Obsah dílu

Evropská komise musí mléčnou krizi řešit další výkupem mléčných přebytků. — Úředníci na kontrole skladu munice — Trest pro bývalého místostarostu Mariánských Lázní — Bezdomovci u nemocnice — Frýdlant chce po firmě provozující tamní nemocnici, aby nerušila lůžka na interně — Porušování zákazů v národní přírodní rezervaci je stále častější — V obci Lhota-Vlásenice na Pelhřimovsku vyrůstá velkolepé arboretum ze sochařských uměleckých děl — Dobrovolníci z celého světa pomáhají přírodě na Liberecku. — Králova vila v Prachaticích míří na seznam památek — Správa šumavského parku začala s obnovou dříve nezalesněných ploch — Pavel Křížek - masérská legenda českého hokeje a fotbalu.

Části dílu

03:01
Evropská komise musí mléčnou krizi řešit další výkupem mléčných přebytků.
  S tímto požadavek pojede do Bruselu ministr zemědělství. Plány představil na dnes zahájeném agrosalonu Země živitelka. Česko čelí mléčné krizi kvůli nadprodukci i ruskému embargu.
  04:48
  Úředníci na kontrole skladu munice
   Úředníci dnes kontrolovali nelegální sklad munice ve Slatině u Vysokého Mýta. Mají rozhodnout o rekolaudaci zemědělských objektů na sklady, nebo o vystěhování munice a zbraní.
   06:44
   Trest pro bývalého místostarostu Mariánských Lázní
    Na dva roky do vězení poslal karlovarský soud někdejšího náměstka hejtmana a místostarostu Mariánských Lázní Petra Horkého. Rozsudek zatím není pravomocný.
    08:45
    Bezdomovci u nemocnice
     Víc než 600 lidí v Chomutově podepsalo petici proti noclehárně pro bezdomovce. Nelíbí se jim, že ji chce město umístit vedle nemocnice. Město ale tvrdí, jde o nejlepší možné místo. Rozhodnuto ještě není, město už ale objekt opravuje.
     10:30
     Frýdlant chce po firmě provozující tamní nemocnici, aby nerušila lůžka na interně
      Ta tvrdí, že to už nepůjde, nemá totiž dost lékařů
      12:21
      Porušování zákazů v národní přírodní rezervaci je stále častější
       Ochráncům přírody došla trpělivost. Za rozdělávaní ohňů a porušování zákazů v Národní přírodní rezervaci Rolavská vrchoviště budou padat vysoké pokuty. I když se do oblasti nesmí vstupovat, lidé to nerespektují.
       14:31
       V obci Lhota-Vlásenice na Pelhřimovsku vyrůstá velkolepé arboretum ze sochařských uměleckých děl
        Sochy vznikají a mají i v dalších letech vznikat na kamenosochařských sympóziích. Jedno z nich právě v těchto dnech ve Lhotě-Vlasenicích končí.
        16:40
        Dobrovolníci z celého světa pomáhají přírodě na Liberecku.
         Během dvou týdenního pobytu parta mladých lidí zvelebuje Nový prales na Ještědu a mokřady v Jablonném. Sdružení Čmelák akci pořádá dvanáctým rokem.
         18:32
         Králova vila v Prachaticích míří na seznam památek
          Ministerstvo kultury zahájilo řízení o jejím zapsání. Za záchranu funkcionalistické vily bojují od jara místní nadšenci. Chátrající stavba, která je zařazena mezi slavné jihočeské vily, má ustoupit stavbě obchvatu.
          20:19
          Správa šumavského parku začala s obnovou dříve nezalesněných ploch
           Chce tady vytvořit prostředí pro hnízdění tetřívka obecného. Ten patří mezi ohrožené druhy. Ekologické organizace mají ale k projektu výhrady. Vadí jim těžba stromů, které na bývalých zemědělských pozemcích rostou už padesát let.
           22:03
           Pavel Křížek - masérská legenda českého hokeje a fotbalu.
            Se sportovci byl na 8olympiádách , desítkách MS. Bez sportu si život nedovede představit.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            28. srpen 2015

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            24. březen

            Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

            24. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            23. březen

            Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

            23. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            22. březen

            Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

            22. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. březen

            ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

            21. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. březen

            Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

            20. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            17. březen

            Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

            17. 3. 2023 na ČT1

            Napište nám