Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Problémy pardubického letiště — Obce proti rušení pošt — Metro D - další komplikace — S kotlíkovými dotacemi na Vysočině uspělo 2000 žadatelů — Co bude s továrnou v Brněnci? — Dokončení labské cyklostezky — Zchátralé domy v Úpici — Co s darem pro britský královský pár? — Netypická autoškola — Letošní vodácká sezona na Jizeře — Pátrání po starých lomech — 200 let s Rukopisem zelenohorským — Budou padat hvězdy

Části dílu

01:07
Problémy pardubického letiště
  Živý vstup Vlastimila Weinera.
  03:37
  Obce proti rušení pošt
   Česká pošta pokračuje v tzv. optimalizaci poštovní sítě. Jde o to, že v mnoha, hlavně menších vesnicích, přestává provozovat své pobočky - některé ruší úplně, některé převádí na různé partnery.
   05:52
   Metro D - další komplikace
    Pražský magistrát na 1,5 roku přerušil stavební řízení ve věci výstavby budoucí trasy D metra do Písnice - kvůli komplikacím při výkupu potřebných pozemků. Nová trasa pražského metra má spojit centrum s jižní částí hlavního města.
    07:08
    S kotlíkovými dotacemi na Vysočině uspělo 2000 žadatelů
     Na 300 z nich se nedostalo. Kraj proto zažádal o peníze navíc. Ministerstvo životního prostředí nicméně slibuje nápravu a na začátek příštího roku chystá 2. vlnu dotací.
     09:39
     Co bude s továrnou v Brněnci?
      Živý vstup Přemysla Šrámka.
      12:24
      Dokončení labské cyklostezky
       Ústecký kraj připravuje stavbu další části mezinárodní Labské stezky, kterou využívají hlavně zahraniční cykloturisté. Na Litoměřicku chce příští rok začít stavět tříkilometrový úsek, kde musí cyklisté jezdit po rušné silnici.
       14:30
       Zchátralé domy v Úpici
        Třicetimilionový úvěr kvůli dvěma domům na náměstí rozděluje zastupitele v Úpici na Trutnovsku. Domy byly zchátralé, město je vykoupilo od soukromých vlastníků a chystá jejich opravy.
        16:23
        Co s darem pro britský královský pár?
         Ve stáji hřebčína v Kladrubech nad Labem je stále kůň Favory Alta Cambridge, který byl před pěti lety svatebním darem českého státu britskému královskému páru - následníkovi trůnu Williamovi a jeho ženě Kate.
         16:58
         Netypická autoškola
          Trochu jiné žáky má autoškola v městské části Praha 3. Je vstřícná k sociálně slabším klientům, často z řad dlouhodobě nezaměstnaných. Pro ně je často problém sehnat práci právě proto, že řidičský průkaz dosud neměli.
          18:43
          Letošní vodácká sezona na Jizeře
           Střídají se dny, kdy je extrémně plno, a dny, kdy většina lodí zůstává na břehu
           20:24
           Pátrání po starých lomech
            V Národním geoparku Železné hory začalo pátrání po starých lomech. Pro oblast je typická mimořádná pestrost hornin v podloží. Prostřednictvím vyčištěných lomů je možné tyto přírodní jevy lépe přiblížit veřejnosti.
            22:16
            200 let s Rukopisem zelenohorským
             První stálá expozice na Zelené Hoře u Nepomuka. Zámek, který kromě dokumentu proslavili Švandrlíkovi Černí baroni, pomalu ožívá a ty nejzchátralejší části se podařilo zachránit.
             23:59
             Budou padat hvězdy
              Noční oblohu dnes a ještě i ze zítřka na sobotu bude ozařovat meteorický roj Perseid. Nejviditelnější by po obě noci měl být mezi půlnocí a 4. hodinou ranní.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

              2. 2. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

              1. 2. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

              31. 1. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

              30. 1. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

              27. 1. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

              26. 1. 2023 na ČT1

              Napište nám