25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Pražská TOP 09 dnes oznámila, že i nadále pokračuje v přípravě nové koalice. — Politolog Petr Jüptner — Problémy v koalici řeší také v Praze 10. — Politolog Petr Jüptner — Celníci na Plzeňsku kontrolovali pravost nových dálničních známek — Ředitel Policie rezignuje — Jihlava už se připravuje na první uprchlíky z Iráku — Broumovsko proti těžbě v Polsku — O těžbě plynů s Jiřím Malíkem z Koalice HF — Násilí na seniorech — Lidé by měli být opatrní při procházkách lesem. — Archeologové Východočeského muzea v Pardubicích začnou prohledávat místo, kde se našel unikátní poklad. — Průmyslová zóna v Kvasinách — Třeboňský historický dům Štěpánka Netolcikého radnice opravila.

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv
  00:58
  Pražská TOP 09 dnes oznámila, že i nadále pokračuje v přípravě nové koalice.
   A to i poté, co projekt opustili tři nezávislí zastupitelé kolem bývalého primátora Tomáše Hudečka.
   02:42
   Politolog Petr Jüptner
    O vytvoření nové koalice se usiluje za každou cenu. Vyjednávání se táhnou už dlouho - jaké vidíte řešení a jak to ublížilo hlavnímu městu?
    04:09
    Problémy v koalici řeší také v Praze 10.
     Opustili ji totiž téměř všichni členové za hnutí ANO včetně starostky Radmily Kleslové, která na svoji funkci rezignovala. Prahu 10 by nově mohla vést koalice ANO + ČSSD + TOP 09
     06:00
     Politolog Petr Jüptner
      Radmila Kleslová - je to konec její kariéry?
      07:46
      Celníci na Plzeňsku kontrolovali pravost nových dálničních známek
       Celníci dokáží rychle určit pravost dálničních známek pro rok 2016. Používají k tomu speciální laserové pero.
       09:29
       Ředitel Policie rezignuje
        Rezignaci předá v pátek policejnímu prezidentovi krajský ředitel v Hradci Králové Martin Červíček. Stal se líderm ODS do krajských voleb.
        10:13
        Jihlava už se připravuje na první uprchlíky z Iráku
         V neděli 24. Ledna přiletí do České republiky první skupina křesťanských uprchlíků z Iráku. Ubytování najdou v Jihlavě. Jejich přesun i bydlení bude plně hrazeno jen ze soukromých sbírek.
         11:58
         Broumovsko proti těžbě v Polsku
          Starostové na Broumovsku vrazili do boje proti těžbě uranu a metanu. Sousední Polsko totiž povolilo průzkumné vrty na velkém území v těsné blízkosti hranic.
          14:11
          O těžbě plynů s Jiřím Malíkem z Koalice HF
           Nejsou obavy na České straně předčasné? Je podobných rizikových lokalit podél českých hranic víc? Zajímají se české úřady dostatečně o aktivity polských těžařů?
           16:24
           Násilí na seniorech
            Policie dopadla muže ze Slovenska, který v Ústí nad Labem na přelomu roku přepadl a okradl pět starších mužů. Právě kvůli takovým útokům senioři chtějí, aby pachatelé automaticky dostávali vyšší tresty.
            18:17
            Lidé by měli být opatrní při procházkách lesem.
             Vrcholí totiž těžba dřeva a masivně se kácí na řadě míst. Třeba v Národním parku České Švýcarsko padne k zemi na 10 tisíc zdravých smrků. Uvolní místo původním druhům.
             20:04
             Archeologové Východočeského muzea v Pardubicích začnou prohledávat místo, kde se našel unikátní poklad.
              Stovky denárových mincí z přelomu 10. a 11. století objevil soukromý nálezce. Podle zákona mu náleží odměna, která může být i ve výši několika milionů korun.
              21:12
              Průmyslová zóna v Kvasinách
               Královéhradecký kraj už má přes 90 procent pozemků pro průmyslovou zónu u automobilky Škoda v Kvasinách. Včetně dvou církevních parcel.
               23:01
               Třeboňský historický dům Štěpánka Netolcikého radnice opravila.
                Desetiletí chátral, některé části se rozpadaly. I když stojí na náměstí, správci pro něj žádné využití neměli, dveře do něj uzavřeli před pěti lety. Tehdy se také objevil na seznamu ohrožených památek.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                12. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                11. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                10. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                9. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                8. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                5. 8. 2022 na ČT1

                Napište nám