Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Praha si připomíná památku obětí povstání proti nacistickým okupantům před 70ti lety. — Jeden z největších masakrů civilního obyvatelstva v průběhu povstání se udál v Praze 3 v areálu školy Na Pražačce — 81 dosud neznámých hrdinů. Český rozhlas pojal sedmdesáté výročí pražského povstání jako nápravu historické nespravedlnosti. — Pochody smrti provázely konce druhé světové války — Kluby v západních Čechách vyjely po stopách armády generála Pattona — U pardubického Parama musejí být řidiči trpěliví — V Okříškách na Vysočině se objevily průsaky toxického arsenu — Referendum o spalovně v Jihlavě proběhne na podzim 2016 — V Teplicích bude nová hokejová hala. — Pomoc topícím se lidem bude na řekách na severu a východě Čech jednodušší. — Za záchranu Královy vily v Prachaticích bojují místní nadšenci. — V Třeboni startuje Anifilm — Rekordní šišková sezóna

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv
  00:56
  Praha si připomíná památku obětí povstání proti nacistickým okupantům před 70ti lety.
   Podle nového seznamu Vojenského historického ústavu padlo při osvobozování hlavního města nejméně 2898 lidí. Mši za padlé právě teď slouží arcibiskup Dominik Duka v katedrále svatého Víta.
   03:13
   Jeden z největších masakrů civilního obyvatelstva v průběhu povstání se udál v Praze 3 v areálu školy Na Pražačce
    Nacisté tady brutálně zabili několik desítek rukojmích. I tyto 70 let staré události dnes připomněl pietní akt.
    04:35
    81 dosud neznámých hrdinů. Český rozhlas pojal sedmdesáté výročí pražského povstání jako nápravu historické nespravedlnosti.
     Podle nových údajů tak při bojích o rozhlas mezi pátým a devátým květnem 1945 padlo na 170 lidí.
     08:05
     Pochody smrti provázely konce druhé světové války
      Jeden z takových pochodů - z Osvětimi přes tábor v Bavorsku až na Sokolovsko zažila i Eva Erbenová. Na místo, kde přišla o svou matku, se dnes vrátila.
      09:12
      Kluby v západních Čechách vyjely po stopách armády generála Pattona
       Tady postupně navštěvují města, kam v květnu roku 1945 přijížděla spojenecká vojska. Ke konvoji se třeba v Klatovech přidal i zdejší vojenský prapor.
       10:06
       U pardubického Parama musejí být řidiči trpěliví
        V Pardubicích začala dlouho plánovaná dostavba silnice a křižovatky u rafinerie Paramo. Směrem na Chrudim nebo Hradec Králové tam denně projedou tisíce aut a kamionů.
        11:54
        V Okříškách na Vysočině se objevily průsaky toxického arsenu
         Městys nyní zjišťuje, zda tento jed nemůže ohrozit lidem studny. Kontaminovaná zemina u staré skládky skláren je totiž jen necelé 2 kilometry od prvních obecních studní.
         12:32
         Referendum o spalovně v Jihlavě proběhne na podzim 2016
          Magistrát s takovým rozhodnutím Krajského soudu v Brně nesouhlasí a chce podat kasační stížnost. Referendum je podle města zbytečné.
          15:50
          V Teplicích bude nová hokejová hala.
           V Teplicích mají místo kdysi slavného stadionu ruinu a i plány nového majitele, co s ní. Město také plánuje stavbu nové haly, která by se podle jeho vedení mohlac začít stavět příští rok.
           17:54
           Pomoc topícím se lidem bude na řekách na severu a východě Čech jednodušší.
            Povodí Labe osadilo nejnebezpečnější jezy zabezpečovacími prvky.
            19:37
            Za záchranu Královy vily v Prachaticích bojují místní nadšenci.
             Chátrající stavba, která je zařazena mezi slavné jihočeské vily, musí ustoupit stavbě obchvatu. Radnice proto plánuje její demolici. To ostře omítají zástupci spolku Živá vila. Objekt chtějí prohlásit za památku.
             21:31
             V Třeboni startuje Anifilm
              Představí to nejlepší z domácí i zahraniční tvorby, většinu soutěžních filmů uvede v české premiéře. Na diváky čekají také rozhovory s tvůrci nebo kreativní dílny.
              23:10
              Rekordní šišková sezóna
               Letošní úroda šišek je rekordní. Do semenářského závodu v Týništi nad Orlicí svezli z celé republiky víc než sto tun hlavně smrkových a borových šišek.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

               23. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

               20. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

               19. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

               18. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

               17. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

               16. 5. 2022 na ČT1

               Napište nám