25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Dvě jihočeská nádraží se přesně před 70 lety stala cílem spojeneckých náletů

Obsah dílu

HEADLINES — Miliardy korun chybí v Česku na rekonstrukce opěrných zdí — Děčín začne sanovat svah, ze kterého se utrh dvacetitunový balvan — Za útok kyselinou hrozí Dubskému až vyjímečný trest — Projekt Plzeň EHMK 2015 prošetřuje NKÚ — Rozvoj automobilky — Premiér Sobotka navštívil hospital Kuksu — O rekonstrukci hospitalu s hostem - kastelánem Liborem Švecem — Tendr na šumavské trati — Dvě jihočeská nádraží se přesně před 70 lety stala cílem spojeneckých náletů — Celodenní stávka na Literární akademii — Radnice Prahy 7 hrozí ukončením plánů na výstavbu Paláce Stromovka — Automatický defibrilátor jako pomůcka k záchraně života — Obvodní soud pro Prahu 5 se má do konce dubna vystěhovat z Justičního paláce — Koňské vyjížďky na Šumavě — Archeologové odkrývají tajemství hradu Svojanov

Části dílu

00:03
HEADLINES
  Přehled zpráv.
  01:03
  Miliardy korun chybí v Česku na rekonstrukce opěrných zdí
   Obce se bojí, že situace bude ještě horší. Ministerstvo životního prostředí změnilo program, ze kterého města žádala o peníze na opravy havárií.
   02:50
   Děčín začne sanovat svah, ze kterého se utrh dvacetitunový balvan
    Sanace svahu bude stát necelých 10 miliónů. Město se snažilo peníze získat jako dotaci, což nakonec podařilo. Odborníci tady začnou pracovat příští měsíc.
    04:39
    Za útok kyselinou hrozí Dubskému až vyjímečný trest
     Krajský soud v Plzni dnes vyslechl Jana Dubského, který měl podle obžaloby polít svoji přítelkyni kyselinou. Chtěl se pomstít za to, že ho opustila. Žena po útoku zůstala slepá.
     05:07
     Projekt Plzeň EHMK 2015 prošetřuje NKÚ
      Nejvyšší kontrolní úřad prověřuje projekt Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. Zajímá se hlavně o peníze, které šly přes Regionálního operační program Jihozápad.
      07:23
      Rozvoj automobilky
       Automobilka Škoda Auto investuje do svého závodu v Kvasinách během tří let přes 7 miliard korun. Stát a kraj zase podpoří rozvoj Rychnovska dvěma miliardami korun.
       09:14
       Premiér Sobotka navštívil hospital Kuksu
        Po návštěvě Kvasin se premiér Bohuslav Sobotka vydal do hospitálu Kuks - skončila tam téměř dvouletá rekonstrukce. Jde o největší akci, která se zatím památkářům podařila realizovat z evropských dotací.
        09:39
        O rekonstrukci hospitalu s hostem - kastelánem Liborem Švecem
         S námi ve vysílání je kastelán Kuksu - pan Libor Švec.
         12:13
         Tendr na šumavské trati
          České dráhy se odvolaly ve dvoumiliardovém tendru na provoz tří šumavských tratí. Jihočeský kraj teď musí odvolání prostudovat a rozhodnout.
          13:02
          Dvě jihočeská nádraží se přesně před 70 lety stala cílem spojeneckých náletů
           Bomby zasáhly České Budějovice a České Velenice. V troskách okolních domů a ve vlacích zahynulo téměř 1500 lidí. Na oběti dnes vzpomínali pamětníci i historici.
           15:06
           Celodenní stávka na Literární akademii
            Celodenní stávkou dnes protestovali studenti soukromé Literární akademie v Praze proti údajně nevstřícnému jednání vedení školy. Nelíbí se jim navyšování poplatků spojených se studiem.
            16:32
            Radnice Prahy 7 hrozí ukončením plánů na výstavbu Paláce Stromovka
             Developer však do výkopů vložil stovky milionů korun. O peníze se plánuje s radnicí soudit. Další jednání obou stran se uskuteční v příštích čtrnácti dnech.
             18:16
             Automatický defibrilátor jako pomůcka k záchraně života
              Pořizují si ho nejen úřady, ale i firmy a třeba i hotel v Mariánských Lázních. Chce tak poskytnout včasnou pomoc lidem v turisticky vytížené oblasti.
              19:57
              Obvodní soud pro Prahu 5 se má do konce dubna vystěhovat z Justičního paláce
               Ministerstvo spravedlnosti bude ještě o prodloužení výpovědní lhůty jednat.
               21:46
               Koňské vyjížďky na Šumavě
                Správa šumavského parku obnovuje vyjížďky koňských spřežení pro turisty. Tentokrát ale ve spolupráci s místními chovateli.
                23:16
                Archeologové odkrývají tajemství hradu Svojanov
                 Poklad v podobě záhadného výklenku v hradní věži zkoumají odborníci na hradě Svojanov nedaleko Poličky. Původně se domnívali, že by mohlo jít o středověkou latrínu nebo tajnou skrýš.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                 12. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                 11. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                 10. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                 9. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                 8. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                 5. 8. 2022 na ČT1

                 Napište nám