Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Hejtmani jsou pro zrušení těžebních limitů — Majitel kamenolomu na Tlustci se nezdává nadějí na jeho opětovné otevření — Letní sezóna končí, zloděje zajímají opuštěné chaty — Varování před deštěm — Silničáři na Vysočině budou držet pohotovost už od 1. října — Dálnice D8 nebude dostavěna v plánovaném termínu v roce 2015 — Za jména pachatelů drobné kriminality na webu obce dostaly Kravaře pokutu 30 000 korun — Maršovská fara ožívá — Topná sezóna začíná letos o týden dřív než loni — Žáčkovi z Jindřichova Hradce - rodina, ve které vyrostlo 16 dětí — Prezident Miloš Zeman ukončil návštěvu Pardubického kraje — Ve Strakonicích vytáhli do boje proti radnici místní muzikanti — Unikátní lis na vinobraní na Pražském hradě — Karlovarská opozice kritizuje rekonstrukci městského infocentra — Mladí architekti vypracovali projekty jak zkrášlit Plasy — Až 340 druhů hub mohou ode dneška shlédnout návštěvníci výstavy v Jihlavě — Femad v Poděbradech

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv
  00:44
  Hejtmani jsou pro zrušení těžebních limitů
   Podle hejtmanů, přinese prolomení limitů energetickou soběstačnost i zaměstnání pro lidi. Podle nich, ale nesmí jít o vyvlastňovaní domů, které se budou bourat. Těžaři se s lidmi musí dohodnout.
   03:23
   Majitel kamenolomu na Tlustci se nezdává nadějí na jeho opětovné otevření
    Odpor místních má zlomit nabídka mimo jiné podílu na tržbách. Lidé mají špatné zkušenosti z předchozí dvanáctileté těžby, kdy je trápily každodenní otřesy, prach a nákladní auta.
    05:18
    Letní sezóna končí, zloděje zajímají opuštěné chaty
     Konec letní sezóny a přípravy na zimu se znovu stávají výzvou pro zloděje. Zajímají je hlavně opuštěné zahrádkářské kolonie a chatové osady.
     06:59
     Varování před deštěm
      Na severovýchodě Moravy a Slezska bude zítra vydatně pršet.
      07:14
      Silničáři na Vysočině budou držet pohotovost už od 1. října
       Sklady s 23 tisíci tunami posypové soli jsou už zaplněny.
       08:59
       Dálnice D8 nebude dostavěna v plánovaném termínu v roce 2015
        Geologové se obávají dalších sesuvů. Poslední zasypal rozestavěnou silnici v červnu.
        11:13
        Za jména pachatelů drobné kriminality na webu obce dostaly Kravaře pokutu 30 000 korun
         Obec svůj postup hájí a chystá se odvolat.
         11:35
         Maršovská fara ožívá
          Lidé ze sdružení Sever, které se věnuje ekologické výchově, chtějí desítky let chátrající dům po náročné rekonstrukci otevřít veřejnosti. A zajímavý program zaměřený na přírodu a místní tradice tu mají pro návštěvníky připravený i na celý příští rok.
          13:20
          Topná sezóna začíná letos o týden dřív než loni
           Některé teplárny v západních Čechách nebo ve výše položených oblastech už začaly s pravidelným vytápěním bytů. V případě výrazného oteplení jsou ale připraveny ho znovu přerušit.
           13:34
           Žáčkovi z Jindřichova Hradce - rodina, ve které vyrostlo 16 dětí
            Manželé Jindřich a Růžena Žáčkovi vychovali v pěstounské péči už šestnáct dětí. Od starosty JIndřichova Hradce za to převzali ocenění. Výjimečně velká a různorodá rodina drží pevně pohromadě.
            15:14
            Prezident Miloš Zeman ukončil návštěvu Pardubického kraje
             Prezident Miloš Zeman dnes ukončil pracovní návštěvu Pardubického kraje. Dalším regionem, který navštíví, je Jihomoravský kraj.
             15:39
             Ve Strakonicích vytáhli do boje proti radnici místní muzikanti
              Nelíbí se jim, že omezuje některé koncerty pod širým nebem hodinu před půlnocí. Protestují proti tomu i hospodští. Společně sepsali petici. Podle radních jde ale o nedorozumění. Pro organizátory podobných akcí mají výjimky.
              17:24
              Unikátní lis na vinobraní na Pražském hradě
               Pražský hrad o víkendu ožije vinobraním. Jednou z atrakcí je unikátní vinařský lis z Uherského hradiště. Děti z něho budou moci ochutnat čerstvou hroznovou šťávu.
               18:16
               Karlovarská opozice kritizuje rekonstrukci městského infocentra
                Za opravy a přestavbu bývalého tržního krámu na infocentrum, město zaplatilo přes devět milionu korun. V objektu je ale vlhko, které poškozuje zdi i nábytek.
                19:57
                Mladí architekti vypracovali projekty jak zkrášlit Plasy
                 Přední čeští architekti se sjeli do Zruče u Plzně, aby tady čtrnáct dní pomáhali svým studentům s vytvářením projektu Vize pro Plasy.
                 21:28
                 Až 340 druhů hub mohou ode dneška shlédnout návštěvníci výstavy v Jihlavě
                  K vidění jsou nadrozměrné, smrtelně jedovaté i velmi chutné houby z Vysočiny a nižších poloh listnatých lesů. Exponáty z léta a začátku podzima je možné shlédnout až do neděle.
                  21:47
                  Femad v Poděbradech
                   Osm souborů, které se neprobojovaly na Jiráskův Hronov, dostává druhou šanci.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Premiéra pondělí 23. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                   Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                   Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                   Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                   Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                   Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1

                   Napište nám