Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Další krize porcelánek v Karlovarském kraji — V Karlových Varech živě Vlastimil Argman, ředitel spol. Thun 1794 — I malé porcelánky překonaly krizi — Střet zájmů ve veřejné správě — V Liberci začal soud s 23 zastupiteli města Liberce — Chráněnou dílnu v Příšovicích se pokusil zapálit žhář — Objasněná vražda bezdomovce — Lidé na jižním Plzeňsku se bouří proti větrným elektrárnám — Patří srubové stavby na Broumovsko, nebo nikoli? — Zátah na výrobce pervitinu — Krádeže stromků ve městech — Vedení města Třebíče má podle místních zanedbávat péči o židovskou čtvrť — Hrdinství válečného pilota připomíná nová pamětní deska — Archeologové odkryli zbytky českobudějovické synagogy — Nová plastika Davida Černého na Vltavě — Tři nové zvony po čtrnácti letech čekání dostal kostel sv. Floriána v Ústí nad Labem

Části dílu

00:35
Další krize porcelánek v Karlovarském kraji
  Na pokraji krachu se ocitly dvě velké porcelánky na Karlovarsku. Soud s firmou, která je vlastní, zahájil insolvenční řízení.
  02:23
  V Karlových Varech živě Vlastimil Argman, ředitel spol. Thun 1794
   Co v krizi firmy a jejich zaměstnance čeká? Jak probíhalo insolvenční řízení v porcelánce Thun.
   04:09
   I malé porcelánky překonaly krizi
    V minulosti se podařilo obnovit výrobu v dalších třech porcelánkách. Dohromady se tak podařilo zachránit přes tisíc pracovních míst.
    05:37
    Střet zájmů ve veřejné správě
     Práce pro holding nemocnic Královéhradeckého kraje a současně pro dvě soukromé firmy, které měly od kraje zakázky. To stihnl bývalý manažer holdingu nemocnic Petr Tejkl. Prozradily ho faktury, které zapomněl na pracovišti.
     07:24
     V Liberci začal soud s 23 zastupiteli města Liberce
      Městskou kasu měli připravit o 3,5 milionu Kč, a to nevýhodným prodejem městských pozemků. Místo aby vypsali veřejnou soutěž a počkali na nabídky, prodali parcely rovnou jedinému zájemci.
      09:33
      Chráněnou dílnu v Příšovicích se pokusil zapálit žhář
       Zdravotně postižení zaměstnanci kvůli tomu přijdou o část výdělku.
       11:19
       Objasněná vražda bezdomovce
        Brněnští kriminalisti objasnili případ brutální vraždy šedesátiletého bezdomovce. V parku v centru města ho před týdnem ubili tři mladíci, jednomu z nich bylo teprve šestnáct let.
        11:40
        Lidé na jižním Plzeňsku se bouří proti větrným elektrárnám
         Vedení Střížovic chce postavit osm větrných věží. Od německé firmy za to má dostat šest milionů korun. Lidé z okolních vesnic ale větrné elektrárny v krajině nechtějí.
         13:30
         Patří srubové stavby na Broumovsko, nebo nikoli?
          To je věčný spor některých tamních obyvatel na straně jedné a ochranářů na straně druhé.
          15:07
          Zátah na výrobce pervitinu
           Rekordních 14 kilogramů metam-fetaminu zadrželi policisti a celníci v Česku a Německu. Krystalická forma této látky je známá jako pervitin. Z výroby drog kriminalisti viní dva Čechy a čtyři Vietnamce.
           15:31
           Krádeže stromků ve městech
            Pro vánoční stromeček do parku před domem - nešvar, který stále častěji trápí města v Česku. Právě teď je ale vhodná doba, aby zahradníci mladé smrčky, jedle a borovice ošetřili speciálním zapáchajícím postřikem, jak už to dělají třeba lesníci.
            17:07
            Vedení města Třebíče má podle místních zanedbávat péči o židovskou čtvrť
             Lidem v židovském městě vadí hlavně chátrající domy, zanedbaná zákoutí a špinavé uličky. Řešit je ale potřeba i parkování nebo umístění nevzhledných starých popelnic na ulici. Radnice slibuje změny.
             18:49
             Hrdinství válečného pilota připomíná nová pamětní deska
              Památku válečného pilota Ladislava Říhy připomíná ode dneška nová pamětní deska v Želči na Táborsku. V obci se narodil. Po okupaci opustil nelegálně Československo a stal se pilotem RAF. Zemřel v boji nad Severním mořem v roce 1942.
              19:19
              Archeologové odkryli zbytky českobudějovické synagogy
               Po sedmi desetiletích pronikli do podzemních částí, kde objevili drobné předměty i zachovalé stavební prvky. Němečtí vojáci během války totiž odstranili jen stavbu na povrchu.
               21:01
               Nová plastika Davida Černého na Vltavě
                Sochař David Černý instaloval na Vltavě plastiku v podobě vztyčeného prostředníčku, který směřuje k Pražskému hradu. Podle výtvarníka i politického glosátora je gesto natolik výmluvné, že není třeba ho komentovat.
                21:31
                Tři nové zvony po čtrnácti letech čekání dostal kostel sv. Floriána v Ústí nad Labem
                 Do věže je vyzdvihl jeřáb. Původní 400 let staré zvony zloději shodili z věže dolů a jejich kusy prodali do sběru.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                 30. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                 29. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                 27. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                 26. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                 23. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                 22. 9. 2022 na ČT1

                 Napište nám