27 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Pluhův Ždár na Jindřichohradecku souhlasí s geologickým průzkumem v okolí — Jednoznačné ne jadernému úložišti stále zní z Plzeňského kraje — Živý rozhovor: Jiří Slovák, pověřený řízením SÚRAO — Strážník před Ústavním soudem — S nejvyššími vojenskými poctami se v Chomutově loučili s rotmistrem Davidem Benešem — Cyklisté z Chrudimi chtějí bezpečnější železniční přejezd — Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat nového předsedu ústeckého krajského soudu — Na jindřichohradeckou radnici a na budovu místní policie zaútočil neznámý muž zápalnými lahvemi — Problém s opravou kostela sv. Václava v Dolní Krupé na Mladoboleslavsku — Uzavřený most ve Velvarech — Pardubický kraj investuje rekordní sumu do škol — Budoucnost bechyňského muzea keramiky — Historická chmelová sušárna v Kolešovicích ožívá

Části dílu

00:41
Pluhův Ždár na Jindřichohradecku souhlasí s geologickým průzkumem v okolí
  Je to první jihočeská obec, která jednoznačně neodmítá stavbu hlubinného úložiště radioaktivního odpadu. S projektem se chce detailně seznámit. Milionovou kompenzaci, kterou za vrty do podloží dostane, ale nepovažuje za rozhodující.
  02:42
  Jednoznačné ne jadernému úložišti stále zní z Plzeňského kraje
   Šest obcí z vytipované lokality na Pačejovsku nesouhlasí ani s geologickým průzkumem celé oblasti. Starostům vadí hlavně to, že stát od samého začátku nebere na postoj obcí ohledy.
   04:25
   Živý rozhovor: Jiří Slovák, pověřený řízením SÚRAO
    Odstartovaly už někde geologické průzkumy nebo jste pouze ve fázi příprav? Budete průzkumy provádět i přes nesouhlas obcí?
    07:37
    Strážník před Ústavním soudem
     Případ bývalého strážníka z Jaroměře Petra Skály, původně odsouzeného za nepřiměřeně tvrdý zákrok, musí znovu posoudit soud v Náchodě, rozhodl Ústavní soud. Vyhověl tak Skálově ústavní stížnosti.
     09:29
     S nejvyššími vojenskými poctami se v Chomutově loučili s rotmistrem Davidem Benešem
      Smutečního obřadu se zúčastnilo odhadem na 500 lidí. Zaplnili kostel a v tichu stáli i na přilehlém náměstí. David Beneš byl nejmladší z pěti českých vojáků, které zabil sebevražedný atentátník.
      10:27
      Cyklisté z Chrudimi chtějí bezpečnější železniční přejezd
       Chrudimští cyklisté si stěžují na železniční přejezd. Je podle nich špatně značený a nepřiměřeně úzký. Zranily se na něm už desítky lidí.
       12:34
       Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat nového předsedu ústeckého krajského soudu
        Proti výběru Jana Veselého protestovali i sami soudci. Ministerstvo spravedlnosti bude muset vyhlásit nové výběrové řízení.
        14:25
        Na jindřichohradeckou radnici a na budovu místní policie zaútočil neznámý muž zápalnými lahvemi
         Podle kriminalistů jde v Jihočeském kraji o mimořádný případ. Muž s bradkou udeřil v posledním týdnu ve dne i v noci. Malý požár založil zatím pouze na radnici. Nikoho při tom nezranil.
         15:42
         Problém s opravou kostela sv. Václava v Dolní Krupé na Mladoboleslavsku
          Církvi, která ho vlastní, se nedaří získat dotace.
          18:07
          Uzavřený most ve Velvarech
           Most je v havarijním stavu. Na opravu Středočeský kraj nemá peníze.
           20:05
           Pardubický kraj investuje rekordní sumu do škol
            Přes půl miliardy korun investuje letos a příští rok do škol Pardubický kraj. Nejde přitom jen o výměny oken nebo zateplování, ale také o kompletní rekonstrukce odborných učeben a nákup moderního vybavení.
            21:57
            Budoucnost bechyňského muzea keramiky
             Alšova jihočeská galerie řeší budoucnost svého Mezinárodního muzea keramiky v Bechyni. Nájem současných prostor je příliš drahý. Hledá proto jiné místo. Uvažuje i o stěhování do Českých Budějovic.
             23:51
             Historická chmelová sušárna v Kolešovicích ožívá
              V malé obci Kolešovice stála desítky let opuštěná a nevyužitá sušárna chmelu. Nebýt vstřícnosti majitele objektu a nápadu několika místních nadšenců, budova by dál sloužila jako nevzhledné skladiště.
              Přehrát celé video
              Stopáž27 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Headlines — Energetická soběstačnost Česka — Bouřka poškodila železnici u Strakonic — Škody po silných bouřkách — Nárust počtu nakažených covidem-19 — Odklízení pendolina z včerejší srážky — Nehoda autobusu s dětmi — Havárie vody v Brně — Prověřování výnosů z hracích automatů — Konec stavebního úřadu v Budišově na Třebíčsku — Začala rekonstrukce mostu přes dálnici D8 — Přípravy na KVIFF 2022 — Spory kvůli druhé největší aréně v Česku — Ucpaná kanalizace v Břeclavě — Přibývá trestných činů v kyberprostoru — Výjimečný archeologický nález — Návštěvnické centrum s vlky na šumavském Srní se znovu otevírá

              28. 6. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

              27. 6. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

              24. 6. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

              23. 6. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

              22. 6. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

              21. 6. 2022 na ČT1

              Napište nám