Obsah dílu

Headlines — Praha si připomíná památku obětí povstání proti nacistickým okupantům před 70ti lety. — Jeden z největších masakrů civilního obyvatelstva v průběhu povstání se udál v Praze 3 v areálu školy Na Pražačce — 81 dosud neznámých hrdinů. Český rozhlas pojal sedmdesáté výročí pražského povstání jako nápravu historické nespravedlnosti. — Pochody smrti provázely konce druhé světové války — Kluby v západních Čechách vyjely po stopách armády generála Pattona — U pardubického Parama musejí být řidiči trpěliví — V Okříškách na Vysočině se objevily průsaky toxického arsenu — Referendum o spalovně v Jihlavě proběhne na podzim 2016 — V Teplicích bude nová hokejová hala. — Pomoc topícím se lidem bude na řekách na severu a východě Čech jednodušší. — Za záchranu Královy vily v Prachaticích bojují místní nadšenci. — V Třeboni startuje Anifilm — Rekordní šišková sezóna

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv
  00:56
  Praha si připomíná památku obětí povstání proti nacistickým okupantům před 70ti lety.
   Podle nového seznamu Vojenského historického ústavu padlo při osvobozování hlavního města nejméně 2898 lidí. Mši za padlé právě teď slouží arcibiskup Dominik Duka v katedrále svatého Víta.
   03:13
   Jeden z největších masakrů civilního obyvatelstva v průběhu povstání se udál v Praze 3 v areálu školy Na Pražačce
    Nacisté tady brutálně zabili několik desítek rukojmích. I tyto 70 let staré události dnes připomněl pietní akt.
    04:35
    81 dosud neznámých hrdinů. Český rozhlas pojal sedmdesáté výročí pražského povstání jako nápravu historické nespravedlnosti.
     Podle nových údajů tak při bojích o rozhlas mezi pátým a devátým květnem 1945 padlo na 170 lidí.
     08:05
     Pochody smrti provázely konce druhé světové války
      Jeden z takových pochodů - z Osvětimi přes tábor v Bavorsku až na Sokolovsko zažila i Eva Erbenová. Na místo, kde přišla o svou matku, se dnes vrátila.
      09:12
      Kluby v západních Čechách vyjely po stopách armády generála Pattona
       Tady postupně navštěvují města, kam v květnu roku 1945 přijížděla spojenecká vojska. Ke konvoji se třeba v Klatovech přidal i zdejší vojenský prapor.
       10:06
       U pardubického Parama musejí být řidiči trpěliví
        V Pardubicích začala dlouho plánovaná dostavba silnice a křižovatky u rafinerie Paramo. Směrem na Chrudim nebo Hradec Králové tam denně projedou tisíce aut a kamionů.
        11:54
        V Okříškách na Vysočině se objevily průsaky toxického arsenu
         Městys nyní zjišťuje, zda tento jed nemůže ohrozit lidem studny. Kontaminovaná zemina u staré skládky skláren je totiž jen necelé 2 kilometry od prvních obecních studní.
         12:32
         Referendum o spalovně v Jihlavě proběhne na podzim 2016
          Magistrát s takovým rozhodnutím Krajského soudu v Brně nesouhlasí a chce podat kasační stížnost. Referendum je podle města zbytečné.
          15:50
          V Teplicích bude nová hokejová hala.
           V Teplicích mají místo kdysi slavného stadionu ruinu a i plány nového majitele, co s ní. Město také plánuje stavbu nové haly, která by se podle jeho vedení mohlac začít stavět příští rok.
           17:54
           Pomoc topícím se lidem bude na řekách na severu a východě Čech jednodušší.
            Povodí Labe osadilo nejnebezpečnější jezy zabezpečovacími prvky.
            19:37
            Za záchranu Královy vily v Prachaticích bojují místní nadšenci.
             Chátrající stavba, která je zařazena mezi slavné jihočeské vily, musí ustoupit stavbě obchvatu. Radnice proto plánuje její demolici. To ostře omítají zástupci spolku Živá vila. Objekt chtějí prohlásit za památku.
             21:31
             V Třeboni startuje Anifilm
              Představí to nejlepší z domácí i zahraniční tvorby, většinu soutěžních filmů uvede v české premiéře. Na diváky čekají také rozhovory s tvůrci nebo kreativní dílny.
              23:10
              Rekordní šišková sezóna
               Letošní úroda šišek je rekordní. Do semenářského závodu v Týništi nad Orlicí svezli z celé republiky víc než sto tun hlavně smrkových a borových šišek.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               6. květen 2015

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               28. březen

               Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

               28. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               27. březen

               Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

               27. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               24. březen

               Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

               24. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               23. březen

               Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

               23. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               22. březen

               Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

               22. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               21. březen

               ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

               21. 3. 2023 na ČT1

               Napište nám