Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Zájem o třídění bioodpadu roste — Ostrov zajistil ubytování lidem po požáru ubytovny — Čeští a němečtí policisté dnes v Mníšku na Mostecku cvičili společný zásah proti demonstrantům — Tři lékaře z Nymburka obvinila policie za smrt seniora. — Spor o ulici Václava Havla — Nárůst klíšťové encefalitidy — Příprava územního plánu v Ústí vázne — Na západě Čech začaly výlovy rybníků — Pardubice mají ordinaci pro bezdomovce — Pes pokousal dvouletého chlapce v obličeji — Archeologové na Rychnovsku hledají trosky amerického bombardéru B-17 z druhé světové války, přezdívaného létající pevnost. — Technické muzeum v Liberci získalo z Německa parní lokomotivu

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv
  00:59
  Zájem o třídění bioodpadu roste
   V Česku se loni vytřídilo o třetinu víc bioodpadu než rok předtím. Může za to změna zákona o odpadech, která platí od dubna loňského roku a která obcím jeho třídění nařizuje. Podle radnic je zájem mezi lidmi velký.
   05:22
   Ostrov zajistil ubytování lidem po požáru ubytovny
    Pondělní požár ubytovny v Ostrově na Karlovarsku připravil 20 lidí o bydlení i většinu osobních věcí.
    07:16
    Čeští a němečtí policisté dnes v Mníšku na Mostecku cvičili společný zásah proti demonstrantům
     Jde o první společné cvičení od platnosti nové česko-německé policejní smlouvy. Ta od prvního října rozšiřuje jejich pravomoci na území druhého státu.
     09:08
     Tři lékaře z Nymburka obvinila policie za smrt seniora.
      Při jeho hospitalizaci měli přehlédnout, že je diabetik, který potřebuje inzulín. Ten seniorovi ale nezajistili a následně se pokusili zfalšovat lékařské zprávy. Hrozí jim za to až šest let vězení.
      10:54
      Spor o ulici Václava Havla
       Po letech sporů budou mít v Trutnově konečně ulici se jménem Václava Havla. Část veřejnosti je ale proti. Ulici, kterou radnice vybrala k přejmenování, totiž považují za mimořádně nedůstojnou.
       11:51
       Nárůst klíšťové encefalitidy
        V Jihočeském kraji vzrostl počet pacientů s klíšťovou encefalitidou - oproti loňsku víc než dvojnásobně. Hygienici evidují už téměř 90 případů.
        14:06
        Příprava územního plánu v Ústí vázne
         Architekti kritizují přípravu nového územního plánu Ústí nad Labem. Upozorňují na to, že dokument, který rozhodne o tom, kde a co se může na území města stavět, vzniká nekoncepčně.
         16:52
         Na západě Čech začaly výlovy rybníků
          Největší chovný rybník na Domažlicku je už prázdný. Na rozdíl od loňska ryby nemají váhový podprůměr způsobený suchem a nedostatkem vody. Přesto je množství ryb letos srovnatelné.
          19:40
          Pardubice mají ordinaci pro bezdomovce
           Pacienti mají často dlouhodobě neléčené zdravotní problémy. Specializovaná ordinace pomůže i bezdomoveckým noclehárnám a denním centrům – jejich klienty totiž vyšetří na infekční choroby.
           21:26
           Pes pokousal dvouletého chlapce v obličeji
            Pes napadl vnuka své majitelky před domem v Habartově. Po útoku utekl do lesa. Zvíře napadlo lidi i v minulosti.
            21:46
            Archeologové na Rychnovsku hledají trosky amerického bombardéru B-17 z druhé světové války, přezdívaného létající pevnost.
             Ten se nedaleko Solnice zřítil v březnu 1945.
             23:25
             Technické muzeum v Liberci získalo z Německa parní lokomotivu
              Třicetitunový kolos je jeho největším exponátem
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

              Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

              Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

              Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

              Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

              Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

              Napište nám