Stavba D7 u Chlumčan se opět posouvá, a to minimálně o půl roku. Stavbu, která se připravuje už 20 let, zdržela novela zákona o vlivu stavby na životní prostředí. O stovky přihlášek méně letos přišlo na některé fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Středoškoláci čím dál víc ztrácí zájem např. o obory na Elektrotechnické fakultě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Startuje festival Finále

V Plzni začíná 31.ročník filmového festivalu Finále: Ten už tradičně představí hrané, animované i dokumentární snímky, které vznikly v uplynulém roce, a taky řadu doprovodných akcí.

Průvodce festivalem a městem

Kudy kam na plzeňském filmovém festivalu Finále?

Host živě: Ondřej Havelka, režisér filmu Hastrman

S Ondřejem Havelkou o jeho filmovém režisérském debutu.

Chlumčany se obávají hluku z D7

Stavba D7 u Chlumčan se opět posouvá a to minimálně o půl roku. Stavbu, která se připravuje už 20 let, zdržela novela zákona o vlivu stavby na životní prostředí. Platí od listopadu. Silničáři podle ní doplňují již hotovou dokumentaci EIA.

V Chomutově unikal čpavek

Až do zítřka budou hasiči odvětrávat tréninkovou a hlavní halu zimního stadionu v Chomutově. Unikal tam čpavek. V okolí zimního stadionu už nebezpečí nehrozí. Do areálu se ale stále nesmí.

Nedostatek studentů na ZČU

Některé fakulty Západočeské univerzity v Plzni ztrácejí studenty - přihlášek ke studiu se na nich letos sešlo o několik stovek míň, než bylo obvyklé: Týká se to oborů na Elektro technické a Pedagogické fakultě.

Nové hospodaření s vodou v severních Čechách

Severočeská vodárenská společnost dnes na jednání valné hromady schválila nový způsob hospodaření s vodou.

Miliardový tunel v Českých Budějovicích

České Budějovice chtějí postavit tunel pod vlakovým nádražím. Má ulevit dopravě ve východní části města. Stát bude miliardu a město chce o jeho stavbě jednat v červnu s vládou.

V sídle Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou celý den zasahovali policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Zajímali se výhradně o ředitele společnosti Luboše Wejnara. Krátce prověřovali i společnost BusLine.

Winternitzovy automatické mlýny kraji

Pardubický kraj koupí od soukromého majitele stoletou budovu Winternitzových automatických mlýnů v Pardubicích. Rozhodli o tom zastupitelé.

Vězni staví hrad

Odsouzení z věznice v Litoměřicích jezdí v tyto dny pomáhat historikům a archeologům s pracemi na zřícenině hradu Kalich v Českém středohoří nad městem - hradu, který si nechal postavit sám husitský vojevůdce Jan Žižka.

Elixír mládí z Dolní Dobrouče

Tak by se dal nazvat revoluční kosmetický vynález, který se zrodil v laboratořích českého farmaceutického výrobce, firmy Contipro z Dolní Dobrouče.

Jihlava má nové turistické lákadlo.

V podzemí město otevřelo původní expozici ze 70 let minulého století - kryt CO.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD