Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Místo vlaku autrobusem — Tak to dnes ráno vypadalo na vlakových zastávkách, kde začala výluka. — Podrobnosti o stavbě nové trati ještě probereme s Markem Illiašem, mluvčím Správy železniční dopravní cesty. — Jihočeské hasiče na celý den zaměstnal požár u nelegální skládky mezi Českými Budějovicemi a obcí Hůry. — Lotních požárů přibývá — Hasiči na Karlovarsku kontrolují zemědělce — Dlouho trvající sucho zničilo úrodu kukuřice na stovkách hektarů v Polabí. — Kvůli horku trpí i zvířata v zoologických zahradách. — Chladné turistické cíle v letním horku lákaji — Náměstek primátorky hlavního města Matěj Stropnický poslal Adrianě Krnáčové otevřený dopis, ve kterém po ní chce vysvětlení jejích včerejších kroků. — Psi se nebudou smět po Praze pohybovat bez vodítka - takovou vyhlášku teď připravuje hlavní město. — Jez v Kadani je bez vody — Karlovaský kraj chce řešit spor o stromy u silnic u Ústavního soudu — Turnovská nemocnice má nový babybox. — Lanovka na pražský Petřín bude od sedmého září na půl roku mimo provoz. Důvodem je rekonstrukce mostu a stanice. — Na Farmě Rybníček u Pelhřimova se cvičí koně pro film.

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv
  00:59
  Místo vlaku autrobusem
   Na trati mezi Prahou a Českými Budějovicemi začala měsíc dlouhá výluka.Důvodem jsou dokončovací práce na výstavbě železničního koridoru. Až se vlaky na koleje vrátí, cestující se projedou už po nové trati.
   02:22
   Tak to dnes ráno vypadalo na vlakových zastávkách, kde začala výluka.
    Náhradní autobusy přijíždějí do Olbramovic každou hodinu.
    03:25
    Podrobnosti o stavbě nové trati ještě probereme s Markem Illiašem, mluvčím Správy železniční dopravní cesty.
     Původně plánovaný termín ukončení prací byl 28. srpna.
     05:18
     Jihočeské hasiče na celý den zaměstnal požár u nelegální skládky mezi Českými Budějovicemi a obcí Hůry.
      Teď už ho mají pod kontrolou a snaží se zlikvidovat všechna ohniska.
      06:10
      Lotních požárů přibývá
       Hasiči po celé ČR zasahují u stovek požárů. Například na východě Čech jich je třikrát víc než vloni.
       07:53
       Hasiči na Karlovarsku kontrolují zemědělce
        Kvůli častým požárům na polích musí podle nařízení kraje při sklizni dodržovat pravidla, která požáru zabrání nebo sníží jeho následky.
        09:33
        Dlouho trvající sucho zničilo úrodu kukuřice na stovkách hektarů v Polabí.
         Třeba zemědělci ve Lhotě pod Libčany na Královéhradecku vjeli s řezačkou do polí a pokoušejí se zachránit, co se ještě dá.
         09:55
         Kvůli horku trpí i zvířata v zoologických zahradách.
          Vysoké teploty ohrožují jejich zdraví. Některé druhy proto chovatelé vůbec nepouští do výběhů.
          11:21
          Chladné turistické cíle v letním horku lákaji
           Například jeskyně v Boskově v těchto dnech rekordní návštěvnost
           13:15
           Náměstek primátorky hlavního města Matěj Stropnický poslal Adrianě Krnáčové otevřený dopis, ve kterém po ní chce vysvětlení jejích včerejších kroků.
            Radní totiž odmítli jeho návrh pražských stavebních předpisů a schválili předlohu Krnáčové - která agendu od Stropnického převzala.
            16:02
            Psi se nebudou smět po Praze pohybovat bez vodítka - takovou vyhlášku teď připravuje hlavní město.
             Platit by měla už na podzim, jenže některým majitelům psů se to nelíbí.
             17:04
             Jez v Kadani je bez vody
              Praskliny a výdutě ohrožují jez v Kadani. Vodohospodáři tady proto začali s průzkumem. Hladinu řeky musí snižovat. Zahrádkáři tak přišli o vodu.
              18:35
              Karlovaský kraj chce řešit spor o stromy u silnic u Ústavního soudu
               Podle města Aš by měl o stromy pečovat vlastník silnice, tedy kraj. Ten ale trvá na tom, že o zeleň uvnitř zastavěného území se má starat obec.
               19:00
               Turnovská nemocnice má nový babybox.
                Od roku 2005 je to už šestašedesátá schránka na odložené děti. Pořízení babyboxu přijde na přibližně tři sta tisíc korun.
                20:44
                Lanovka na pražský Petřín bude od sedmého září na půl roku mimo provoz. Důvodem je rekonstrukce mostu a stanice.
                 K opětovnému zprovoznění by mělo dojít v březnu 2016.
                 23:10
                 Na Farmě Rybníček u Pelhřimova se cvičí koně pro film.
                  Nejdůležitější je důvěra mezi jezdcem a koněm.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Nedostatek některých léků přetrvává — Výhodnější zaměstnávání rodičů s malými dětmi — Dvě policejní honičky na jihu Čech — Vyšetřování požáru nákupního centra v Mariánských lázních — Dopravní změny v centru Českých Budějovic — Zdražení parkovného v Třebíči — Mrazivé počasí komplikuje dopravu — Výcvik vojáků v újezdu Hradiště — Plány na celoroční splavnění Labe — Nedostatek míst ve speciálních školách — Spor o rozšíření skládky v Čáslavi — Historické terasy v centru Hradce Králové jsou v havarijním stavu — Pololetní prázdniny na Vysočině ve znamení deště — Školáci mají pololetní prázdniny

                  3. 2. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                  2. 2. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                  1. 2. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                  31. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                  30. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                  27. 1. 2023 na ČT1

                  Napište nám