Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Českolipská teplárna zdražila — A Česká Lípa není jediným městem na severu Čech, kde lidé za teplo platí jedny z nejvyšších cen — Při výbuchu v Osově na Berounsku zemřel člověk — Začaly zápisy do škol — Víc předškoláků než loni míří i k zápisům do malých vesnických škol — Vodítkem pro rodiče, kam budoucí prvňáčky zapsat, je podle odborníků i certifikát “Rodiče vítáni“ — Prezident Zeman ukončil návštěvu Karlovarského kraje — Jihočeský kraj definitivně odvrátil nebezpečí konkurzu na Jihočeské letiště — Neznámý vandal nařízl v lese nad obcí Brnířov na Domažlicku téměř tři sta stromů — V Jaderné elektrárně Dukovany intenzivně pracují na zvyšování bezpečnosti — V Příbrami vzniklo nejmodernější oční oddělení v republice — Při nehodě u Pleší na jihu Čech zahynuli tři mladí basketbalisté — Dopadení pardubičtí zloději vykradli stovku sklepů — Letošní lyžařská sezóna na Bouřňáku v Krušných horách zřejmě vůbec nezačne — Sérii nástěnných maleb z počátku osmnáctého století odhalují restaurátoři v barokním areálu Hospitalu Kuks

Části dílu

00:55
Českolipská teplárna zdražila
  Jeden GJ přijde nově na 712 korun, což je o 105 Kč víc, než je český průměr. Zároveň jde o nejvyšší cenu v severních Čechách.
  02:56
  A Česká Lípa není jediným městem na severu Čech, kde lidé za teplo platí jedny z nejvyšších cen
   Jen o šest Korun míň stojí teplo od liberecké teplárny. Rozhovor s radním Liberce Petrem Černým.
   05:03
   Při výbuchu v Osově na Berounsku zemřel člověk
    Zraněnou ženu převezl vrtulník do Motola. Do firmy Albixon někdo poslal balíček s trhavinou.
    06:37
    Začaly zápisy do škol
     Dnes začaly zápisy do prvních tříd a zájem o ně je extrémní. Například v Plzni stáli rodiče předškoláků u škol v nekonečných frontách celou noc. První z nich přišli už včera v deset večer.
     07:00
     Víc předškoláků než loni míří i k zápisům do malých vesnických škol
      Malé obce většinou na provoz škol doplácí z vlastního rozpočtu. Silný ročník budoucích prvňáčků pro ně znamená finanční úspory. Dlouhodobý boj o zachování malých venkovských škol ale nekončí.
      08:40
      Vodítkem pro rodiče, kam budoucí prvňáčky zapsat, je podle odborníků i certifikát “Rodiče vítáni“
       Škola s certifikátem je pro rodiny žáků otevřena i mimo vyučování. S učiteli mohou kdykoli mluvit osobně, nebo jim mailovat a volat. Škola tím dává najevo, že jim na spolupráci s rodiči záleží. Jedna z takových sídlí ve Strupčicích na Chomutovsku.
       10:33
       Prezident Zeman ukončil návštěvu Karlovarského kraje
        Dnes si prohlédl zámek v Bečově a výrobu v soukromé firmě Toužimi. Největší zájem o prezidentskou návštěvu ale měli obyvatelé Žlutic.
        12:08
        Jihočeský kraj definitivně odvrátil nebezpečí konkurzu na Jihočeské letiště
         Společnosti pomohla přežít mimořádná dotace od hejtmanství. Letiště by se jinak ocitlo zřejmě v úpadku, protože mu českobudějovičtí zastupitelé odmítli poslat peníze na provoz.
         13:41
         Neznámý vandal nařízl v lese nad obcí Brnířov na Domažlicku téměř tři sta stromů
          Většinu z nich už lesníci pokáceli. Obyvatelé se ale teď obávají zaplavování pozemků. Les totiž zadržoval značné množství vody.
          15:39
          V Jaderné elektrárně Dukovany intenzivně pracují na zvyšování bezpečnosti
           Nakoupili protipovodňové zábrany a novou hasičskou techniku. Zároveň zvyšují odolnost většiny budov proti extrémním vlivům počasí a proti zemětřesení.
           17:26
           V Příbrami vzniklo nejmodernější oční oddělení v republice
            Lékaři tam umí přenést obraz z ambulance přímo na operační sál.
            19:13
            Při nehodě u Pleší na jihu Čech zahynuli tři mladí basketbalisté
             Byli to členové elitního klubu BK Lions Jindřichův Hradec. U haly, kde hráli, příznivci klubu vytvořili pietní místo. Jejich památku přišly uctít desítky lidí. Nehoda se stala včera večer. Auto vylétlo ze silnice mezi stromy.
             19:43
             Dopadení pardubičtí zloději vykradli stovku sklepů
              Pardubičtí policisté dopadli přímo při činu trojici mužů, která ve městě vykrádala sklepy. Odnášeli si uskladněné potraviny, ale třeba i jízdní kola.
              21:16
              Letošní lyžařská sezóna na Bouřňáku v Krušných horách zřejmě vůbec nezačne
               Majitel pozemků na vrcholu hory zablokoval před Vánocemi vleky betonovými skružemi a senem. Důvodem jsou spory o výši nájmu a platnosti nájemní smlouvy mezi firmou, které pozemky patří a Sportcentrem Bouřňák.
               21:55
               Sérii nástěnných maleb z počátku osmnáctého století odhalují restaurátoři v barokním areálu Hospitalu Kuks
                Na svět se tak dostávají díla, která naposledy lidé mohli vidět někdy před dvě stě šedesáti lety.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                2. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                1. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                31. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                30. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                27. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                26. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám