27 minut

3. června 2013

Obsah dílu

Headlines — Třetí stupeň povodňové aktivity stále platí na skoro padesáti místech Česka — Předpověď počasí — Ve středních Čechách mají povodně další oběť - celkově už šestou — Živě ze Zálezlic — Letošní povodeň prověří nové protipovodnové hráze — Živě z Ústí nad Labem — Vltavské přehrady Orlík, Slapy, Štěchovice upouští od neděle v průměru 1700 kubíků vody za vteřinu — Hladina Vltavy se v Praze stále drží téměř na pěti metech — Tisíce českých domácností jsou kvůli záplavám bez proudu — Na Frýdlantsku ohrožuje obce voda z řeky Směné — Bahno a kamení se valí do Svobody nad Úpou — V Novém Bydžově rozvodněná Cidlina vyhnala děti ze školky — Hejtmanská videokonference — Řeky na jihu Čech už kulminovaly — Živě z Putimi — Dvacetiletou vodu čekají v Liblíně u Berounky — Hladina Radbuzy a Úhlavy stoupá — Povodně komplikují železniční dopravu — Kameny a polámané stromy komplikují dopravu na Karlovarsku — Ve spojitosti s povodněmi fungují po celém Česku krizové linky, e-mailové adresy nebo speciální weby

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv
  00:22
  Třetí stupeň povodňové aktivity stále platí na skoro padesáti místech Česka
   Vltava bude v Praze kulminovat zřejmě až zítra nad ránem. Může za to stoupající Berounka. Situace se taky zhoršuje v Ústí nebo v Děčíně - Labe tam dosáhne vrcholu až v noci z úterý na středu. V Jihočeském kraji řeky stagnují nebo klesají.
   01:56
   Předpověď počasí
    Aktuálnáí výhled s Pavlem Borovičkou.
    03:01
    Ve středních Čechách mají povodně další oběť - celkově už šestou
     V Mokřanech na Benešovsku se utopil dvaaosmdesátiletý muž. Hasiči v kraji evakuovali více než 11 set lidí, na 100 silnic muselo být uzavřeno. Meteorologové očekávají další výrazný vzestup hladiny na soutoku Labe s Vltavou.
     04:44
     Živě ze Zálezlic
      Obci Zálezlice na Mělnicku hrozí protržení provizorní hráze. Lidé se bojí, že se bude opakovat situace z roku 2002. Povodně tu poškodily víc jak 100 domů.
      05:38
      Letošní povodeň prověří nové protipovodnové hráze
       Hráze a mobilní stěny, by nejvíce ohrožené obce kolem Labe, měly ochránit před dvacetiletou vodou. Lidé se ale bojí, že povodeń bude větší
       07:18
       Živě z Ústí nad Labem
        Reportér Jakub Linka
        08:30
        Vltavské přehrady Orlík, Slapy, Štěchovice upouští od neděle v průměru 1700 kubíků vody za vteřinu
         Pod hrází ve Štěchovicích řeka Kocába zatopila desítky domů, školu a domov pro seniory. Vltava se vylila z břehů i v Davli u soutoku se Sázavou. Protékalo zde víc než 2 200 kubíků vody za sekundu.
         10:25
         Hladina Vltavy se v Praze stále drží téměř na pěti metech
          Nejvyšší průtok se dá očekávat hned poté, co svého vrcholu dosáhne Berounka, která zatím stále stoupá. Na zasedání to řekli členové krizového štábu. Pražská Ústřední čistírna odpadních vod byla kvůli záplavám odstavena z provozu - odpad teče do Vltavy.
          12:33
          Tisíce českých domácností jsou kvůli záplavám bez proudu
           Energetici museli z preventivních důvodů odpojit desítky trafostanic, které se nacházejí v blízkosti vodních toků. Řadu z nich už voda zaplavila. Až opadne, budou jednotlivá rozvodná centra kontrolovat a vysoušet.
           12:50
           Na Frýdlantsku ohrožuje obce voda z řeky Směné
            Ve Višňové po poledni kulminovala, odpoledne klesá.
            14:34
            Bahno a kamení se valí do Svobody nad Úpou
             Povodňová vlna tu zaplavila desítky domů a úplně odřízla hlavní tah do Pece pod Sněžkou. Silnici do Janských Lázní zase změnila doslova v koryto řeky.
             16:21
             V Novém Bydžově rozvodněná Cidlina vyhnala děti ze školky
              Takovou povodeň ve městě nikdo nepamatuje.
              17:34
              Hejtmanská videokonference
               Hejtmani odpoledne vyzvali vládu, aby na odstraňování povodňových škod v Čechách nasadila nezaměstnané - umožňuje to zákon.
               18:20
               Řeky na jihu Čech už kulminovaly
                Nejkritičtější situace byla v Putimi na Písecku, kvůli záplavě tam domovy muselo opustit 55 lidí.
                19:58
                Živě z Putimi
                 Aktuální informace z Jihočeského kraje od reportéra Antonína Šimůnka.
                 21:10
                 Dvacetiletou vodu čekají v Liblíně u Berounky
                  Obavy z velké vody mají lidé v povodí horní Berounky. Ta by měla dosáhnout vrcholu zítra. Rozhodující bude dnešní noc. Nejvíce by měl být zasažen Liblín na Rokycansku.
                  22:18
                  Hladina Radbuzy a Úhlavy stoupá
                   V Červeném Poříčí zaplavila voda domy, lidé zdolávají živel na traktoru. Voda stoupla i na dalších místech Klatovska a Domažlicka.
                   23:08
                   Povodně komplikují železniční dopravu
                    Voda zastavila provoz na osmi železničních tratích, na dalších dvou je omezen. Hlavní koridory jsou průjezdné, v praze je vlaková doprova dokonce posílena.
                    23:31
                    Kameny a polámané stromy komplikují dopravu na Karlovarsku
                     V Karlovarském kraji dešťové přívaly způsobily problémy hlavně v dopravě. Vyvrácené stromy komplikovaly dopravu na silnicích i železnici.
                     24:44
                     Ve spojitosti s povodněmi fungují po celém Česku krizové linky, e-mailové adresy nebo speciální weby
                      Tam mohou lidé postižení povodněmi žádat o pomoc. Kontakty ale slouží taky pro ty, kteří by sami chtěli poskytnout pomoc ostatním.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž27 minut
                      Další díl
                      4. června 2013

                      Přehled dílů

                      4596 dostupných
                      Stopáž26 minut

                      22. července

                      22. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      19. července

                      Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                      19. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      18. července

                      Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                      18. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      17. července

                      17. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      16. července

                      Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                      16. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      15. července

                      Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                      15. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      12. července

                      Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                      12. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      11. července

                      Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                      11. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      10. července

                      Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                      10. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      9. července

                      Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                      9. 7. 2024 na ČT1

                      Napište nám