Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Hradec koupí parkování — Revize podezřelých staveb — Česko na počátku chřipkové epidemie — Věznice nemá vězně na práci — Amnestie zastavila stíhání kuplířů — Lidé ve Varnsdorfu protestovali proti prezidentské amnestii — Co dál s chátrajícími domy v Předlicích? — U Libereckého soudu začal znovu proces s komunistickým exposlancem Josefem Vondruškou. — Karlovarští strážníci najímají civilní pomocníky — Soud s hokejovými fanoušky — Pietní vzpomínka na Silver A — Rozsáhlý požár skladu ve Zlíně — V Kardašově Řečici ráno oheň ohrozil ulici řadových domů — Česká inspekce životního prostředí vyšetřuje masivní kácení stromů v okolí zámku Červená Řečice — Obce si musejí zakládat účty u ČNB. — Nehoda nadměrného nákladu — Za měsíc startuje na Vysočině MS v biatlonu. — Na Šumavě začalo vytírání mníka — Hodiny v muzeu

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv
  00:43
  Hradec koupí parkování
   Hradec Králové chce majetkově ovládnout soukromou firmu Atol-ISP, která má ve městě třicet let provozovat parkovací systém. Město plánuje koupit majoritní balík akcií.
   02:28
   Revize podezřelých staveb
    Středočeský kraj dokončuje na Mladoboleslavsku dvě velké stavby – dohromady za 300 milionů. Obě investice jsou ale od začátku kontroverzní.
    04:16
    Česko na počátku chřipkové epidemie
     Česko je na pokraji chřipkové epidemie - od začátku zimy už zemřelo osm lidí, z toho tři tento týden.
     04:30
     Věznice nemá vězně na práci
      Věznice ve Stráži pod Ralskem nemá po amnestii dostatek odsouzených na práci. Cely tam od začátku roku opustila skoro půlka vězňů.
      06:04
      Amnestie zastavila stíhání kuplířů
       Prezidentská amnestie zastavila stíhání devatenáctí obžalovaných z kuplířství. Kuplířský gang odhalila policie před třinácti lety v Rozvadově na Tachovsku. Do případu bylo zapleteno sto třicet žen.
       07:31
       Lidé ve Varnsdorfu protestovali proti prezidentské amnestii
        Odpůrcům amnestiie vadí, že trestu teď uniknou tuneláři a podvodníci. Prototo v otevřeném dopise vyzývají Václava Klause, aby svou vážnou chybu částečně napravil. Tím, že neudělí žádnou prezidentskou milost.
        08:06
        Co dál s chátrajícími domy v Předlicích?
         Až třicet domů v ústecké čtvrti Předlice je v havarijním stavu. Odhadují to neziskové organizace. Magistrát, který kontroly nařídil, přesné údaje neposkytl. V mnoha z nich žijí lidé, kteří tak můžou přijít o střechu nad hlavou.
         09:42
         U Libereckého soudu začal znovu proces s komunistickým exposlancem Josefem Vondruškou.
          Podle obžaloby měl v 80. letech jako dozorce opakovaně bít politického vězně Jiřího Wolfa. Vondruška totiž tehdy pracoval v nápravném zařízení v libereckých Minkovicích.
          10:04
          Karlovarští strážníci najímají civilní pomocníky
           Karlovy Vary najímají civilní pracovníky, kteří budou pomáhat strážníkům v okolí ubytoven pro sociálně slabší. Nahradit by měli částečně i terénní pracovníky romského občanské sdružení.
           11:41
           Soud s hokejovými fanoušky
            Okresní soud v Chomutově projednával odročený případ osmi hokejových fanoušků, kteří loni v říjnu při extraligovém utkání Chomutova s Libercem skandovali rasistická hesla na černošského hráče.
            11:59
            Pietní vzpomínka na Silver A
             Pamětníci i protinacističtí odbojáři si v Pardubicích připomněli operaci Silver A.
             14:07
             Rozsáhlý požár skladu ve Zlíně
              Ve Zlíně od noci hoří sklad elektroniky - hasiči budou oheň likvidovat několik dnů.
              14:33
              V Kardašově Řečici ráno oheň ohrozil ulici řadových domů
               Dva rodinné domy požár poškodil. Protože stojí v řadě dalších obytných budov, hrozilo vážné nebezpečí, že se oheň rozšíří i na ně. Nikdo z jejich obyvatel ale nakonec ohrožen nebyl.
               15:59
               Česká inspekce životního prostředí vyšetřuje masivní kácení stromů v okolí zámku Červená Řečice
                Bez patřičných povolení odtud zmizely desítky stromů
                17:36
                Obce si musejí zakládat účty u ČNB.
                 Jinak nedostanou státní dotace.
                 19:07
                 Nehoda nadměrného nákladu
                  U Litomyšle havaroval na namrzlé vozovce nadměrný náklad. Silnice 1/35 byla téměř 17 hodin uzavřená.
                  19:42
                  Za měsíc startuje na Vysočině MS v biatlonu.
                   Světový šampionát se uskuteční v Česku poprvé. Pořadatelé s přípravami už finišují.
                   21:26
                   Na Šumavě začalo vytírání mníka
                    Správa šumavského parku odchovává už desátou generaci mníka jednovousého - jediné treskovité ryby v českých vodách. Postupně ji rybáři vysazují do místních řek.
                    23:05
                    Hodiny v muzeu
                     Umění lidových hodinářů ze Schwarzwaldu představuje výstava v Muzeu Českého krasu v Berouně.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž26 minut
                     Další díl
                     Události v regionech

                     Přehled dílů

                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                     Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                     Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                     Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                     Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                     Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                     Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

                     Napište nám