25 minut

17. leden 2014

Obsah dílu

Headlines — Náchod deptá doprava — Místo po přivaděči jezdí auta na dálnici městem — Olivovu dětskou léčebnu v Říčanech zachrání před konkurzem tamní radnice a město Praha — Takzvanou lihovou mafii vedl Radek Březina — Jáchymov úspěšně vykupuje ruiny — Řeku v Týně nad Vltavou pokryly ropné skvrny — Druhý začátek lyžařské sezony v Krkonoších — Ještěd znovu otevírá už v pátek večer — Lyžování v Krušných horách — Horská služba ošetřuje desítky úrazů — Na Vysočině lidé protestují proti vedení vysokorychlostní železnice — Zrušený tendr na veřejné osvětlení v Praze — Protesty proti krematoriu a hřbitovu pro psy — Co v kronikách nebude

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zráv
  00:37
  Náchod deptá doprava
   Za tři roky se počet aut denně projíždějících Náchodem dramaticky zvýšil o 7 000 na celkových 29 tisíc vozů. Včetně 6 000 kamionů.
   04:25
   Místo po přivaděči jezdí auta na dálnici městem
    Nový přivaděč povede dopravu z Plané nad Lužnicí na dálnici D3 až v létě. První komplikací byla výkupní cena pozemků. Podruhé stavbu oddálila opakovaná žádost o dotace.
    06:18
    Olivovu dětskou léčebnu v Říčanech zachrání před konkurzem tamní radnice a město Praha
     Dají jí jeden milion korun.
     08:02
     Takzvanou lihovou mafii vedl Radek Březina
      Olomoučtí žalobci uvedli, že skupina stát mohla ošidit o 3 miliardy.
      08:23
      Jáchymov úspěšně vykupuje ruiny
       Radnici v Jáchymově na Karlovarsku se podařilo vykoupit další dům, ke kterému se nikdo nehlásí. Po loňské demolici hornického domu tak půjde k zemi i bývalá továrna na plasty.
       10:05
       Řeku v Týně nad Vltavou pokryly ropné skvrny
        Ropné látky se do Vltavy dostaly s odpadní vodou. Kde přesně do kanalizace unikají a kdo je za to odpovědný, zatím vyšetřování havárie neodhalilo. Znečištění dál po toku brání norné stěny.
        12:05
        Druhý začátek lyžařské sezony v Krkonoších
         Vlekaři v Krkonoších o víkendu znovu zkusí rozhýbat lyžařskou sezonu. Navzdory nepříznivému průběhu zimy slibují zejména velké horské areály dobré lyžařské podmínky - kolem půl metru sněhu na sjezdovkách a lyžování téměř bez front.
         13:48
         Ještěd znovu otevírá už v pátek večer
          Vleky se tu rozjedou skoro po dvoutýdenní přestávce. V Harrachově zase o víkendu otevřou modrou sjezdovku na Rýžovišti.
          14:56
          Lyžování v Krušných horách
           V provozu jsou vysoko položené lyžařské areály. Vlekaři čekají na mrazy.
           16:38
           Horská služba ošetřuje desítky úrazů
            Navzdory mírně zimě vyjíždějí záchranáři na horách k desítkám úrazů. Pomáhají hlavně lyžařům, kteří nezvládnou jízdu na těžkém technickém sněhu.
            18:14
            Na Vysočině lidé protestují proti vedení vysokorychlostní železnice
             Obce i obyvatelé řady malých obcí na Vysočině protestují proti plánovaným změnám vedení vysokorychlostní železniční trati. Úřadům předali už asi deset peticí a další připravují. Velká města naopak návrhu na nové vedení trati fandí.
             19:59
             Zrušený tendr na veřejné osvětlení v Praze
              Praha nesmí podepsat smlouvu s vítězem tendru na provoz veřejného osvětlení - zakázal jí to antimonopolní úřad.
              20:41
              Protesty proti krematoriu a hřbitovu pro psy
               Obyvatelé pražského Zličína odmítají výstavbu krematoria a hřbitova pro domácí mazlíčky. Soukromá společnost chce uprostřed obce na svých pozemcích vybudovat pietní park. Podle veterinářů podobné zařízení v Praze chybí.
               22:24
               Co v kronikách nebude
                Nový rok už se naplno rozběhl, kronikáře teď ale nejvíc zaměstnává ještě ten loňský. Mají jen pár týdnů na to, aby zapsali všechny důležité události. Co nakonec v kronikách bude a nebude, o tom ale rozhodnou politici.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                20. leden 2014

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                8. červen

                8. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                7. červen

                Tržby malých obchodů klesají — Pro levnější nákup jezdí Češi do Polska — Výjezdní zasedání vlády ve Vimperku — Rok od požáru v Domově Alzheimer v Roztokách u Prahy — Následky bleskové povodně na jihu Čech — Výstraha před bouřkami — Národní dopravce čistí posprejované vlaky — Finále konferenční ligy UEFA v Praze — Atmosféra před utkáním — Města a obce odstraňují reklamy — Začla prodej prezidentských známek — Reportéři na startu

                7. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                6. červen

                Revitalizace brownfieldů a výstavba bytů — V Plzni začalo vyklízení "Skleněného pekla" — Rozsáhlý výpadek elektřiny na Karlovarsku — Požár pneuservisu ve Starém Mateřově — Přípravy na finále konferenční ligy v Edenu — Zálohování PET lahíví a plechovek — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Výstraha před silným deštěm a bouřkami — Odpočívadla na D3 u Chotýčan budou hotová v září — Usazení ocelových nosníků nového mostu — Vlci na Šumavě se podílejí na odlovu přemnožené spárkaté zvěře — Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku — Aršík známek s prezidentem — Náhradní trasa do Boubínského pralesa

                6. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                5. červen

                Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                5. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                2. červen

                Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                2. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                1. červen

                Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                1. 6. 2023 na ČT1

                Napište nám