Některé základní školy v menších obcích, ale třeba i v okolí Prahy řeší stejný problém – mají hodně dětí a málo místa. Při vyučování pak musí improvizovat. Plzeňská radnice se už podruhé chystá zrušit veřejnou soutěž na provoz útulku pro psy a kočky. První zrušení tendru po připomínkách účastníků napadl antimonopolní úřad.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Stavba D11 pokračuje

Stavbou sedmikilometrového úseku z Jaroměře do Smiřic pokračuje dostavba dálnice D11.

Polská dálnice se blíží

U Královce se má v česká D11 spojit s polskou S3. Vznikne tak autostráda, která protne Evropu od Jadranu k Baltu. Jenže zatímco šedesát kilometrů vzdálené ťukání slavnostních kladívek u Smiřic k hranici nedoléhá, kousek za ní – v Poslku – jsou už slyšet b

Jan Kroupa, ředitel ŘSD

O budoucnosti dostavby dálniční sítě v Česku

Školy mají málo místa

Výuka v hospodě, cukrárně nebo hasičárně. I tak může vypadat běžný školní den. Některé základní školy v menších obcích, ale třeba i v Praze řeší stejný problém – mají hodně dětí a málo místa.

Poldi nezaplacená

Doslova jen několik dní trval optimismus zaměstnanců a města Kladna ohledně budoucnosti tradiční huti Poldi, která je od prosince v konkurzu.

Prodej bunkrů

U Slavonic zahájil návštěvnickou sezonu pevnostní areál z dob první republiky. Po oslavách konce druhé světové války připomíná naopak její začátek.

Odsouzené matky se mohou už 15 let starat o malé děti v jediné věznici v Česku. Ve Světlé nad Sázavou.

Za tu dobu prošlo věznicí 153 dětí. recidiva na speciálním oddělení je minimální-10%.

Svatojánské slavnosti Navalis

V Praze na Vltavě, u Karlova mostu jsou v plném proudu svatojánské slavnosti Navalis: Letos se konají už podesáté.

Živě z dění slavností Navalis

Hlavní program Svatojánských slavností Navalis na Vltavě u Karlova mostu začíná večer.

Vnitřní městský okruh v Praze povede tunelem

Praha povede chybějící část vnitřního městského okruhu tunelovým komplexem Vlasta. Pražští radní dnes odmítli povrchovou variantu, kterou navrhovala Trojkoalice.

Ovocnáři s nadějí vyhlížejí novou úrodu jablek.

Tu loňskou na jaře spálil mráz. Zásoby od tuzemských pěstitelů proto docházejí, většina skladů je už prázdná.

Klimatizované trolejbusy v Pardubicích

Horko a zápach. Častá připomínka cestujících MHD v letních měsících. Problém vyřešil pardubický dopravní podnik. Nakoupil trolejbusy s klimatizací. Podle dopravního experta to ale více cestujících nepřiláká.

Firma opraví zfušované silnice

Vleklý spor o nekvalitně opravené silnice na Českobudějovicku má konečně řešení. Jihočeský kraj se dohodl se společností Robstav, že opraví problematické úseky nových komunikací. Firma na to má čas do poloviny května.

Postřik cukrové řepy

Pěstitele cukrové řepy trápí, že Evropská unie zakázala používat tzv. neonikotinoidy. Plodinu chrání v počátcích jejího růstu.

V centru České Lípy už třetím rokem "straší" ruina vyhořelého historického Kounicova domu.

Památkově chráněný objekt je v soukromém vlastnictví, ale po jeho požáru s ním majitel nic nedělá. Město chce dům odkoupit a jednat s pámátkáři o tom, jak s ním naloží. Odkup se ale stále nedaří, části zastupitelů se zdá jeho cena příliš vysoká. Starostk

Co s neudržovanými hřišti v Jihlavě?

V Jihlavě stále zůstává řada neudržovaných zanedbaných dětských hřišť a sportovišť. Plochy jsou zarostlé, špinavé ale i nebezpečné. Město s nimi ale většinou nemůže nic dělat, protože mu nepatří.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD