30. květen 2016

Obsah dílu

Headlines — Jihočeští řidiči autobusů se do stávky organizovaně nezapojí. — Jihočeský kraj zřejmě zakotví minimální mzdu — Obci Fryšava na Žďársku hrozí, že bude vracet dotace a platit sankce za stavbu kanalizace a čistírny odpadních vod — Úklid, sčítání škod a čekání na zástupce pojišťoven. — Z obří nelegální skládky v Bulovce na Frýdlantsku zbylo posledních zhruba tisíc tun odpadu. — Málo policistů na Tachovsku — Stížnost proti zastavení stíhání náměstka hejtmana Vysočiny Libora Joukla — Vlaky na letiště v Praze — Stále častěji si lidé zkracují cestu přes kolejiště a stále častěji končí takové počínání srážkou s vlakem. — Primátorka Ústí má větší pravomoce — Karlovarský kraj chce další úsek D6 bez placení — Zkus řídit "pod vlivem" - pilotní projekt tzv. zážitkové prevence — Pole a lesy severozápadně od Hradce Králové obsadili hledači meteoritů.

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  00:54
  Jihočeští řidiči autobusů se do stávky organizovaně nezapojí.
   K podpoře se ale většina řidičů hlásí. Přestože se svými zaměstnavateli mají korektní vztahy, považují svoje platy za nízké.
   02:48
   Jihočeský kraj zřejmě zakotví minimální mzdu
    Na schůzce dopravců se zásupci kraje se účastníci dohodli na zavedení minimální mzdy, aby nebyly ohroženy platy řidičů.
    05:09
    Obci Fryšava na Žďársku hrozí, že bude vracet dotace a platit sankce za stavbu kanalizace a čistírny odpadních vod
     Malá obec by se tak dostala do vážných existenčních problémů. Případ zatím vyšetřuje policie a počínání v obci teď kontroluje i finanční úřad a Státní fond životního prostředí.
     07:02
     Úklid, sčítání škod a čekání na zástupce pojišťoven.
      To byla dnes hlavní činnost obyvatel obcí z Královéhradecka, přes které se v sobotu odpoledne přehnala bouře s přívalovým deštěm.
      07:31
      Z obří nelegální skládky v Bulovce na Frýdlantsku zbylo posledních zhruba tisíc tun odpadu.
       Likvidace přijde na osmnáct milionů korun. Polovinu zaplatili Němci, o zbytek se podělí stát a Liberecký kraj.
       11:11
       Málo policistů na Tachovsku
        Víc než stovku nových policistů by teď potřebovali přijmout v Plzeňském kraji. Region se s jejich nedostatkem potýká dlouhodobě.
        12:56
        Stížnost proti zastavení stíhání náměstka hejtmana Vysočiny Libora Joukla
         Soudce Zdeněk Chalupa zastavil stíhání v březnu. Státní zástupce Kamil Špelda to považuje za nešťastné a podle jeho slov to neodpovídá důkazní situaci. Proto dnes podal stížnost.
         13:24
         Vlaky na letiště v Praze
          Jak budou jezdit vlaky mezi Prahou a letištěm? Ministerstvo dopravy by mělo v úterý rozhodnout o posledním nedořešeném úseku diskutovaného spojení.
          15:48
          Stále častěji si lidé zkracují cestu přes kolejiště a stále častěji končí takové počínání srážkou s vlakem.
           S nepříznivou statistikou přišla Správa železniční dopravní cesty, která se rozhodla neopatrné chodce odradit.
           17:37
           Primátorka Ústí má větší pravomoce
            Zastupitelé Ústí nad Labem dnes schválili převedení některých pravomocí rady města na primátorku Věru Nechybovou. Podle ní se díky tomu chod magistrátu zrychlí. V krajské metropoli totiž přes měsíc nefunguje městská rada.
            19:11
            Karlovarský kraj chce další úsek D6 bez placení
             Žádá o to Ministerstvo dopravy. Jde o úsek dálnice, která vede kolem Sokolova. Podle kraje by tato část měla být považována za obchvat města.
             21:08
             Zkus řídit "pod vlivem" - pilotní projekt tzv. zážitkové prevence
              V Plzni si studenti středních a vysokých škol mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, řídit pod vlivem alkoholu nebo drog..
              22:59
              Pole a lesy severozápadně od Hradce Králové obsadili hledači meteoritů.
               Podle výpočtů Astronomického ústavu Akademie věd totiž právě do této oblasti, mezi obce Čistěves a Sovětice, několik kosmických úlomků nedávno spadlo.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               31. květen 2016

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               2. červen

               Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

               2. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               1. červen

               Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

               1. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               31. květen

               Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

               31. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               30. květen

               Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

               30. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               29. květen

               Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

               29. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               26. květen

               Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

               26. 5. 2023 na ČT1

               Napište nám