Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Gurmánská stezka v Železných horách sází na regionální produkty — Šumavské marmelády dobyly svět — Obce v okolí Jaroměře na Náchodsku si stěžují na nárůst nákladní dopravy — Casa měla problémy — Problémy s rekonstrukcí Nových zámeckých schodů — Litvínovská radnice pokračuje v opravách sídliště Janov — Nové call centrum pro cizince — Římovská přehrada zůstane definitivně zdrojem pitné vody pro Jihočeský kraj — Kvůli nové cyklostezce přišli lidé o jedinou přístupovou komunikaci ke svým nemovitostem — Sto tisíc ryb nasadili rybáři do řeky Ohře — Policejní potápěči prohledávali celý den rybníky na okraji Liberce — Internet a zdravotnictví — 666 let Karlovy univerzity — Praha – město sportu roku 2016? — Olympijská vítězka pomáhá oživit táborský veslařský klub

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv
  00:38
  Gurmánská stezka v Železných horách sází na regionální produkty
   Pěstitelé, chovatelé a výrobci v Železných horách zkoušejí nový způsob, jak podpořit regionální produkty. Společně vytvořili takzvanou Gurmánskou stezku, která turisty provází po farmách nebo restauracích a nabízí místní speciality.
   04:10
   Šumavské marmelády dobyly svět
    České regionální potraviny slaví velké úspěchy také v zahraničí. Už podruhé v řadě získala šumavská manufaktura marmelád ocenění Nejlepší marmeláda světa.
    06:15
    Obce v okolí Jaroměře na Náchodsku si stěžují na nárůst nákladní dopravy
     Starostové to dávají do souvislosti s mýtným systémem na silnici mezi Hradcem Králové a Náchodem.
     08:00
     Casa měla problémy
      Na letišti v Kbelích musela nouzově přistát Casa – měla problémy s podvozkem.
      08:14
      Problémy s rekonstrukcí Nových zámeckých schodů
       Už dva roky úřady mlží o rekonstrukci Nových zámeckých schodů na Pražský hrad. Obchodníkům a obyvatelům dochází trpělivost. Chtějí znát termín zahájení i rozsah prací. Magistrátem předložený projekt podle nich obsahuje chyby a je předražený.
       10:18
       Litvínovská radnice pokračuje v opravách sídliště Janov
        Do letošního podzimu chce opravit chodníky a veřejné plochy za deset milionů korun.
        12:05
        Nové call centrum pro cizince
         Pro Prahu a Středočeský kraj funguje nové telefonní číslo, kde se mohou cizinci objednat. Vyhnou se tak čekání ve frontách.
         14:23
         Římovská přehrada zůstane definitivně zdrojem pitné vody pro Jihočeský kraj
          Snahy o otevření pláží a míst pro rybaření končí. Velešín, který byl jedním z iniciátorů, po letech dohadů od plánů ustupuje. Místní vybudovali vlastní koupaliště. Také Římov obrací, spoléhá se už jen na koupání v řece Malši. A přidávají se i v Kaplici.
          16:06
          Kvůli nové cyklostezce přišli lidé o jedinou přístupovou komunikaci ke svým nemovitostem
           Stezka z Ledče nad Sázavou do Sluneční zátoky, kterou dnes slavnostně otevřeli, vznikla totiž přesně v místech bývalé silnice. Jenže teď se sem autem nesmí ani na výjimku.
           17:46
           Sto tisíc ryb nasadili rybáři do řeky Ohře
            Podoustve a ostroretky, původní druhy ryb, v Ohři chyběly. Důvodem jsou hladoví kormoráni a povodně.
            19:23
            Policejní potápěči prohledávali celý den rybníky na okraji Liberce
             Hledali ukradený trezor. Zloděje dopadli před týdnem. Přiznal se k sedmi vloupáním se škodou za čtvrt milionu Kč.
             19:39
             Internet a zdravotnictví
              Koncepci využití internetu ve zdravotnictví připravuje ministerstvo. Rozvíjet se má třeba dálkový přístup pacientů do databází pojišťoven.
              21:20
              666 let Karlovy univerzity
               7. dubna 1348. Přesně před 666 lety založil Karel IV. první univerzitu v českých zemích.
               23:04
               Praha – město sportu roku 2016?
                Praha se chce stát evropským hlavním městem sportu roku 2016. Primátor Tomáš Hudeček podepsal memorandum, které její kandidaturu stvrzuje.
                23:18
                Olympijská vítězka pomáhá oživit táborský veslařský klub
                 Nejhorší roky své stoleté existence zažívá táborský veslařský klub Jordán. Chybí mu nejen voda ve stejnojmenné nádrži, ale i noví a mladí veslaři. Na pomoc mu přijela Mirka Knapková.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

                 26. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

                 25. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

                 24. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

                 23. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                 20. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                 19. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám