27 minut

22. dubna 2013

Část: Přes 70 libereckých studentů se rozhodlo stát dárci kostní dřeně

Obsah dílu

Šumava má nový návštěvní řád — Krkonoše otevřené turistům — Povinné přijímací zkoušky na karlovarských středních školách — Začaly zápisy do pardubických mateřských škol — Dobrovolníci v Č. Budějovicích hlídají děti na přechodech — O památku Unesco ve Žďáru nad Sázavou má zájem církev — Ministryně práce a sociálních věcí dala za pravdu lidem z Úřadů práce — V dole na Karvinsku zemřeli v noci dva báňští záchranáři. — Liberecký kraj má jako první v Česku svou vlastní protikorupční komisi — Lovení trezorů z Vltavy — Odstřel komína — Den Země v Praze — Přes 70 libereckých studentů se rozhodlo stát dárci kostní dřeně — Charitativní běh za pitnou vodu pro africké děti — Cestující v Týně nad Vltavou vozí prototyp českého elektrobusu — Plzeň slavila vítězství nad Zlínem

Části dílu

00:42
Šumava má nový návštěvní řád
  Teplou Vltavu bude moci v této sezoně splouvat více vodáků. Pro pěší turisty pak správa parku chystá možnost vstupu do Luzenského údolí, které je zatím stále uzavřené.
  03:36
  Krkonoše otevřené turistům
   V nejstarším českém národním parku v Krkonoších platí volnější pravidla pro turisty už tři roky. A zkušenosti strážců parku jsou většinou pozitivní.
   05:25
   Povinné přijímací zkoušky na karlovarských středních školách
    Stovky studentů v Karlovarském kraji bojovaly o volná místa na středních školách. Krajský úřad doporučil ředitelům škol, aby přijímací zkoušky vypsali bez ohledu na počet volných míst.
    07:15
    Začaly zápisy do pardubických mateřských škol
     V Pardubicích začal zápis dětí do mateřských škol. Přestože město v posledních letech navýšilo jejich kapacitu, žádostem některých rodičů školky nebudou schopné vyhovět.
     08:54
     Dobrovolníci v Č. Budějovicích hlídají děti na přechodech
      Devatenáct dobrovolníků střeží v ranních hodinách přechody pro chodce u základních škol. Za denní hodinovou službu dostanou stokorunu. Spolu se strážníky hlídají 12 nejnebezpečnějších přechodů.
      11:05
      O památku Unesco ve Žďáru nad Sázavou má zájem církev
       O převod kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře chce brněnské biskupství požádat už v květnu.
       11:27
       Ministryně práce a sociálních věcí dala za pravdu lidem z Úřadů práce
        Ludmila Müllerová dnes na setkání s litoměřickými pracovníky připustila, že systém výplaty dávek, zavedený jejím předchůdcem, nefunguje.
        13:10
        V dole na Karvinsku zemřeli v noci dva báňští záchranáři.
         Dva báňští záchranáři zemřeli v dole na Karvinsku – zřejmě se otrávili.
         13:29
         Liberecký kraj má jako první v Česku svou vlastní protikorupční komisi
          Už se ale objevili i první kritici, podle kterých je zbytečná. Prý zatím nepředstavila žádné konkrétní kroky a už chce přitom rozdat na boj s korupcí 2 miliony Kč z krajských peněz.
          15:25
          Lovení trezorů z Vltavy
           Policejní potápěči vylovili z Vltavy u Rašínova nábřeží pomocí jeřábu jeden z trezorů odcizených ze supermarketů.
           15:48
           Odstřel komína
            Starý komín bývalé textilky z konce 19. století odstřelili v Rychnově nad Kněžnou.
            17:27
            Den Země v Praze
             22. dubna se na řadě míst slavil "den Země". Například žáci ze základní školy v Praze Řepích se pustili do výsadby lesa na bývalé skládce.
             19:20
             Přes 70 libereckých studentů se rozhodlo stát dárci kostní dřeně
              Akce začala jako pomoc absolventce školy, která na vhodného dárce marně čeká.
              21:06
              Charitativní běh za pitnou vodu pro africké děti
               Český učitel vyběhl z Prahy do Maroka. Během cesty chce vybrat peníze na stavbu vodovodu pro děti v Ugandě.
               21:27
               Cestující v Týně nad Vltavou vozí prototyp českého elektrobusu
                Mezi běžné prostředky městské hromadné dopravy se dostal v rámci testovacích jízd. Účelem několikatýdenní mise v jižních Čechách je odhalit jeho výhody a nevýhody v běžném provozu.
                23:11
                Plzeň slavila vítězství nad Zlínem
                 Plzeňští hokejisté se večer v neděli 21. dubna 2013 stali mistry extraligy. Bouřlivé oslavy prvního titulu v historii klubu trvaly hluboko do pondělního rána.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž27 minut
                 Další díl
                 23. dubna 2013

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 17. června

                 Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                 17. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 14. června

                 Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                 14. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. června

                 Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                 13. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. června

                 Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                 12. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. června

                 Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                 11. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. června

                 Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                 10. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 7. června

                 Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                 7. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. června

                 Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                 6. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 5. června

                 Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                 5. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 4. června

                 Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                 4. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám