Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

HEADLINES — Demonstrace horníků. — Na sedm stovek horníků demonstrovalo v Praze za prolomení těžebních limitů. — Porucha na železničním koridoru. — Zařízení pro seniory v Liberci. — 800 odborářů Škody Auto je připraveno ke stávce. — Hotel Thermal chce prodat bazén i s pozemky. — Vyšetřování výbuchu plynu v Pardubicích nekončí, hasiči doporučují revize. — Na trati u Poniklé odstraňují skalní sesuv, do kterého ve středu narazil vlak. — Znueužívání tísňového volání. — Španěl bojuje o dítě. — Nové stanice se otevřou 6. dubna.

Části dílu

00:12
HEADLINES
  Přehled zpráv.
  00:43
  Demonstrace horníků.
   Do Prahy přijelo asi 700 horníků ze severních Čech - demonstrovali před ministerstvem průmyslu a obchodu - žádají prolomení těžebních limitů.
   01:17
   Na sedm stovek horníků demonstrovalo v Praze za prolomení těžebních limitů.
    Chtějí, aby vláda povolila dolovat uhlí za určenými hranicemi. To by jim zajistilo práci na další roky. Proti tomu jsou ale obyvatelé okolních měst.
    05:48
    Porucha na železničním koridoru.
     Porucha na hlavním železničním koridoru ochromila provoz na tři hodiny. Zpoždění měli i mezinárodní spoje.
     07:48
     Zařízení pro seniory v Liberci.
      V bývalém hotelu v centru Liberce žije padesátka klientů. Za nájemné a energie platí 10 tisíc Kč měsíčně. Podle ombudsmanky tu jsou přitom podmínky nevyhovující.
      10:35
      800 odborářů Škody Auto je připraveno ke stávce.
       Odboráři protestují proti plánu firmy vyčlenit některé profese do externích firem.
       10:56
       Hotel Thermal chce prodat bazén i s pozemky.
        Peníze plánuje použít na rekonstrukci. Řekl to ministr financí Andrej Babiš, který dnes oficiálně uvedl do funkce nového ředitele hotelu Klause Pilze.
        13:06
        Vyšetřování výbuchu plynu v Pardubicích nekončí, hasiči doporučují revize.
         Unikající plyn u přívodu ke sporáku. Taková závada předcházela výbuchu v jednom z pardubických rodinných domů.
         16:58
         Na trati u Poniklé odstraňují skalní sesuv, do kterého ve středu narazil vlak.
          Kamení z kolejí zmizí do pátku, v pondělí skálu prohlédne geolog
          18:15
          Znueužívání tísňového volání.
           Objednat si kominíka nebo otázka, co je za den - zbytečné dotazy na operátory tísňových linek. Třeba na Vysočině podobných hovorů přijímají tamní záchranné jednotky desetitisíce.
           21:30
           Španěl bojuje o dítě.
            Španělský obchodník Antoni Miquel se u soudu v Hradci Králové domáhá toho, aby se mohl vídat se svou osmiletou dcerou. Ta žije v Hradci králové se svou matkou, bývalou Miquelovou manželkou.
            23:16
            Nové stanice se otevřou 6. dubna.
             Dopravní podnik hlavního města potvrdil termín otevření nového metra.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Headlines — Dotace pro malé farmáře — Padělky na tržnici v Hatích — Zákaz pití alkoholu na veřejných místech v Praze — Odstřelování skály u Orlické přehrady — Stezka v oblacích na Klínovci — Ilegální přesun romských uprchlíků — Nedostatek pitné vody v obcích na západ od Prahy — Slavnostní zahájení 868. lázeňské sezony — Zimních pneumatik bude nejspíš nedostatek a navíc podraží — Nová interaktivní aplikace Učíme se přežít — V Pardubicích bude 30.Aviatická pouť — Rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha — První úkryt Gabčíka a Kubiše v Plzni — Poslední sníh roztaje rychleji než loni — Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl. — Festival muzeijní noci

             27. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

             26. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

             25. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

             24. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

             23. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

             20. 5. 2022 na ČT1

             Napište nám