                30. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. květen

                Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                29. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                26. květen

                Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                26. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                25. květen

                Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                25. 5. 2023 na ČT1

                Napište nám