Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Zastaveno stíhání exposlanců ODS — Středočeská policie nabere přes 100 lidí — Roman Janoušek u soudu — Hornický dům v Jáchymově demolují — Čtvrtý měsíc ohrožuje obyvatele Děčína svah, ze kterého padají stromy a kameny. — Pardubice chtějí bezpečnější trasy pro cyklisty — Čtyři výtržníci z Duchcova jsou ve vězení. — Streetwork: nový program sociální prevence v Č. Budějovicích — Hospic se rozšíří — Pravidelná výluka vysílače na Kleti — Pozor na signál zahraničních operátorů v příhraničí — Škody po divočácích — Přímo v centru Liberce našli archeologové 700 let staré pohřebiště. — Lesy ČR prodávají zříceninu — Letní seriál: umění restaurátorů — Šumava si připomíná 90. výročí úmrtí Karla Klostermanna

Části dílu

00:42
Zastaveno stíhání exposlanců ODS
    Nejvyšší soud zasáhl do kauzy údajné politické korupce kolem bývalých poslanců ODS. Vazebně stíhaného Marka Šnajdra a Petra Tluchoře vyňal z pravomocí policie a státního zastupitelství.
    01:10
    Středočeská policie nabere přes 100 lidí
      Noví policisti posílí hlavně obvodní oddělení, starostové obcí v okolí Prahy to žádají dlouhodobě. Policie obnovila nábory po dvou letech.
      04:21
      Roman Janoušek u soudu
        Pražský městský soud se poprvé zabýval loňskou nehodou Romana Janouška. Podnikatel se dopoledne omluvil ženě, kterou tehdy v opilosti svým autem srazil.
        04:51
        Hornický dům v Jáchymově demolují
          Je to první případ, kdy se podařilo vyvlastnit majetek, o který se roky nikdo nestará. Demolice dalších domů budou následovat.
          06:37
          Čtvrtý měsíc ohrožuje obyvatele Děčína svah, ze kterého padají stromy a kameny.
            Magistrát vyhlásil evakuaci. Lidé nechtějí čekat na stále odkládanou sanaci a zůstávají doma. Svah patří Lesům České republiky. Těžba měla původně skončit v červnu.
            08:14
            Pardubice chtějí bezpečnější trasy pro cyklisty
              Cyklistům a chodcům slouží nová lávka u pardubického Parama. Na bezpečnou spojnici směrem k hlavnímu nádraží zatím nejsou peníze.
              10:24
              Čtyři výtržníci z Duchcova jsou ve vězení.
                Čtyři muži, kteří po protiromské akci v Duchcově napadli dva lidi, jsou ve vězení - jeden si odpykává trest z minulosti, tři jsou ve vazbě.
                10:47
                Streetwork: nový program sociální prevence v Č. Budějovicích
                  V Českých Budějovicích odstartoval nový projekt Streetwork. Je zacílen na obyvatele sídliště Máj. Pracovníci Diecézní charity budou lokalitu dvakrát týdně navštěvovat a pracovat s dětmi. Chtějí tak hlavně zklidnit napětí.
                  12:25
                  Hospic se rozšíří
                    Prezident Miloš zeman a kardinál Dominik Duka zahájili v Červeném Kostelci projekt rozšíření hospice Anežky České.
                    14:18
                    Pravidelná výluka vysílače na Kleti
                      Kvůli výluce na vysílači Kleť nebude zítra možné na jihu Čech naladit vysílání České televize ani multiplexů 2 a 3. Odstávka potrvá od 6 hodin ráno do 3 odpoledne.
                      14:36
                      Pozor na signál zahraničních operátorů v příhraničí
                        Turisté v příhraničních oblastech si stěžují na příliš velké faktury za mobilní telefon. Na vině je signál zahraničních mobilních operátorů, který zasahuje i na území Česka.
                        16:21
                        Škody po divočácích
                          Stáda divokých prasat každý rok na Plzeňsku způsobují nemalé problémy. Škody letos sčítají nejen zemědělci.
                          17:52
                          Přímo v centru Liberce našli archeologové 700 let staré pohřebiště.
                            Dokazuje, že město pod Ještědem existovalo už době Karla IV. Doteď přitom o středověkém původu hovořily jen písemné zmínky, ale žádné důkazy.
                            19:37
                            Lesy ČR prodávají zříceninu
                              Lesy ČR už nemají zájem o zříceninu hradu Rabštejnek na Chrudimsku. Nabízejí ji k prodeji, minimální cena je 70 tisíc korun.
                              20:01
                              Letní seriál: umění restaurátorů
                                V leteckém muzeu ve Kbelích skupina restaurátorů dokončuje výrobu repliky prvního československého motorového letadla.
                                22:49
                                Šumava si připomíná 90. výročí úmrtí Karla Klostermanna
                                  Autor více než třiceti románů čerpal inspiraci především v životě obyvatel Šumavy. Řada jeho knih začíná vycházet i v Němčině.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž26 minut
                                  Další díl
                                  Události v regionech

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž25 minut

                                  Události v regionech

                                  Premiéra pondělí 23. 5. 2022 na ČT1
                                  Stopáž26 minut

                                  Události v regionech

                                  Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                                  Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                                  Stopáž25 minut

                                  Události v regionech

                                  Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                                  Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                                  Stopáž25 minut

                                  Události v regionech

                                  Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                                  Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                                  Stopáž26 minut

                                  Události v regionech

                                  Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                                  Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                                  Stopáž25 minut

                                  Události v regionech

                                  Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                                  Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1

                                  Napište nám