Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Prezident jmenoval novou úřednickou vládu — Obce z Nymburska žádají protipovodňová opatření — Živý vstup - protipovodňová opatření ve Středočeském kraji — Škody na projektech ROP Jihozápad — Stavbaři objevili rizikový azbest na pardubické základní škole — Lidé v Ústeckém kraji se zatím nedočkají dotací na nové kotle — Z Plzně do Českých Budějovic přestanou jezdit vlaky — Jihočeští policisté dnes obvili první dva účastníky demonstrací v Českých Budějovicích — Soud kvůli opravě libereckých vysokoškolských kolejí pokračoval výslechem svědků — Úklidová firma ERA servis dluží svým pracovníkům přes padesát tisíc korun na výplatách — Peníze z hazardu jdou v Chlumci nad Cidlinou nemocným dětem — Protikorupční policie obvinila pátého člena bývalého představenstva Krajské zdravotní — Kdo „ztratil“ sochu? — Manželka prvního českého prezidenta Olga Havlová by se zítra dožila 80 let — Restaurování historických aut ve Vysokém Mýtě — Rekordní přelet elektroletadla

Části dílu

00:44
Prezident jmenoval novou úřednickou vládu
  Ministři v čele s Jiřím Rusnokem složili slavnostní slib v Trůnním sále Pražského hradu. Odpoledne pak poprvé zasedli ve Strakově akademii.
  02:56
  Obce z Nymburska žádají protipovodňová opatření
   Starostové chtějí pohnout se stavbou aspoň prvního z několika poldrů v povodí Mrliny, které by měly ochránit jejich obce před povodněmi. Plány už léta váznou na jednáních o pozemcích.
   04:38
   Živý vstup - protipovodňová opatření ve Středočeském kraji
    Milan Brunclík, redaktor ČT, střední Čechy
    06:40
    Škody na projektech ROP Jihozápad
     Záplavy způsobily v Jihočeském a Plzeňském kraji na projektech ROP statisícové škody. Většinu zaplatí pojišťovny.
     07:00
     Stavbaři objevili rizikový azbest na pardubické základní škole
      Na jedné z největších pardubických základních škol stavbaři objevili rizikový azbest. Zateplení a výměny oken se tak městu výrazně prodraží. Školáci budou muset po prázdninách dočasně do jiných škol.
      08:50
      Lidé v Ústeckém kraji se zatím nedočkají dotací na nové kotle
       Ministerstvo životního prostředí od dohody s Ústeckým krajem ustoupilo. Důvodem je nízký přispěvek na společný program, který kraj nabízí.
       09:17
       Z Plzně do Českých Budějovic přestanou jezdit vlaky
        Od pondělí patnáctého července nebudou z Plzně do Nepomuku jezdit vlaky. Provoz na hlavní trati z Plzně do Českých Budějovic čeká desetidenní výluka.
        10:57
        Jihočeští policisté dnes obvili první dva účastníky demonstrací v Českých Budějovicích
         Napětí mezi obyvateli českobudějovického sídliště Máj ale pokračuje. Vážnost situace potvrdilo i včerejších veřejné projednávání, které svolala radnice. Zúčastnilo se ho na osm set lidí.
         13:23
         Soud kvůli opravě libereckých vysokoškolských kolejí pokračoval výslechem svědků
          Dvěma mužům hrozí za pletichu ve veřejné soutěži až osmileté tresty
          14:01
          Úklidová firma ERA servis dluží svým pracovníkům přes padesát tisíc korun na výplatách
           Jednatel firmy s pracovníky od konce června vůbec nekomunikuje.
           15:48
           Peníze z hazardu jdou v Chlumci nad Cidlinou nemocným dětem
            Radnice zřídila speciální zdravotní fond. Zatím je na něm sto sedmdesát tisíc korun.
            17:35
            Protikorupční policie obvinila pátého člena bývalého představenstva Krajské zdravotní
             Spolu s dalšími čtyřmi spolupracovníky měl společnosti způsobit v roce 2008 škodu 120 milionů. Podle kriminalistů manažeři nakupovali pro společnost předražené lékařské přístroje a přepláceli externí spolupracovníky.
             17:55
             Kdo „ztratil“ sochu?
              Často se sochy z odlehlých míst spíš kradou, v Broumově teď ale řeší přesně opačný problém – co se sousoším, ke kterému se nikdo nehlásí.
              19:37
              Manželka prvního českého prezidenta Olga Havlová by se zítra dožila 80 let
               Při té příležitosti vychází rozšířené vydání knihy o první české dámě "Síla věcnosti". Publikace je doplněna o výpovědi blízkých přátel, fotky, nebo kapitolu věnovanou Výboru dobré vůle, který založila.
               20:06
               Restaurování historických aut ve Vysokém Mýtě
                Pro partu řemeslníků se renovace historických vozů stala zálibou i profesí zároveň. Ve Vysokém Mýtě má karosářství dlouhou tradici.
                22:40
                Rekordní přelet elektroletadla
                 Český rekord v letu na elektrický pohon vytvořil lehký sportovní letoun Phoenix, vyrobený na letišti v Ústí nad Orlicí. Přeletěl za 22 minut z Hradce Králové do Vysokého Mýta.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Rostoucí ceny plynu ohrožují tuzemské výrobce — Podnikatelé končí, začínají chybět potraviny — Pochybení při převozu nebezpečných látek — Rychlostní rekord na D11 — Zásah zaměřený na provozovatele autoškol — Situace Sberbank — Summit Evropské rady v Praze — Velký zájem o dotace na regeneraci brownfield — Problém s úklidem v Pardubické nemocnici — Bavorsko zintenzivní kontroly na hranicích — České pivovary zdražují — Zavírá humanitární sklad v Pardubicích — Měření bezpečné vzdálenosti — Hřebčín v Mimoni bez majitele — Povolební vyjednávání v Pardubicích

                 6. 10. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

                 5. 10. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

                 4. 10. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                 3. 10. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                 30. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                 29. 9. 2022 na ČT1

                 Napište nám