Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Chotíkovská spalovna startuje zkušební provoz — Ústí nad Labem je bez rady — Pět let o výbuchu v pardubické Explosii — Prezident Zeman zakončil návštěvu Středočeského kraje — Zastupitelé Dvora Králové nad Labem nabídli k prodeji dvanáctihektarovou průmyslovou zónu Zboží. — Grant pro jihočeské domácí hospice — Kontroverzní dílo v Litomyšli — Táboru hrozí rozpad koalice . — Aplikace strážníků pomůže předvídat přestupky — I přes dlouholetý odpor místních v pražských Košířích začíná stavba dvou bytových domů "Na Farkáně". — Liberecké divadlo chystá komedii podle filmu Larse von Triera

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv
  00:47
  Chotíkovská spalovna startuje zkušební provoz
   Spalovna v Chotíkově u Plzně už zpracovává komunální odpad z celé Plzně a jejího okolí. Během čtyř až šesti týdnů v testovacím provozu by se mělo prověřit, jestli všechny technologie fungují správně.
   05:53
   Ústí nad Labem je bez rady
    Ústí nad Labem je poprvé ve své polistopadové historii bez vedení města. Zastupitelstvo se dnes neshodlo na složení rady. Ta je tak nekompletní a veškeré její kompetence přešly na zastupitele.
    07:40
    Pět let o výbuchu v pardubické Explosii
     Před pěti lety zemřeli při výbuchu v pardubické Explosii čtyři zaměstnanci podniku. Továrna od té doby zpřísnila bezpečnostní opatření.
     08:47
     Prezident Zeman zakončil návštěvu Středočeského kraje
      Navštívil vojáky a obyvatele v Jincích na příbramsku.
      10:41
      Zastupitelé Dvora Králové nad Labem nabídli k prodeji dvanáctihektarovou průmyslovou zónu Zboží.
       A vypsali veřejnou soutěž. V zóně chtějí postavit lisovnu pro automobilový průmysl, jaroměřský Karsit. Na prodej musí proběhnout tendr.
       12:32
       Grant pro jihočeské domácí hospice
        Jihočeský kraj rozdělí mezi domácí hospice milion tři sta tisíc korun. Reaguje tak na stížnost provozovatelů, kteří na začátku roku upozornili na to, že jim chybí peníze na péči o umírající a že je kraj málo podporuje.
        14:52
        Kontroverzní dílo v Litomyšli
         Oprýskaný autobus s obřím kovovým tubusem přímo v klášterních zahradách v Litomyšli - vystavené dílo sochaře Lukáše Rittsteina zvedá ve městě vlnu emocí.
         16:46
         Táboru hrozí rozpad koalice .
          Rozdělila ji přestavba fotbalového stadionu. Právě kvůli ní schválili zastupitelé převod pozemků klubu na město a jeho finanční podporu ve výši 15 milionů korun.
          18:53
          Aplikace strážníků pomůže předvídat přestupky
           Karlovarští strážníci teď do terénu vyjíždí s novou mobilní aplikací. Ta jim ušetří čas a pomůže vytipovat riziková místa i dobu, kdy se tam něco děje.
           20:47
           I přes dlouholetý odpor místních v pražských Košířích začíná stavba dvou bytových domů "Na Farkáně".
            Začátek prací umožnilo vztyčení třímetrové odhlučňovací stěny stojící těsně u oken starousedlíků. Lidé si stěžují, že stavební úřad zeď povolil nebývale rychle, bez jejich vědomí, a navíc protiprávně.
            23:00
            Liberecké divadlo chystá komedii podle filmu Larse von Triera
             Hry inspirované filmy má v repertoáru už tři a chystá se čtvrtá
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Headlines — Dotace pro malé farmáře — Padělky na tržnici v Hatích — Zákaz pití alkoholu na veřejných místech v Praze — Odstřelování skály u Orlické přehrady — Stezka v oblacích na Klínovci — Ilegální přesun romských uprchlíků — Nedostatek pitné vody v obcích na západ od Prahy — Slavnostní zahájení 868. lázeňské sezony — Zimních pneumatik bude nejspíš nedostatek a navíc podraží — Nová interaktivní aplikace Učíme se přežít — V Pardubicích bude 30.Aviatická pouť — Rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha — První úkryt Gabčíka a Kubiše v Plzni — Poslední sníh roztaje rychleji než loni — Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl. — Festival muzeijní noci

             27. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

             26. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

             25. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

             24. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

             23. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

             20. 5. 2022 na ČT1

             Napište nám