Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Novinky v NP České Švýcarsko — Správa šumavského parku po pěti letech otevře restauraci v myslivně na Březníku — Trendy v domácím turismu — V Krkonoších ochranáři chtějí lákat turisty i do méně známých částí hor, aby ulevili těm nejvíc navštěvovaným a často zároveň i nejchráněnějším partiím. — Konvoj armády USA — Problémy s plodností — Požár lesa likvidují od včerejšího večera hasiči poblíž Dubé na Českolipsku. — I přes zákaz činnosti pokračuje dál chov exotických zvířat v Kletečné na Pelhřimovsku — Studenti dokumentů Pameť národa — Oprava věže Jakobínka — Pardubická univerzita vstoupila do prestižního vědeckého programu. Chce uvést své výzkumy co nejdříve do praxe. — Po více než sedmi stoletích má sv. Zdislava svoji tvář.

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv
  00:55
  Novinky v NP České Švýcarsko
   Všechny 4 národní parky v Česku mají pro letní turistickou sezonu připravené nějaké novinky. Třeba České Švýcarsko - chce v několika akcích park ukázat z míň známých a míň tradičních pohledů.
   02:42
   Správa šumavského parku po pěti letech otevře restauraci v myslivně na Březníku
    O ni bojovali turisté poté, co ji muselo vedení rezervace kvůli špatnému nakládání s odpadní vodou uzavřít. V letošní sezoně se rozšíří také nabídka výprav do divočiny. Navíc si letos Šumava připomíná kulatá výročí ochrany zdejších pralesů.
    05:47
    Trendy v domácím turismu
     Jaký je zájem o tuzemskou dovolenou mezi Čechy a jaký je zájem o Česko v zahraničí?
     07:58
     V Krkonoších ochranáři chtějí lákat turisty i do méně známých částí hor, aby ulevili těm nejvíc navštěvovaným a často zároveň i nejchráněnějším partiím.
      Podporují i projekty, jejichž cílem je nabídnout alternativu k tradiční turistice.
      10:05
      Konvoj armády USA
       Českem projíždí konvoj americké armády ze základny v Bavorsku: Směr Pobaltí, cvičení NATO.
       12:29
       Problémy s plodností
        Statisticky už každý 5. až 6. pár v Česku má problémy s neplodností - a číslo pořád stoupá. Jednou z prokázaných příčin je oddalování těhotenství.
        14:34
        Požár lesa likvidují od včerejšího večera hasiči poblíž Dubé na Českolipsku.
         Hořet začalo v těžko přístupném skalnatém terénu. Hasiči vodu na místo dopravují s velkými obtížemi ze zhruba pět kilometrů vzdáleného koupaliště v Nedamově.
         15:04
         I přes zákaz činnosti pokračuje dál chov exotických zvířat v Kletečné na Pelhřimovsku
          Chovatele potrestal soud pětiletým zákazem činnosti. Ten ale převedl chov na manželku a jejich zařízení funguje dál. Letos se jim navíc podařily vzácné odchovy např. lvů, rysů nebo pum.
          17:46
          Studenti dokumentů Pameť národa
           Právě končí půlroční projekt Příběhy našich sousedů pořádaný neziskovou organizací Post Bellum. Studenti v něm dokumentují vzpomínky pamětníků na události československých dějin.
           19:37
           Oprava věže Jakobínka
            Unikátní stavební expriment na hradě Rožmberk nad Vltavou vstoupil do závěrečné etapy. Věž Jakobínka je restaurována výhradně středověkými stavebními technologiemi.
            21:36
            Pardubická univerzita vstoupila do prestižního vědeckého programu. Chce uvést své výzkumy co nejdříve do praxe.
             Diagńoza rakoviny z krve či netoxický lék na bolest. Na Pardubické univerzitě vznikají výzkumy, které by mohly za několik let pomáhat lidem na celém světě.
             23:32
             Po více než sedmi stoletích má sv. Zdislava svoji tvář.
              Její pravděpodobný portrét je vystavený v bazilice v Jablonném v Podještědí, vedle místa, kde je pohřbená. Vznikal unikátní technologií ve spolupráci českých a brazilských odborníků.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

              23. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

              22. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

              21. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

              20. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

              17. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

              16. 3. 2023 na ČT1

              Napište nám