26. červen 2015

Obsah dílu

Headlines — V bytovém domě v Buštěhradu u Kladna v noci bouchl plyn. — Skončila třídenní pracovní návštěva prezidenta Zemana v Kraji Vysočina — Dnes se na některých školách rozdávala první vysvědčení. Pro stovky školáků tak začaly prázdniny. — Lidé odjíždějí na dovolené. — Pohyb záchranářů po česko-saském příhraničí bude snazší a rychlejší. — Česko-polská spolupráce na Náchodsku. — Liberecký heliport má za sebou první rok provozu. — V polské Lubawce se dnes sešli starostové měst i obcí, hejtmani a zástupci Ředitelství silnic a dálnic. — Rekonstrukce kláštera v Teplé — Téměř dvojnásobek autobusů projíždí ode dneška kvůli opravě horkovodu středem Sídliště Spořilov. — Nová mobilní zařízení k prozkoumání podezřelých zásilek a zavazadel má ode dneška k dispozici česká cizinecká policie. — Kostel svatého Antonína Velikého v Liberci vydal nečekaný poklad.

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv
  00:52
  V bytovém domě v Buštěhradu u Kladna v noci bouchl plyn.
   Dva lidé se zranili, dalších 10 hasiči evakuovali. Příčinou je technická závada na potrubí nebo jednom ze spotřebičů.
   02:22
   Skončila třídenní pracovní návštěva prezidenta Zemana v Kraji Vysočina
    Na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě na setkání s občany se nepohodli někteří návštěvníci akce s lidmi, kteří drželi v rukou hanlivé nápisy nebo červené karty.
    03:33
    Dnes se na některých školách rozdávala první vysvědčení. Pro stovky školáků tak začaly prázdniny.
     Pro stovky školáků tak začaly prázdniny. Například i pro žáky jedné z nejmenších škol v republice. Celkem pět jich v letošním roce chodilo do jednotřídky v Líšťanech na severním Plzeňsku.
     04:59
     Lidé odjíždějí na dovolené.
      Změny v dopravních předpisech by si měli předem nastudovat.
      08:33
      Pohyb záchranářů po česko-saském příhraničí bude snazší a rychlejší.
       Politici na obou stranách už dokončují novou dohodu. Pomoci by měla hlavně v horských oblastech. Zdravotníci podle potřeby budou zasahovat i za hranicí. Půjde o případy, kdy jsou záchranáři v terénu a pacient by na pomoc musel čekat.
       10:25
       Česko-polská spolupráce na Náchodsku.
        Pochvalují si ji politici, ale i běžní obyvatelé.
        12:24
        Liberecký heliport má za sebou první rok provozu.
         Vrtulník na něm přistál čtyři sta osmkrát, polovina pacientů skončila na traumatologii. Přistávací plocha v dvacetimetrové výšce stojí na třech ocelových nohách. Lávkou je spojená přímo s urgentním příjmem v pátém patře nemocnice.
         14:16
         V polské Lubawce se dnes sešli starostové měst i obcí, hejtmani a zástupci Ředitelství silnic a dálnic.
          Jednali o výstavbě rychlostních silnic R11 a S3, které by měly vyřešit problém s kamionovou dopravou. R11tka má vést z Jaroměře do Trutnova a potom dál směrem na hranice, tam se na ni napojí silnice S3, která povede až na sever Polska.
          16:13
          Rekonstrukce kláštera v Teplé
           V Klášteře premonstrátů v Teplé na Chebsku byla dokončena obnova za půl miliardy korun. Většina peněz šla z dotací Evropské unie.
           19:12
           Téměř dvojnásobek autobusů projíždí ode dneška kvůli opravě horkovodu středem Sídliště Spořilov.
            Jde přitom o oblast, kde si lidé už léta stěžují na přílišnou dopravu a emise. Podle organizátora hromadné dopravy nebude opatření trvat dlouho.
            21:05
            Nová mobilní zařízení k prozkoumání podezřelých zásilek a zavazadel má ode dneška k dispozici česká cizinecká policie.
             S jejich pomocí bude moct rychleji a jednodušeji odhalit třeba výbušniny nebo drogy. Podobná zařízení by chtěla v budoucnu používat i celní správa.
             23:27
             Kostel svatého Antonína Velikého v Liberci vydal nečekaný poklad.
              Na jedné z rakví, ukrytých v podzemní kryptě zůstala destička s cennými záznamy. Přestože samotné rakve archeologové objevili při rekonstrukci kostela už před půl rokem, až teď se podařilo rozluštit, komu ostatky patřily.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              29. červen 2015

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              2. červen

              Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

              2. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              1. červen

              Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

              1. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              31. květen

              Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

              31. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              30. květen

              Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

              30. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              29. květen

              Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

              29. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              26. květen

              Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

              26. 5. 2023 na ČT1

              Napište nám