26 minut

6. březen 2013

Část: Správci českobudějovického letiště získali dnes unikátní archív

Obsah dílu

Představitelé Regionálního operačního programu Severozápad uznali sankci — Muž z Liblína je bez vody. Má jít o pomstu — Úřady i v době digitalizace stále rozšiřují svůj papírový archiv — Policie během rozsáhlé akce zadržela osm lidí kvůli podezření z daňových úniků — Antimonopolní úřad prošetřuje pět stavebních firem — Litoměřický soud poslal do vězení vyděrače — Průzkum pro úložiště považují obce za podvod — Hasiči a potápěči stále pátrají po muži, kterého včera v noci srazilo auto do Vltavy — Obce Novoborska se bojí nárůstu kamionové dopravy — Spolana Neratovice nesmí po roce 2014 používat rtuť k výrobě chloru — Starostové z Vysočiny: Česká pošta zbytečně utrácí uzavíráním nevýhodných smluv — Nová firma chce v Lounech zaměstnat do jednoho roku osmdesát lidí — Magnetické dělo či pozoruhodný hudební nástroj Theremin — Nevidomí se v Hradci Králové učí origami — Co s kostrami ze Zámeckého návrší? — Správci českobudějovického letiště získali dnes unikátní archív — Muzeum T.G.M. v Lánech slaví 10 let

Části dílu

00:43
Představitelé Regionálního operačního programu Severozápad uznali sankci
  Výbor Regionální rady Regionálního operačního programu Severozápad uznal sankci za chyby v projektech. Trest může přesáhnout dvě a půl miliardy korun.
  02:23
  Muž z Liblína je bez vody. Má jít o pomstu
   Dva měsíce bez vody je Zdeněk Struhovský z Liblína na Rokycansku. Přívod mu zastavili v místním Domu s pečovatelskou službou, odkud vodu odebírá. Případ už řeší vedení Plzeňského kraje a sice s podezřením, že jde o pomstu.
   04:03
   Úřady i v době digitalizace stále rozšiřují svůj papírový archiv
    Papírových dokumentů stále přibývá a prodlužují se i archivační doby. Jihlavská radnice si na jejich uskladnění musí pronajímat nové prostory.
    06:11
    Policie během rozsáhlé akce zadržela osm lidí kvůli podezření z daňových úniků
     Podle kriminalistů měli vystavovat faktury na služby, které ale nikdy neprovedli. Škoda, kterou podle nich způsobili, se pohybuje v řádu desítek milionů. Kriminalisti navíc zajistili několik nemovitostí a 45 milionů v hotovosti.
     06:30
     Antimonopolní úřad prošetřuje pět stavebních firem
      Má podezření, že se kvůli veřejným zakázkám dohodly na kartelu. Jsou mezi nimi i společnosti Eurovia a Strabag.
      07:48
      Litoměřický soud poslal do vězení vyděrače
       Po státních institucích i drobných podnikatelích chtěl milióny.
       08:13
       Průzkum pro úložiště považují obce za podvod
        Stát našel způsob, jak urychlit hledání místa pro vybudování úložiště jaderného odpadu. Správa úložišť radioaktivních odpadů, která potřebovala souhlas obcí k průzkumu oblastí, podepsala mandátní smlouvu se státním podnikem Diamo.
        10:03
        Hasiči a potápěči stále pátrají po muži, kterého včera v noci srazilo auto do Vltavy
         Nehoda se stala na Mánesově mostě v Praze. Vůz srazil do řeky dva chodce. Čtyřicetiletou ženu záchranáři našli ještě večer - v noci ale v nemocnici zemřela.
         10:20
         Obce Novoborska se bojí nárůstu kamionové dopravy
          Ústecký kraj totiž plánuje uzavřít pro nákladní auta cestu přes Benešov nad Ploučnicí. Kamiony směřující z Německa přes Děčín na Prahu by pak ale jezdily právě přes Novoborsko.
          12:02
          Spolana Neratovice nesmí po roce 2014 používat rtuť k výrobě chloru
           Krajský úřad zamítl žádost chemičky ponechat jedovatou látku ve výrobě až do roku 2020. Proti tomu protestovalo sdružení Arnika - podle něj by do půdy a vody unikala další rtuť. Spolana bude muset přejít na výrobu šetrnější k životnímu prostředí.
           12:24
           Starostové z Vysočiny: Česká pošta zbytečně utrácí uzavíráním nevýhodných smluv
            Za vyvážení a likvidaci odpadu ze svých poboček na Vysočině bude teď Česká pošta nově platit i několikanásobek stávajících cen.
            14:17
            Nová firma chce v Lounech zaměstnat do jednoho roku osmdesát lidí
             Velkou šanci mají i nekvalifikovaní lidé bez práce.
             15:58
             Magnetické dělo či pozoruhodný hudební nástroj Theremin
              Nově si je můžou vyzkoušet návštěvníci plzeňského centra Techmania. Netradiční představení výsledků práce vědců ze Západočeské univerzity má veřejnosti dokázat, že věda a obzvláště elektrotechnika nejsou žádná nuda.
              17:45
              Nevidomí se v Hradci Králové učí origami
               Japonské umění skládání papíru do různých tvarů.
               19:30
               Co s kostrami ze Zámeckého návrší?
                Archeologové našli na Zámeckém návrší v Litomyšli 170 koster z 13. až 15. století. Není ovšem jasné, co bude s ostatky dál. Město o ně zájem nemá.
                21:14
                Správci českobudějovického letiště získali dnes unikátní archív
                 Předal jim ho letecký mechanik, který na ploše sloužil těsně po válce. Dokumenty a fotografie ukrýval desetiletí doma. Zaznamenal utajovaný výcvik izraelských pilotů z konce čtyřicátých let.
                 22:59
                 Muzeum T.G.M. v Lánech slaví 10 let
                  Jeho vznik byl náročný a zdlouhavý. Poprvé se o jeho možném vybudování mluvilo už po druhé světové válce. První návštěvníci ale do expozic nahlédli až 7. března 2003.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  7. březen 2013

