Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Obyvatelé pražského Spořilova bojují proti dopravní situaci. — Rekordní úhyn raků na Desné — Společnost Plane Station ukončí letový provoz na letišti v Líních — S rozrozvojem turistiky v bývalém vojenském prostoru Ralsko pomůžou odborníci ze Švýcarska — Přemístit nádraží a zabydlet průmyslovou zónu - s tím počítá nový územní plán Chomutova. — Bernartice na Benešovsku se přou s ŘSD o čistírnu odpadních vod. — V Litomyšli si vyměňují zkušenosti tvůrci animovaných filmů — Ve Slavonicích začal druhý ročník filmového a hudebního festivalu. — Třetí den historici rozbalují takzvaný Sudetský poklad — V Jihlavě vrcholí přípravy na otevření největšího rodinného zábavního parku v kraji Vysočina. — Letos narozených ptáků je málo, ale jsou v dobré kondici.

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv
  00:56
  Obyvatelé pražského Spořilova bojují proti dopravní situaci.
   Hluk a emise tam mnohonásobně převyšují normy. Minulý rok sice byla polovina kamionů ze Spořilovské ulice odkloněna, podle místních to ale problém nevyřešilo.
   04:46
   Rekordní úhyn raků na Desné
    Rybníky vysychají, stejně jako koryta potoků a řek. Na řece Desná u Litomyšle dokonce zaznamenali ochránci přírody historicky největší úhyn raků.
    07:01
    Společnost Plane Station ukončí letový provoz na letišti v Líních
     Nemá už ani na výplaty dispečerů. Aerokluby a letecké školy, které si tady pronajímají hangáry, začaly totiž peníze dávat do soudní úschovy. Plane Station jako provozovatel neplatí nájem ministerstvu obrany. A dluží mu přes padesát milionů korun.
     08:53
     S rozrozvojem turistiky v bývalém vojenském prostoru Ralsko pomůžou odborníci ze Švýcarska
      Letos tu vznikla první značená trasa pro turisty. Zázemí pro rekreanty se má rozšiřovat několik let
      09:54
      Přemístit nádraží a zabydlet průmyslovou zónu - s tím počítá nový územní plán Chomutova.
       Teď mohou lidé návrh připomínkovat. V září se pak bude veřejně projednávat.
       11:32
       Bernartice na Benešovsku se přou s ŘSD o čistírnu odpadních vod.
        To ji na obec slíbilo převést už před dvaceti lety, ale dohodu nedodrželo. Teď navíc po radnici požaduje 90 tisíc korun za pokutu, kterou dostalo za zastaralou technologii.
        14:45
        V Litomyšli si vyměňují zkušenosti tvůrci animovaných filmů
         Mladí animátoři z celého světa si vyměňují zkušenosti v Litomyšli. Pod vedením lektorů z renomovaných filmových studií vymýšlejí a zkoušejí nové trendy v oboru počítačové animace.
         17:10
         Ve Slavonicích začal druhý ročník filmového a hudebního festivalu.
          Během pěti dnů jeho organizátoři nabízejí 35 filmových produkcí, 17 koncertů a pět tanečních večerů. Snímky promítají pořadatelé v historickém centru, koncerty hostí blízká pohraniční obec Maříž.
          19:07
          Třetí den historici rozbalují takzvaný Sudetský poklad
           Schovala ho před sedmdesáti lety německá rodina těsně před tím, než byla odsunuta. Do stovky balíků dali manželé všechny své cennosti. Skrýš na půdě domu v Libouchci na Ústecku až teď otevřel jejich syn. Jde o největší nález svého druhu v Česku.
           21:12
           V Jihlavě vrcholí přípravy na otevření největšího rodinného zábavního parku v kraji Vysočina.
            Má nabídnout hraní a další atrakce hlavně mladým rodinám s dětmi nebo školním výletům. Polovinu nákladů zaplatila Evropská unie.
            23:09
            Letos narozených ptáků je málo, ale jsou v dobré kondici.
             V ptačí rezervaci u rybníku Řežabinec na Písecku právě probíhá jedno z nejrozsáhlejších kroužkování ptáků. Akce Akrocefalus ( Rákosník) , nazvaná podle druhu, který se v sítích objevuje nejčastěji, se koná už po devětatřicáté.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Na Frýdlantsku se objevil africký mor prasat — Ohnisko ptačí chřipky ve Frahelži — Podezřelé zásilky na Konzulátě Ukrajiny v Brně a ambasádě v Praze — Jan Barták zproštěn obžaloby — Schvalování rozpočtů měst a obcí — Mladík obviněn z vraždy v kostele v Bašce — Nový reaktor v elektrárně Temelín — V šumavské Železné Rudě vzniknou další apartmánové byty — Plné dětské domovy — Zimní sezóna na horách začala — Výstraha meteorologů před sněžením — Kolona na D1 kvůli koním — Třebíč zdraží parkovné v centru města — Policie dopadla drogový gang — Obvinění řidiče, kerý ujížděl policii — Opilý řidič zadržen za podplácení — Náhrada za letiště v Líních — Výročí bitvy Tří císařů

