25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Přibývá asistentů prevence kriminality — Vláda projednává plán, jak bojovat s chudobou v Česku — Kadaňská radnice prosadila nové učební obory — Ministerstvo životního prostředí zrušilo na Žďársku průzkumné území pro hlubinné úložiště radioaktivních odpadů — Miloš Zeman dostal první žádost o milost od Ministerstva spravedlnosti — Přelouč získá čtyři sta pracovních míst — Spor o hořické trubičky — Soud zprostil starostu Lipna obžaloby — Nové lanovky v Krkonoších blíž výstavbě — Olympiáda dětí a mládeže vypukne na Vysočině už za 11 dní — Liberečtí hasiči mají novou multifunkční budovu za 65 milionů Kč — Spor kvůli fotbalovému hřišti — Teplá zima láme návštěvnické rekordy v ZOO — Lidé berou v lednu fitness centra útokem — Správa KRNAP otevřela pro návštěvníky hor nové vzdělávací centrum

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv
  00:39
  Přibývá asistentů prevence kriminality
   Ministerstvo vnitra bude dál rozdělovat peníze na práci asistentů prevence kriminality, projekt je podle něj úspěšný. Funguje ve čtyřech desítkách obcí a měst.
   02:26
   Vláda projednává plán, jak bojovat s chudobou v Česku
    Strategie počítá s větším zapojením nezaměstnaných i lidí z vyloučených lokalit.
    04:39
    Kadaňská radnice prosadila nové učební obory
     Kadaňská radnice prosadila, aby byly ve městě zřízeny nové účební obory. Takové, kde spíš rozhoduje zručnost než teoretické znalosti. Věří, že se tak může vyučit víc lidí. I z problémových lokalit.
     06:13
     Ministerstvo životního prostředí zrušilo na Žďársku průzkumné území pro hlubinné úložiště radioaktivních odpadů
      V lokalitě zvané Kraví hora se měla zkoumat vhodnost případného vybudování úložiště vyhořelého jaderného paliva. Ministerstvo ale vyhovělo protestujícím nevládním organizacím a občanským sdružením.
      08:10
      Miloš Zeman dostal první žádost o milost od Ministerstva spravedlnosti
       O milost žádá muž, který trpí nevyléčitelnou nemocí - jeho případ splňuje podmínky pro to, aby o jeho případném propuštění na svobodu mohl rozhodnout prezident.
       08:28
       Přelouč získá čtyři sta pracovních míst
        Největší světový výrobce automobilových zámků rozšiřuje na Pardubicku svůj provoz – postavil novou výrobní halu. Zaměstná dalších čtyři sta lidí z regionu.
        10:15
        Spor o hořické trubičky
         Pět z deseti výrobků tzv. hořických trubiček nevyhovělo kvůli vysokému obsahu tuků ve spotřebitelském testu. Výrobci oponují, že normy ČR a EU dodržují.
         12:25
         Soud zprostil starostu Lipna obžaloby
          Žaloba ho vinila z toho, že uzavřel nevýhodné smlouvy o prodeji obecních pozemků a způsobil škodu 120 milionů korun. Podle soudce se ale neprokázalo, že taková škoda vznikla.
          13:38
          Nové lanovky v Krkonoších blíž výstavbě
           Třem lanovkám v Rokytnici nad Jizerou dalo Ministerstvo životního prostředí zelenou. A pokročil i projekt na propojení Rokytnice s Harrachovem.
           15:21
           Olympiáda dětí a mládeže vypukne na Vysočině už za 11 dní
            Tisíc sto sportovců bude bojovat o 390 medailí. Všechny budou z dílny sklářského ateliéru v Přibyslavi, každá originální.
            17:10
            Liberečtí hasiči mají novou multifunkční budovu za 65 milionů Kč
             Mimo jiné zjednoduší komunikaci uvnitř integrovaného záchranného systému, tedy mezi hasiči, záchrankou a policií. Čtyři operační střediska totiž nahradí jediné.
             17:39
             Spor kvůli fotbalovému hřišti
              Sedlec u Karlových Varů má unikátní fotbalové hřiště. Kvůli složitým sousedským sporům je upraveno tak, aby z něj nelétaly míče.
              19:14
              Teplá zima láme návštěvnické rekordy v ZOO
               Historicky nejvíc lidí navštívilo Plzeň nebo Ostravu. Zahrady jsou na leden nezvykle atraktivní. Většina zvířat je stále k vidění ve výbězích a v botanických pavilonech kvetou i některé druhy rostlin.
               20:42
               Lidé berou v lednu fitness centra útokem
                Každý rok začátkem ledna se plní fitness centra lidmi, kteří si dali předsevzetí, že shodí nějaké to kilo navíc nebo jen zlepší svoji fyzickou kondici.
                22:13
                Správa KRNAP otevřela pro návštěvníky hor nové vzdělávací centrum
                 Je v zámeckém parku ve Vrchlabí a jmenuje se Krtek.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                 12. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                 11. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                 10. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                 9. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                 8. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                 5. 8. 2022 na ČT1

                 Napište nám