Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Aktivisté obsadili ubytovnu v Ústí nad Labem — Kvůli dotacím stíhá policie 24 starostů obcí v Ústeckém kraji. — Záhadný podnik kraje — Město nové výběrové řízení vypsat nechce — Celníci našli kostru tygra — Na hory míří lyžaři i zloději — Další oběti chřipky — Honosné byty v Karlových Varech už Rusy tolik nelákají — Ani po dvaceti letech sporů není jasné, kdo je vlastníkem bývalého motokrosového závodiště ve Chvatěrubech — Splavnění Vltavy pokračuje, v Hluboké nad Vltavou roste přístav pro lodě — Miloš Zeman z Nového Veselí odjel, ochranka střeží jeho dům stále — Zachráněná lokálka na Kralicku — Výzkumné centrum v Dobřanech — V Harrachově začaly závody Světového poháru v letech na lyžích — Den jako před 2 500 lety

Části dílu

00:43
Aktivisté obsadili ubytovnu v Ústí nad Labem
  Ta měla být od půlnoci zavřená. Jenomže uvnitř stále zůstává na 70 lidí, hlavně dětí. Zástupci společnosti, která dům vlastní, se přes lidskou bariéru k rodinám nedostali.
  02:25
  Kvůli dotacím stíhá policie 24 starostů obcí v Ústeckém kraji.
   Od státu měli získat zhruba 125 milonů korun na opravy obecního majetku po přívalových deštích. Posudky, podle kterých obce prostředky získaly, ale nebyly pravdivé.
   02:47
   Záhadný podnik kraje
    Jako neúspěšná se ukázala snaha Královéhradeckého kraje obchodovat s dřevní hmotou pro elektrárny, podnik Silvatres založený se soukromou firmou je nečinný.
    04:36
    Město nové výběrové řízení vypsat nechce
     Dosavadní provozovatel plzeňských trhů zpochybnil výběrové řízení na nového organizátora. Radní pochybení odmítají, s vítězem tendru chtějí ještě v únoru podepsat smlouvu.
     06:21
     Celníci našli kostru tygra
      Pardubičtí celníci našli v dodávce kostru tygra. Řidič ji převážel nelegálně, údajně pro vlastní účely.
      06:42
      Na hory míří lyžaři i zloději
       Do horských středisek míří na jarní prázdniny tisíce lyžařů, jenže spolu s nimi se sem stahují taky zloději. Běžný počet policistů, kteří na horách slouží, na takový nápor stačí jen stěží.
       08:55
       Další oběti chřipky
        11 lidí zemřelo v uplynulém týdnu na komplikace spojené s chřipkou.
        09:13
        Honosné byty v Karlových Varech už Rusy tolik nelákají
         Ceny nemovitostí v Karlových Varech padají na historické minimum. Cizinci už o honosné domy v centru lázní nemají tak velký zájem jako v minulosti.
         11:05
         Ani po dvaceti letech sporů není jasné, kdo je vlastníkem bývalého motokrosového závodiště ve Chvatěrubech
          Obec by na pozemcích chtěla stavět rodinné domy, o svá práva se ale hlásí bývalý provozovatel - kralupský automotoklub.
          13:21
          Splavnění Vltavy pokračuje, v Hluboké nad Vltavou roste přístav pro lodě
           V Hluboké nad Vltavou začíná stavba největšího turistického přístavu v Česku. Kotvit v něm bude 73 malých plavidel a jedna velká osobní loď. Stavební náklady jsou 130 milionů, hotový by měl být v polovině příštího roku.
           15:46
           Miloš Zeman z Nového Veselí odjel, ochranka střeží jeho dům stále
            Ve městě začala takzvaná prezidentská turistika.Lidé z různých koutů země si jezdí fotografovat dům budoucího prezidenta.
            17:32
            Zachráněná lokálka na Kralicku
             Na příhraniční železniční tratě na Kralicku se vracejí osobní vlaky. Pardubický kraj přehodnotil kritizovanou optimalizaci veřejné dopravy a to, co jednou zrušil, teď zase částečně obnovil.
             19:15
             Výzkumné centrum v Dobřanech
              V pátek bylo slavnostně otevřeno nové výzkumné centrum v Dobřanech. Bude vyvíjet a zkoumat technologie kovových součástek snad ze všech oborů lidské činnosti. Jejím cílem do budoucna také bude přilákat mladé vědce a nadané vysokoškoláky.
              20:50
              V Harrachově začaly závody Světového poháru v letech na lyžích
               Pořadatelé čekají až 10 000 fanoušků.
               22:54
               Den jako před 2 500 lety
                Autoři výstavy Ve stínu Olympu v Národním muzeu si vyzkouší přímo v expozici život Řeků i Keltů – jejich domy osídlí tuto sobotu, výstava potrvá až do začátku března.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

                Napište nám