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  29. září

                  Podzimní vlna respiračních onemocnění — Zásoby léků v lékárnách — Polsko otevřelo rychlostní silnici S3 ke Královci — Uzavírka dálnice D10 — Den pro kamiony — Heliport na Vltavě pro záchranářské vrtulníky stále chybí — Česká pošta zrušila aukci areálu v Praze na Pankráci — Zrušení podchodu v Českých Budějovicích — Zraněná dívka po nehodě pouťové aktrakce — Už čtyři mrtví cyklisté na Šumavě — Policie zadržela a obvinila čtyřicetiletého žháře, který zakládal požáry v Plzni — Otevření pardubických Automatických mlýnů — Policie ukončila vyšetřování červnového vystoupení burlesky na Slavnostech růžového vína v Třebíči — Zazimování hausbótů na Orlíku — Přehrada Jesenice má málo vody — 400 let Luční boudy

                  29. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. září

                  Nespokojenost zaměstnanců s benefity — Vzrostla obliba práce z domova — Firmy se rozšiřují, zaměstnanci chybí — Požár v Českém Švýcarksu — Základní úroková sazba zůstane na 7 % — Neznámý zdroj otravy v plzeňské škole — Útok roje sršňů v brněnských Židenicích — Kriminalisté v Karlovarském kraji stíhají podezřelého z propagace a podpory terorismu — Závažná pochybení zjistilo ŘSD při provádění údržbových prací — O železnici rozhodl sousední kraj — Smartwings přestanou létat z malých regionálních letišť — Petice za farmářské trhy během adventu — Veřejné projednání spalovny v Opatovicích — Opravy na zámku Karlova Koruna — Příprava na národní svatováclavské oslavy — Požár v Českém Švýcarsku aktuálně — Milostivé léto na jihu Čech

                  27. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  26. září

                  Startuje program Oprav dům po babičce — Kritéria pro získání dotace — ŘSD vyvlastní pozemky na D3 u Tábora — Německo připravuje stálé kontroly na hranici s Českem — 2,5 milionu zmizelo z radnice v Týništi nad Orlicí — Policejní honička na D1 — V Dalovicích vzpomínají na zastřelenou ženu — 4 roky vězení pro studenta z Českých Budějovic — Ohrožení stavby gigafactory — Při nehodě na Orlickoústecku auto skončilo na zahradě rodinného domu — Uber oficiálním dopravcem na letiště Václava Havla — Výstava představuje svobodné zednáře — Na Ústecku roste kriminalita dětí — Koleje po přesunu chrámu v Mostě — Rekordní suma pro chlapce s vzácnou nemocí

                  26. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  25. září

                  Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                  25. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. září

                  Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                  22. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. září

                  Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                  21. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. září

                  Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                  20. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. září

                  V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                  19. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  18. září

                  Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                  18. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. září

                  Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                  15. 9. 2023 na ČT1

                  Napište nám