Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Den proti rasismu v Českých Budějovicích — Kolín si připomíná osudy tamních Židů. — Karlovarský hejtman Novotný zůstane i poslancem — Město Most je bez primátora — S vymáháním pohledávek Pardubicím zřejmě pomůžou smluvní exekutoři — Policisté v Ústeckém kraji si stěžují, že nemají dost peněz na běžný provoz služeben — Vestecká spojka se stavět nebude — Zakázané obaly — Liberecký kraj bez lékárenské pohotovosti — Auditoři z Ministerstva životního prostředí prověřují financování hájovny na šumavském Březníku — Problémy s rozšířením parkovacích zón — Plzenský biskup požehnal Ottovu prameni — Policie našla oběti rudnické popravy — V Kladrubech nad Labem začal boj o Rudolfův pohár — Králova řeč na prknech Východočeského divadla

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv
  00:41
  Den proti rasismu v Českých Budějovicích
   České Budějovice se zapojily do evropského dne proti rasismu. Bojovat s tímto problémem chtějí pomocí koncertů a her pro nejmenší děti. Ve městě se věnuje otázce menšin hned několik organizací.
   04:31
   Kolín si připomíná osudy tamních Židů.
    Začala tam výstava Sofiina volba po česku.
    06:41
    Karlovarský hejtman Novotný zůstane i poslancem
     Oznámil to na jednání krajského zastupitelstva. Jde tak proti doporučení ČSSD. Premiér Bohuslav Sobotka považuje rozhodnutí hejtmana za chybu.
     08:20
     Město Most je bez primátora
      Zastupitelé odvolali Vladimíra Vozku. Z městské kasy si platil studium MBA.
      09:00
      S vymáháním pohledávek Pardubicím zřejmě pomůžou smluvní exekutoři
       Pardubice si chtějí najímat externí exekutory. Mají pomáhat s vymáháním pohledávek. Lidé a firmy dnes městu dluží desítky milionů korun.
       11:58
       Policisté v Ústeckém kraji si stěžují, že nemají dost peněz na běžný provoz služeben
        Úspory jsou v zázemí policie. Krajské ředitelství přiznává, že nemá dost peněz, aby nakoupilo třeba dost tonerů do tiskáren pro všechny, chybí i papír nebo lékárničky. Kriminalisté potřebují fotoaparáty či skartovačky.
        13:24
        Vestecká spojka se stavět nebude
         Mezi Pražským okruhem a D1 nebude Vestecká spojka. Rozhodl o tom Nejvyšší soud.
         13:45
         Zakázané obaly
          Potravinářská inspekce zakázala největšímu výrobci hořických trubiček používat obaly se slovem pravé. Podle inspektorů klame spotřebitele.
          16:05
          Liberecký kraj bez lékárenské pohotovosti
           e noční lékárenská pohotovost nutnost, nebo spíš nadstandard? Otázka stále nemá jasnou odpověď. Faktem zůstává, že mnoho Čechů si léky v noci pořídit nemůže.
           17:52
           Auditoři z Ministerstva životního prostředí prověřují financování hájovny na šumavském Březníku
            Tu nechala loni opravit správa Národního parku Šumava. Ministerstvo teď zajímá také návratnost celého projektu. Do hájovny s restaurací totiž park investoval pět a půl milionu korun včetně nákupu vybavení nebo pracovních oděvů pro personál.
            18:24
            Problémy s rozšířením parkovacích zón
             Pražské radnice mají výhrady k rozšíření zón placeného stání. Po magistrátu požadují řadu podmínek ohledně parkovacích karet i legislativní úpravy.
             20:11
             Plzenský biskup požehnal Ottovu prameni
              Nové pítko je součástí obnovy bývalých lázní v Kyselce, o kterou usiluje stejnojmenná obecně prospěšná společnost. Na původním místě pramene zároveň umístili kopii busty Josefa Löschnera.
              20:32
              Policie našla oběti rudnické popravy
               V Rudníku dnes policisti odkryli první z hrobů zastřelených Němců. Vyšetřování toho, co se v obci na konci druhé světové války stalo, se teď rozšiřuje i do Německa. Jenže nejasností kolem 69 let staré události je ale stále víc než odpovědí.
               22:16
               V Kladrubech nad Labem začal boj o Rudolfův pohár
                V národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem odstartoval Rudolfův pohár. Na mezinárodní závody spřežení i letos přijeli mistři opratí z České republiky a mnoha dalších zemí.
                22:43
                Králova řeč na prknech Východočeského divadla
                 Příběh koktajícího krále a jeho svérázného logopeda přináší Východočeské divadlo v Pardubicích. Uvádí hru Davida Seidlera Králova řeč.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Začala stavba úseku D6 u Hořesedel — Stavba dalších úseků D6 — Další dálnice, na jejichž dokončení řidiči už roky čekají — Nouzové ubytování pro lidi bez domova — Nová pravidla pro převod státního majetku — Český USAR tým pomáhá v Turecku — Na Šumavě hrozí pády stromů — Rekordní rok pro hasiče na Královéhradecku — Muž před souzem za znásilnění 7 dětí — Odboráři se dohodli s vedením Nexen Tire — Karlovy Vary hlásí vysokou návštěvnost — Škody na silnicích kvůli počasí — Pravidla pro převoz kočárků v MHD — Požár domu v Přestavlkách na Chrudimsku — Marcel Klaus podnikatel roku 2022 Plzeňského kraje — Stížnosti na osvětlení nového stadionu v Pardubicích

                 7. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Vyšší mzdy pro lékaře na pohotovostech — Mírný nárůst chřipkových onemocnění mezi dětmi — Schvalování koaliční smlouvy o vedení Prahy — Horská služba varuje před mrazy — Na Kvildě naměřili nejnižší teplotu této zimy — Zemětřesení v Turecku dnes zaznamenala řada seismografů v Česku — Do Turecka míří tým českých hasičů — Vyšší náklady na provoz krytých sportovišť — Soud se strážníkem za usmrcení mladíka — Zaměstnanec drah obviněn z obecného ohrožení — Osmý den stávky v Nexen Tire — Příprava projektu na stavbu továrny v Líních — Studenti si připlatí za ubytování na kolejích — Omezení provozu na mostu kapitána Bartoše v Pardubicích — Obnova pietních míst v Českých Budějovicích — Otevření Štvanické lávky se opozdí

                 6. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Nedostatek některých léků přetrvává — Výhodnější zaměstnávání rodičů s malými dětmi — Dvě policejní honičky na jihu Čech — Vyšetřování požáru nákupního centra v Mariánských lázních — Dopravní změny v centru Českých Budějovic — Zdražení parkovného v Třebíči — Mrazivé počasí komplikuje dopravu — Výcvik vojáků v újezdu Hradiště — Plány na celoroční splavnění Labe — Nedostatek míst ve speciálních školách — Spor o rozšíření skládky v Čáslavi — Historické terasy v centru Hradce Králové jsou v havarijním stavu — Pololetní prázdniny na Vysočině ve znamení deště — Školáci mají pololetní prázdniny

                 3. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                 2. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                 1. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                 31. 1. 2023 na ČT1

                 Napište nám