26 minut

21. říjen 2013

Obsah dílu

Další krize porcelánek v Karlovarském kraji — V Karlových Varech živě Vlastimil Argman, ředitel spol. Thun 1794 — I malé porcelánky překonaly krizi — Střet zájmů ve veřejné správě — V Liberci začal soud s 23 zastupiteli města Liberce — Chráněnou dílnu v Příšovicích se pokusil zapálit žhář — Objasněná vražda bezdomovce — Lidé na jižním Plzeňsku se bouří proti větrným elektrárnám — Patří srubové stavby na Broumovsko, nebo nikoli? — Zátah na výrobce pervitinu — Krádeže stromků ve městech — Vedení města Třebíče má podle místních zanedbávat péči o židovskou čtvrť — Hrdinství válečného pilota připomíná nová pamětní deska — Archeologové odkryli zbytky českobudějovické synagogy — Nová plastika Davida Černého na Vltavě — Tři nové zvony po čtrnácti letech čekání dostal kostel sv. Floriána v Ústí nad Labem

Části dílu

00:35
Další krize porcelánek v Karlovarském kraji
  Na pokraji krachu se ocitly dvě velké porcelánky na Karlovarsku. Soud s firmou, která je vlastní, zahájil insolvenční řízení.
  02:23
  V Karlových Varech živě Vlastimil Argman, ředitel spol. Thun 1794
   Co v krizi firmy a jejich zaměstnance čeká? Jak probíhalo insolvenční řízení v porcelánce Thun.
   04:09
   I malé porcelánky překonaly krizi
    V minulosti se podařilo obnovit výrobu v dalších třech porcelánkách. Dohromady se tak podařilo zachránit přes tisíc pracovních míst.
    05:37
    Střet zájmů ve veřejné správě
     Práce pro holding nemocnic Královéhradeckého kraje a současně pro dvě soukromé firmy, které měly od kraje zakázky. To stihnl bývalý manažer holdingu nemocnic Petr Tejkl. Prozradily ho faktury, které zapomněl na pracovišti.
     07:24
     V Liberci začal soud s 23 zastupiteli města Liberce
      Městskou kasu měli připravit o 3,5 milionu Kč, a to nevýhodným prodejem městských pozemků. Místo aby vypsali veřejnou soutěž a počkali na nabídky, prodali parcely rovnou jedinému zájemci.
      09:33
      Chráněnou dílnu v Příšovicích se pokusil zapálit žhář
       Zdravotně postižení zaměstnanci kvůli tomu přijdou o část výdělku.
       11:19
       Objasněná vražda bezdomovce
        Brněnští kriminalisti objasnili případ brutální vraždy šedesátiletého bezdomovce. V parku v centru města ho před týdnem ubili tři mladíci, jednomu z nich bylo teprve šestnáct let.
        11:40
        Lidé na jižním Plzeňsku se bouří proti větrným elektrárnám
         Vedení Střížovic chce postavit osm větrných věží. Od německé firmy za to má dostat šest milionů korun. Lidé z okolních vesnic ale větrné elektrárny v krajině nechtějí.
         13:30
         Patří srubové stavby na Broumovsko, nebo nikoli?
          To je věčný spor některých tamních obyvatel na straně jedné a ochranářů na straně druhé.
          15:07
          Zátah na výrobce pervitinu
           Rekordních 14 kilogramů metam-fetaminu zadrželi policisti a celníci v Česku a Německu. Krystalická forma této látky je známá jako pervitin. Z výroby drog kriminalisti viní dva Čechy a čtyři Vietnamce.
           15:31
           Krádeže stromků ve městech
            Pro vánoční stromeček do parku před domem - nešvar, který stále častěji trápí města v Česku. Právě teď je ale vhodná doba, aby zahradníci mladé smrčky, jedle a borovice ošetřili speciálním zapáchajícím postřikem, jak už to dělají třeba lesníci.
            17:07
            Vedení města Třebíče má podle místních zanedbávat péči o židovskou čtvrť
             Lidem v židovském městě vadí hlavně chátrající domy, zanedbaná zákoutí a špinavé uličky. Řešit je ale potřeba i parkování nebo umístění nevzhledných starých popelnic na ulici. Radnice slibuje změny.
             18:49
             Hrdinství válečného pilota připomíná nová pamětní deska
              Památku válečného pilota Ladislava Říhy připomíná ode dneška nová pamětní deska v Želči na Táborsku. V obci se narodil. Po okupaci opustil nelegálně Československo a stal se pilotem RAF. Zemřel v boji nad Severním mořem v roce 1942.
              19:19
              Archeologové odkryli zbytky českobudějovické synagogy
               Po sedmi desetiletích pronikli do podzemních částí, kde objevili drobné předměty i zachovalé stavební prvky. Němečtí vojáci během války totiž odstranili jen stavbu na povrchu.
               21:01
               Nová plastika Davida Černého na Vltavě
                Sochař David Černý instaloval na Vltavě plastiku v podobě vztyčeného prostředníčku, který směřuje k Pražskému hradu. Podle výtvarníka i politického glosátora je gesto natolik výmluvné, že není třeba ho komentovat.
                21:31
                Tři nové zvony po čtrnácti letech čekání dostal kostel sv. Floriána v Ústí nad Labem
                 Do věže je vyzdvihl jeřáb. Původní 400 let staré zvony zloději shodili z věže dolů a jejich kusy prodali do sběru.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 22. říjen 2013

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 1. březen

                 Reforma penzí — Skandál ve vedení Sokola — Nové vedení tenisového svazu — Zákaz prodeje HHC — Podrobnosti důchodové reformy — Nákup na poslední chvíli — Zanedbaná železnice — Kamení na železnici — Poničený trávník v Hradci Králové — Spor o rekonstrukci Barrandovských teras — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Jednání se zemědělci — Zachráněná pekárna — Budoucnost vyhořelého kostela — Demolice Ústřední telekomunikační budovy

                 1. 3. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 29. únor

                 29. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 28. únor

                 Spor o výluku na Vysočině — Krádež kabelů na nádraží — Soud kvůli ubodání dítěte — Hazard v Aši — Nepovolené automaty do šrotu — Policejní pronásledování skončilo požárem — Požár v kostele — V liberecké městské dopravě testují nový odbavovací systém. — Zátah na černé pasažéry — Zápas pražských Es v Edenu — Vykradený stadion Bohemians — Likvidace chovu slepic — Vyšetřování tuningové jízdy — Ovocné stromy už kvetou — Kvůli teplu a dostatku potravy se ve městech přemnožili potkani — Homesharing

                 28. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 27. únor

                 Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

                 27. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 26. únor

                 Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                 26. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. únor

                 23. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. únor

                 Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                 22. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. únor

                 Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                 21. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 20. únor

                 Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                 20. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. únor

                 Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                 19. 2. 2024 na ČT1

                 Napište nám