Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Audit odhalil porušování zákonů na pardubických obvodech — Obvinění pražských radních — V JE Dukovany začalo největší cvičení - Zóna 2013 — V Děčíně testují první hotové protipovodňové zábrany — Nebezpečný zvyk boudařů na horách — Policie o Velikonocích posílí hlídky — Petice za záchranu živnostníka — Chceme prodávat státem dotované byty — Dostavba D11 narazila na problém — Města a obce pomáhají s výkupy pozemků — Exposlanec KSČM Vondruška, souzený za údajné bití politického vězně, je zastupitelem Libereckého kraje — Věznice v Drahonicích na Lounsku bude zrušena — S úklidem v mělnických ulicích pomáhá sociální firma — Do Česka dnes doputovala symbolická část ostatků bývalého papeže Jana Pavla II. — Kopie Relikviáře svatého Maura cestuje po kraji

Části dílu

00:42
Audit odhalil porušování zákonů na pardubických obvodech
  Audit zjistil, že pardubické městské obvody v minulosti při zadávání veřejných zakázek porušovaly zákon.
  02:29
  Obvinění pražských radních
   Policie kvůli Opencard obvinila deset pražských radních - včetně primátora Bohuslava Svobody.
   04:41
   V JE Dukovany začalo největší cvičení - Zóna 2013
    Jedním z cílů je prověření komunikace krizového štábu Kraje Vysočina s ústředním krizovým štábem. Letos poprvé budou na cvičení takového typu zástupci Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.
    06:31
    V Děčíně testují první hotové protipovodňové zábrany
     Veškerá protipovodňová opatření ve městě budou stát 260 miliónů a budou patřit k nejrozsáhlejším v republice. Podle kritiků se ale ochranné betonové zdi staví necitlivě vzhledem k historickému okolí.
     08:11
     Nebezpečný zvyk boudařů na horách
      Nebezpečný zvyk některých majitelů hřebenových hotelů v Krkonoších odhalilo vyšetřování dopravní nehody, která se stala minulé pondělí ve Špindlerově Mlýně.
      09:48
      Policie o Velikonocích posílí hlídky
       O Velikonocích bude na silnicích 1500 policistů - budou kontrolovat alkohol a rychlost.
       10:07
       Petice za záchranu živnostníka
        Majitel obchodu s potravinami na Jižním Městě bojuje už rok s radnicí o svou živnost. Radní si prostor vyhlídli pro obecní lékárnu. Nezajímá je, kolik milionů podnikatel vložil do rekonstrukce ani petice za záchranu obchodu.
        11:57
        Chceme prodávat státem dotované byty
         Změnu nařízení vlády, tak aby umožnila volně prodávat byty, na které přispěl dotací stát, dnes požadovali starostové ze Svazu měst a obcí České republiky na svém setkání v Plzni.
         13:45
         Dostavba D11 narazila na problém
          Dostavba dálnice D11 do Hradce Králové začne v dubnu, ale ŘSD řeší problém: dosud nezískalo jeden pozemek, který stavbě stojí v cestě.
          15:33
          Města a obce pomáhají s výkupy pozemků
           Zapojit města a obce do jednání o výkupu soukromých pozemků. Na takovém postupu se dohodlo Ředitelství silnic a dálnic se starosty na Chrudimsku. Společně tak chtějí připravit parcely pro výstavbu silničních obchvatů.
           17:16
           Exposlanec KSČM Vondruška, souzený za údajné bití politického vězně, je zastupitelem Libereckého kraje
            Když skládal slib, část zastupitelů sál na protest opustila.
            19:37
            Věznice v Drahonicích na Lounsku bude zrušena
             Podle Ministerstva spravedlnosti je věznice zastaralá. Navíc byla určena vězňům s mírnějším režimem. Právě těch bylo při lednové amnestii propuštěno nejvíc.
             21:06
             S úklidem v mělnických ulicích pomáhá sociální firma
              Zaměstnává 15 lidí, většinou ze sociálně vyloučených lokalit a dlouhodobě bez práce.
              22:58
              Do Česka dnes doputovala symbolická část ostatků bývalého papeže Jana Pavla II.
               Jde o schránku s jeho krví. Získal ji do své kaple prachatický hospic, který se stará o nevyléčitelně nemocné lidi. Cestu této mimořádně cenné zásilky z polského Krakova na jih Čech mapovala exkluzivně Česká televize.
               23:18
               Kopie Relikviáře svatého Maura cestuje po kraji
                Poprvé ho tak měli šanci vidět i lidé, kteří se na zámek nedostanou. Relikviář teď bude sloužit jako pomůcka na přednáškách.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Dotace pro malé farmáře — Padělky na tržnici v Hatích — Zákaz pití alkoholu na veřejných místech v Praze — Odstřelování skály u Orlické přehrady — Stezka v oblacích na Klínovci — Ilegální přesun romských uprchlíků — Nedostatek pitné vody v obcích na západ od Prahy — Slavnostní zahájení 868. lázeňské sezony — Zimních pneumatik bude nejspíš nedostatek a navíc podraží — Nová interaktivní aplikace Učíme se přežít — V Pardubicích bude 30.Aviatická pouť — Rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha — První úkryt Gabčíka a Kubiše v Plzni — Poslední sníh roztaje rychleji než loni — Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl. — Festival muzeijní noci

                27. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

                26. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

                25. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

                24. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

                23. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                20. 5. 2022 na ČT1

                Napište nám