25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Osek na Teplicku stále likviduje následky vichřice — Grafika — Postižená narodina po středeční bouřce — Pomoc rodině z vyhořelého domu na Chrudimsku — Vláda dnes rozhodla o navýšení financí pro ministerstvo vnitra kvůli uprchlíkům o 234 milionů korun. — Rekordní tenr — Pražští taxikáři nakonec nebudou muset absolvovat plošné přezkušování z místopisu. — Potrestaní soudci — Delníci odkryli víc než sto let staré obrazy — Ústí nad Labem vyhlásilo amnestii pro lidi, kteří nezaplatili za odpad. — V Česku by měly vzniknout tisíce pracovních míst - svoji výrobu tu chce rozjet tchajwanská společnost Foxconn. — V Plzni dnes začíná multižánrový festival Živá ulice — Krajské legendy: Světoznámý karosář Josef Sodomka — Největší sbírka fuchsií v Česku vykvétá v zahradě libereckého pěstitele.

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv
  00:53
  Osek na Teplicku stále likviduje následky vichřice
   Lidé uklízejí a opravují poničené domy už šestým dnem. Radnice jim nabídla bezúročnou půjčku, žádosti přijímá do pátku. Poškozeným půjčí až 300 tisíc korun - se splatností deset let.
   02:44
   Grafika
    Bilance škod
    03:18
    Postižená narodina po středeční bouřce
     Romana Binková, obyvatelka vyhořelého domu
     03:37
     Pomoc rodině z vyhořelého domu na Chrudimsku
      Starosta Hodonína na Chrudimsku: rodině z vyhořelého domu pomáhají desítky lidí
      07:20
      Vláda dnes rozhodla o navýšení financí pro ministerstvo vnitra kvůli uprchlíkům o 234 milionů korun.
       Kabinet také oznámil otevření dvou nových zařízení pro běžence v obcích Vyšní Lhoty v Moravskoslezském kraji a Balková na Plzeňsku.
       08:40
       Rekordní tenr
        Nejvyšší veřejnou zakázku ve své historii právě vypisuje Královéhradecký kraj. Přestavba nemocnice v Náchodě může stát až miliardu 191 miliónů korun.
        10:45
        Pražští taxikáři nakonec nebudou muset absolvovat plošné přezkušování z místopisu.
         Plánovala to primátorka Adriana Krnáčová, po dnešním jednání s Asociací koncesionářů v taxislužbě ale magistrát od záměru ustupuje.
         12:45
         Potrestaní soudci
          Bývalý soudce z Litoměřitc půjde na pět a půl roku do vězení za korupci, jeho kolega dostal za stejný trestný čin tříletou podmínku.
          13:08
          Delníci odkryli víc než sto let staré obrazy
           Při rekonstrukci zchátralého areálu lázní v Kyselce na Karlovarsku dělníci odkryli unikátní obraz pravděpodobně z období kolem roku 1875.
           15:24
           Ústí nad Labem vyhlásilo amnestii pro lidi, kteří nezaplatili za odpad.
            Letos je výrazně víc neplatičů, než v minulých letech. Lidé platí za svoz odpadu 500 korun ročně a peníze neposlala třetina obyvatel – tedy téměř 30 tisíc lidí.
            17:18
            V Česku by měly vzniknout tisíce pracovních míst - svoji výrobu tu chce rozjet tchajwanská společnost Foxconn.
             Investovat chce hlavě do závodů v Pardubicích a Kutné Hoře.
             17:38
             V Plzni dnes začíná multižánrový festival Živá ulice
              Divadelní část tady potrvá celý týden a poprvé představí i soubory ze Španělska nebo Francie. Během léta pak dostanou prostor i regionální hudebníci. Ti se od února marně snažili prosadit v programu Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015.
              19:44
              Krajské legendy: Světoznámý karosář Josef Sodomka
               Před sto dvaceti lety vznikla ve Vysokém Mýtě věhlasná firma na výrobu karoserií. Nesla jméno Josefa Sodomky – uznávaného a velmi úspěšného designéra.
               22:48
               Největší sbírka fuchsií v Česku vykvétá v zahradě libereckého pěstitele.
                Jiří Pevný má přibližně 1300 kultivarů. I letos představí zhruba stovku úplně nových fuchsií. Květinám, které nemají rády přímé slunce, neuškodila ani tropická vedra. Návštěvníci je mohou obdivovat až do konce srpna.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                24. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                23. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                22. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                21. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                20. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

                17. 6. 2022 na ČT1

                Napište nám