Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Starostové kritizují pravidla pro zaměstnávání lidí, kteří jsou dlouhodobě bez práce — Camphill v Českých Kopistech poškodila povodeň — Středočeský kraj rozdělí mezi obce postižené povodněmi 85 milionů — Hrozba povodní — Živě z Vysočiny a z Jižních Čech — ČOI řeší stížnosti na cestovní kanceláře — Firma Beck Europe nabízela v Chomutově zahraniční zájezd zdarma — Tři obvinění po sobotních nepokojích v Duchcově — Obce na Frýdlantsku se obávají obřího větrného parku s více než 50 stožáry. — Oprava mostu v Havlíčkově Brodě skončí u soudu — V Hradci Králové začala několik let připravovaná rekonstrukce třídy Edvarda Beneše — Na zámku v Telči dnes slavnostně pasovali učně na tovaryše — Pieta za oběti heydrichiády — Prohlídka synagogy

Části dílu

00:42
Starostové kritizují pravidla pro zaměstnávání lidí, kteří jsou dlouhodobě bez práce
  Starostové na západě Čech nemají dost lidí, kteří by v rámci veřejné služby pomáhali s úklidem měst po rozmarech počasí.
  04:24
  Camphill v Českých Kopistech poškodila povodeň
   Škody na chráněném bydlení se pohybují kolem milionu korun. Třikrát větší ztrátu znamená pro Camphill zničená úroda.
   06:07
   Středočeský kraj rozdělí mezi obce postižené povodněmi 85 milionů
    35 milionů vyčlenil díky škrtům ze svého rozpočtu, dalších 50 milionů poslal stát. Podle opozice je peněz i tak málo.
    08:02
    Hrozba povodní
     Zatímco na mnoha místech se s následky minulých povodní stále vyrovnávají, meteorologové přicházejí s dalším varováním před silnými dešti a povodňovým nebezpečím.
     09:17
     Živě z Vysočiny a z Jižních Čech
      Ve dvou krajích, kde se podle hydrologů problémy s velkou vodou dají očekávat, máme naše zpravodajky: na Vysočině Blanku Poulovou a v jižních Čechách Kristinu Vrkočovou.
      12:23
      ČOI řeší stížnosti na cestovní kanceláře
       Česká obchodní inspekce řeší desítky stížností nespokojených klientů cestovních kanceláří. Jde hlavně o nedodržení kvality a místa ubytování u pobytových zájezdů.
       13:58
       Firma Beck Europe nabízela v Chomutově zahraniční zájezd zdarma
        Kvůli zájmu médií byla akce zrušena, zítra ale bude firma v nabídce pokračovat.
        15:34
        Tři obvinění po sobotních nepokojích v Duchcově
         Účastníci demonstrace poškodili 11 policejních aut, zranili 11 policistů.
         15:50
         Obce na Frýdlantsku se obávají obřího větrného parku s více než 50 stožáry.
          Vyroste sice za hranicemi na polském území, ale nejblíž k němu budou mít právě Češi. Polský investor už požádal o stavební povolení.
          17:35
          Oprava mostu v Havlíčkově Brodě skončí u soudu
           Kraj Vysočina odmítl převzít stavbu s nedostatky a vypověděl smlouvu brněnské stavební společnosti.
           19:14
           V Hradci Králové začala několik let připravovaná rekonstrukce třídy Edvarda Beneše
            Tamní obyvatelé se zhruba na rok a půl ocitnou na jednom velkém staveništi.
            20:45
            Na zámku v Telči dnes slavnostně pasovali učně na tovaryše
             Organizátoři z Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů chtějí podobnými akcemi přilákat děti do učení. Snaží se také všechny, kteří už obor vystudovali, udržet u řemesla.
             22:31
             Pieta za oběti heydrichiády
              Lidé si na pardubickém Zámečku připomněli smrt obyvatel Ležáků a také odbojářů. V červnu 1942 zemřeli na tehdejším nacistickém popravišti.
              23:56
              Prohlídka synagogy
               eruzalémská synagoga - nejmladší, největší a podle některých nejkrásnější židovský svatostánek v Praze - zve poprvé na večerní komentované prohlídky.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

               27. 1. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

               26. 1. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

               25. 1. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

               24. 1. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Nedostatek dárců krve — Požár panelového domu v Ústí nad Labem — Únik sirovodíku z laboratoče na pražském Barrandově — Vlak z Polska pro ČR testují ve Velimi — Teplé počasí zatím přeje stavebním pracím — Čechům se vyplatí kupovat potraviny v Německu — Další jednání o novém vedení Prahy — Lidé na Plzeňsku nechtějí kaolinový lom — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Sněžení výrazně pomohlo lyžařským areálům — Spor o vlastnictví mostů na Karlovarsku — Naděje obcí na návrat vkladů od Sberbank — Ekologické sdružení Děti země podalo dvě žaloby kvůli stavebnímu povolení pro poslední úsek dálnice D1 Přerova — Žaloba kvůli neplatnému referendu v Kladně — Spor o hazar v Turnově — Olympiáda dětí a mládeže v Krkonoších

               23. 1. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Zabezpečení železničních přejezdů — Simulátor pro strojvedoucí ČD — Jen jeden týden do druhého kola voleb — Kraslice plánují změny ve vedení města — Dodávky tepla na východě Čech obnoveny — Zdražování tepla napříč Českem — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Další omezení péče v Sušické nemocnici — Soud projednával případ vraždy učitele v Michli — Změny v jihlavské městské dopravě — Nejasný osud Rondelu v Plzni — Lyžařské areály znovu zasněžují — Startuje Olympiáda dětí a mládeže

               20. 1. 2023 na ČT1

               Napište nám