             2. 12. 2022 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Headlines — Roste počet půjček na vánoční dárky — Požár roubenky v Arnultovicích u Nového Boru má druhou oběť — Příčina požáru panelového domu v Českém Těšíně — Pražské městské části dostanou od magistrátu více peněz — Chybějí peníze na stavbu arény v Jihlavě — Spor o výstavbu větrné elektrárny na Sokolovsku — Stavba metra D pokračuje — V 18 hodin začal platit zákaz vstupu do lesů v okolí Jablonce nad Nisou. — Na Jihlavsku pokračuje hledání bolidu — Prodej Jindřišské věže v Praze — Sloučení správy lesů a parků v Karlových Varech — Karlovarský kraj chce uzavřít bazén Domova mládeže — Školení o kyberšikaně pro učitele — Stravenky za úklid města pro bezdomovce v Teplicích

             1. 12. 2022 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Archeologický nález na stavbě D6 — Při požáru roubenky na Novoborsku zemřel dobrovolný hasič — Požár v panelovém domě v Českém Těšíně — Vyčíslení škody lednového požáru v Mladé Boleslavi — Jednání o stavbě továrny na baterii — Zájem o vouchery do Českého Švýcarska — Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech — Horkovod z Dukovan do Brna — Bývalý ředitel Lesů ČR zproštěný obžaloby — Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná — Zdražování potravin pro celiaky — Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích — Nový most na Výtoni — Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang výrobců pervitinu — Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb

             30. 11. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Headlines — Senioři před Vánoci terčem podvodníků — Ústavní soud v Brně dnes zamítl stížnosti Jany Nečasové a tří bývalých zpravodajců v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. — Zastevení provozu metra linky B v ranní špičce. — Azyl pro bezdomovce se závislostmi — Počasí přeje stavebním pracím — Kontroly na tržnicích — Přepravci očekávají nápor před Vánoci — Malý zíjem o milostivé léto — Nový ředitel Lesů ČR — Čenkovice přikoupí sjezdovku — Lékařům v liberecké nemocnici začne pomáhat chirurgický robot. — Konec jindřichohradecké úzkokolejky — Návrh na zavedení 5. stupně postižení — 25 let nádrže Slezská Harta

             29. 11. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Headlines — Češi plánují šetřit na vánočních dárcích — Rakouští železničáři stávkují — Návrh obžaloby pro pyrotechniky za výbuch skladu v Bílině — Filip Sequens končí v zastupitelstvu Plzeňského kraje — Požár stodoly v Lestkově na Tachovsku — Nebývalý zájem o předčasný důchod — Nová tomografie v Rumburku — Obce na Plzeňsku se soudí kvůli cenám vody — Otevření silnice na okraji Ledče — Zdražování jízdenek ve Středočeském kraji — Tramvajová výluka v Praze na Žižkově — Nedostatek dětských psychologů v Česku — Vládní kampaň na podporu očkování — Nová meteočidla na Vysočině — Šumava se chystá na nápor karavanů — Astronaut zůstává pilotem stíhačky

             28. 11. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Headlines — Dnes je Black Friday — Malé obchody slevy nenabízí — Pomoc seniorům v nouzi — Ministerstvo vnitra potvrdilo 9 kandidátů na prezidenta — Poslanci schválili úplné zrušení EET — Regulace trhu s konopím — Středočeský kraj bez lokálních vlaků — Uzavírka silnice v Litomyšli — Poškozená výstava vlaků z aut Ukrajiny — Rozsvěcení vánočních stromů — Vánoční trhy v Plzni — Neudržované silnice v Karlovarském kraji — Hotel Klínovec se dočká opravy — Projekt pro výchovu mladé generace opravářů spotřebičů — Z běžné policejní kontroly se staly závody — 2. nejstarší hvězdárna v ČR

             25. 11. 2022 na ČT1

             Napište nám