27 minut

23. ledna 2013

Obsah dílu

V Jáchymově zavřeli část lázní, o práci přišly desítky lidí — Mrazy plní azylové domy — Na jihu Čech zemřeli další dva lidé na chřipku spojenou s dalšími zdravotními komplikacemi — O voličské průkazy byl velký zájem — V Jindřichově Hradci by měli místo exekutorů vymáhat dluhy celníci — V Ralsku začala demolice opravny tanků po sovětské armádě, byla nebezpečná — Padající skály by už neměly strašit obyvatele Hřenska — Rodiče vysoudili 4,2 milionu za poškození zdraví dítěte — Jihočeští záchranáři rok čekají na nové sanitky — Smog dusí Plzeňský, Ústecký a Moravskoslezský kraj — V Třebíči ukazovali, jak vypadá proboření tenkého ledu pod člověkem — Posypové soli na západě Čech rapidně ubývá — Vysočina se chystá na MS v biatlonu — V Orlických horách začal jeden z nejtěžších závodů psích spřežení v Evropě — Mrazy a zvířata v útulcích — Rys na Broumovsku — Barokní pivovar v Roudnici nad Labem dál chátrá — Tři obce na Mělnicku se složily a společně postavily novou školku

Části dílu

00:43
V Jáchymově zavřeli část lázní, o práci přišly desítky lidí
  Je to kvůli klesajícímu počtu pacientů. Poslední tři měsíce se na tom výrazně podepsala nová vyhláška Ministerstva zdravotnictví. Ta zpřísnila pravidla pobytů hrazených pojišťovnou. Kdy lázně domy znovu otevřou zatím není jasné.
  02:27
  Mrazy plní azylové domy
   Lidé bez domova v mrazech vyhledávají pomoc sociálních organizací. V Pardubicích můžou využít služeb denního centra, kde dostanou teplý čaj nebo polévku. Rušno je i v místní noclehárně.
   04:11
   Na jihu Čech zemřeli další dva lidé na chřipku spojenou s dalšími zdravotními komplikacemi
    První byl hospitalizován v českobudějovické, druhý v táborské nemocnici. Lékaři v Česku v letošní chřipkové sezoně hlásí 33 úmrtí. Šest případů evidují právě v Jihočeském kraji.
    05:01
    O voličské průkazy byl velký zájem
     700 tisíc lidí se rozhodlo volit prezidenta mimo domov. Do kampaně se zapojily i manželky prezidentů Klause a Havla.
     05:27
     V Jindřichově Hradci by měli místo exekutorů vymáhat dluhy celníci
      Kvůli změně zákona přišla města o jeden ze způsobů, jak vymáhat dluhy svých občanů. Změna ulehčí soudům, ale prodraží vymáhání pohledávek dlužníkům i radnicím. A víc práce může přinést i celním úřadům.
      06:57
      V Ralsku začala demolice opravny tanků po sovětské armádě, byla nebezpečná
       Dalších 160 budov po vojácích na zbourání čeká
       08:36
       Padající skály by už neměly strašit obyvatele Hřenska
        Správci národního parku " České Švýcarsko " chtěji kolem Hřenska vytvořit bariery, které by zachytily padající skalní bloky. Udržet by měly až destetitunové balvany.
        10:21
        Rodiče vysoudili 4,2 milionu za poškození zdraví dítěte
         Lékaři nerozpoznali herpetickou meningoencefalitidu. Dívka má od té doby trvale následky.
         10:41
         Jihočeští záchranáři rok čekají na nové sanitky
          Nákup pozastavily průtahy s výběrovým řízením. Do terénu tak míří ojetá auta a náklady na jejich opravu výrazně rostou. Podle zástupců kraje bude modernizace záchranářského autoparku pokračovat s ročním zpožděním až letos.
          12:23
          Smog dusí Plzeňský, Ústecký a Moravskoslezský kraj
           V Plzni byl limit prachu překročen dvojnásobně. Smogovou situaci dnes ráno vyhlásili v Ústeckém kraji. Nejhorší vzduch byl na Chomutovsku a Mostecku. Děti, nemocní a starší lidé by tam měli omezit vycházení.
           12:44
           V Třebíči ukazovali, jak vypadá proboření tenkého ledu pod člověkem
            Otužilci na řece Jihlavě ukazovali, jak se správně zachovat v případě, když se prolomí led. Jak se zachovat a co dělat?
            14:24
            Posypové soli na západě Čech rapidně ubývá
             V Plzeňském kraji začali silničáři navážet sůl z rezervních skladů. Od října na silnicích spotřebovali přes dvanáct tisíc tun soli. Zásoby při ledovkách a náledích vydrží maximálně do konce února.
             15:54
             Vysočina se chystá na MS v biatlonu
              Trať už je připravená, poslední úpravy probíhají v zázemí rozhodčích a komentátorů. Prodáno je už 90 tisíc vstupenek.
              17:36
              V Orlických horách začal jeden z nejtěžších závodů psích spřežení v Evropě
               Na start se postavila více než stovka českých i zahraničních musherů s šesti stovkami psů.
               18:02
               Mrazy a zvířata v útulcích
                Útulky pro zvířata a záchranné stanice mají v těchto dnech dvakrát víc práce než normálně. Nízké teploty působí na některá zvířata stejně jako na lidi: je jim zima a hledají teplo.
                19:45
                Rys na Broumovsku
                 Vůbec poprvé se podařilo natočit rysa ve volné přírodě v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Až dosud odhadovali ochranáři jeho výskyt jen s ojedinělých stop. Za posledních osm let ho tu lidé na vlstní oči zahlédli je pětkrát.
                 21:23
                 Barokní pivovar v Roudnici nad Labem dál chátrá
                  Pivovar zachránilo, že byl prohlášen za kulturní památku. Radnici se pak podařilo cennou budovu v dražbě koupit. Na uvolnění peněz na opravu střechy se ale roudničtí zastupitelé zatím neshodli.
                  23:07
                  Tři obce na Mělnicku se složily a společně postavily novou školku
                   Navzdory sporům z minulosti teď Zlončice a Chvatěruby spolupracují. Spolu s Kozomínem vyřešili nedostatek míst v MŠ přistavěním další třídy.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž27 minut
                   Další díl
                   24. ledna 2013

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   17. dubna

                   Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                   17. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. dubna

                   Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                   16. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. dubna

                   Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                   15. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   12. dubna

                   Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                   12. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   11. dubna

                   Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                   11. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. dubna

                   ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                   10. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   9. dubna

                   Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                   9. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   8. dubna

                   Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                   8. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   5. dubna

                   5. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   4. dubna

                   Případ záměny pacientek na Bulovce — Další pochybení lékařů — Protest proti výstavbě kasin v Chrášťanech — Vědci zkoumali účinnost zákazu hazardu — Další úmrti po nákaze černým kašlem — Cvičení letců AČR a NATO — Demolice části Libeňského mostu — Příprava Českého Švýcarska na suché léto — Méně přestupků díky radarům — Zrušení rozhodnutí o vítězi tendru na D11 — Jarní údržba městského mobiliáře — Veřejná sbírka na záchranu sousoší — Oprava sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Časová schránka na zámku v Opočně

                   4. 4. 2024 na ČT1

                   Napište nám