Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Jihlava uzavřela nejvytíženější silnici v centru města — Uzavírky v Pardubicích komplikují dopravu — Vláda v demisi je na návštěvě Královéhradeckého kraje — Návštěva vlády v demisi v Královehradeckém kraji — Protivládní protesty — Přípravy na protestní akci v Pardubicích — Protivládní protesty přímo z měst — Připomínka obětí tábora v Letech — Radotín uzavírá lávku — U Kundratic na Táborsku se zřítilo letadlo — Na Chebsku shořela část hotelového rezortu — V bývalém vojenském újezdu u šumavských Prášil se objevuje munice i mimo označené dopadové plochy — Smart Cities – neboli chytrá města, která využívají nejmodernější technologie. — Konference Internet ve státní správě a samosprávě — Na řekách i přehradách začíná plavební sezóna — Začal tradiční úklid Vysočiny — Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko pohledem iReportérů — Závodiště v Chuchli po zimě ožilo

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:50
  Jihlava uzavřela nejvytíženější silnici v centru města
   Kolony se tvoří hlavně v dopravních špičkách.
   02:36
   Uzavírky v Pardubicích komplikují dopravu
    Dopravní uzavírky v Pardubicích zkomplikovaly dopravu, ve městě se tvoří dlouhé kolony.
    04:33
    Vláda v demisi je na návštěvě Královéhradeckého kraje
     Tématy výjezdního zasedání byly třeba investice do zdravotnictví nebo vysokého školství. Před jednáním s hejtmanem Jiřím Štěpánem navštívili ministři a premiér v demisi i archeologický průzkum v lokalitě budoucí dálnice D11.
     05:06
     Návštěva vlády v demisi v Královehradeckém kraji
      O návštěvě premiéra v demisi Andreje Babiše a jeho vlády v demisi podrobně redaktor Vlastimil Weiner.
      07:08
      Protivládní protesty
       Protesty jsou i v Praze a v dalších 18 městech v Česka.
       07:31
       Přípravy na protestní akci v Pardubicích
        V mnoha městech po celé České republice protestují lidé.
        08:32
        Protivládní protesty přímo z měst
         Živé vstupy redaktorů.
         10:56
         Připomínka obětí tábora v Letech
          Protest měl ale podobu piety za oběti koncentračního tábora v Letech u Písku. Důvodem jsou extrémní výroky některých politiků o táboře, které zazněly v minulých týdnech.
          12:34
          Radotín uzavírá lávku
           Do konce dubna bude uzavřená lávka přes Berounku v Radotíně. Kvůli špatnému stavu po povodních se musí opravit. Po zpevnění by měla být omezeně v provozu až do doby, než se postaví zcela nová - nejdéle však do roku 2020.
           12:52
           U Kundratic na Táborsku se zřítilo letadlo
            Na pole u Kundratic na Táborsku se zřítilo kolem třetí hodiny malé letadlo, po pádu začalo hořet. Zemřeli v něm dva lidé. Na místě zasahovaly všechny záchranné složky.
            13:08
            Na Chebsku shořela část hotelového rezortu
             Hořet začala střecha a celé druhé patro. Hasiči evakuovali pět lidí, kteří se ještě v noci vrátili do svých pokojů v neponičené části hotelu. Nikdo nebyl zraněn.
             13:30
             V bývalém vojenském újezdu u šumavských Prášil se objevuje munice i mimo označené dopadové plochy
              Vedení národního parku spolu s hasiči teď musí přepracovat plán pro případné zásahy v těchto oblastech. Celková sanace území je podle vedení rezervace nemožná.
              15:45
              Smart Cities – neboli chytrá města, která využívají nejmodernější technologie.
               O novinkách v této oblasti se dnes mluvilo na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové.
               17:44
               Konference Internet ve státní správě a samosprávě
                Živý vstup redaktorky Věry Hofmanové.
                19:17
                Na řekách i přehradách začíná plavební sezóna
                 Díky příznivému počasí se nádrže začínají plnit plachetnicemi i motorovými čluny. Třeba na Lipenskou přehradu se včera spouštěl taky největší z tamních parníků - Adalbert Stifler.
                 20:26
                 Začal tradiční úklid Vysočiny
                  Dnes začal v Kraji Vysočina 10. ročník úklidu prostranství kolem silnic a řek s názvem Čistá Vysočina. Jako první se dnes do akce zapojili školáci v obci Litohoř nedaleko Moravských Budějovic.
                  22:14
                  Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko pohledem iReportérů
                   Zapojilo se do ní přes 70 tisíc lidí - uklízeli v parcích, okolí hřišť nebo turistických tras. Výsledek? Dobrovolníci sesbírali tisíc tun odpadků.
                   22:42
                   Závodiště v Chuchli po zimě ožilo
                    Do Velké Chuchle se po zimní přestávce vrátily koňské dostihy. Závodiště na jižním okraji Prahy zahájilo už 112. sezónu.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Premiéra pondělí 23. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                    Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                    Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                    Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                    Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                    Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1

                    Napište nám