Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Stát chce přitvrdit v boji proti černému trhu s alkoholem — 26. obět metylalkoholu — Ve Šluknovském výběžku stoupá kriminalita, starostové volají po změně zákonů — Dělení dotací pro střední Čechy pomalu končí — ČB: Dopravní podnik vymáhal peníze, sám teď čelí exekuci — Spor o parkovné v Hradci Králové. — Domažličtí fotbalisté musí vrátit dotaci — Průmyslová zóna ve Světlé nad Sázavou je stále volná — Modernizace pardubického letiště — Studenti v Turnově sepsali petici proti chystané změně názvu své školy — Válka kvůli konkurzu na ředitele Pražské informační služby — Jirkov jede o sto šest! — Třetí etapa výstavby singltrekových tras v Jizerských horách končí — Archeopark proti velké vodě

Části dílu

00:44
Stát chce přitvrdit v boji proti černému trhu s alkoholem
  Po jednání s lihovarníky to slíbil premiér Petr Nečas. Počítá hlavně s kontrolou dovozu metanolu. Už zítra vláda projedná taky možné zmírnění prohibice.
  02:30
  26. obět metylalkoholu
   Pitva potvrdila otravu metylalkoholem u šedesátiletého muže.
   02:46
   Ve Šluknovském výběžku stoupá kriminalita, starostové volají po změně zákonů
    Městům chybí zákon o sociálním bydlení. Ten má zabránit tomu, aby na sociálních dávkách vydělávali majitelé bytů. Jenomže úředníkům už rok trvá, aby vůbec definovali, co je bytová nouze.
    04:47
    Dělení dotací pro střední Čechy pomalu končí
     V balíku téměř 17 miliard korun, které Evropská unie vyčlenila pro Středočeský kraj, zbývají dvě miliardy a víc dotační úřad nedostane. Brusel ale chystá kontrolu kvůli kauze exhejtmana Ratha.
     07:00
     ČB: Dopravní podnik vymáhal peníze, sám teď čelí exekuci
      Předmětem sporu je smlouva, podle které měly být náklady exekutora sto korun - tvrdí to dopravní podnik. Podle exekutorské komory si ale podnik smlouvu jen špatně vyložil.
      08:47
      Spor o parkovné v Hradci Králové.
       Soukromá firma ABD Invest se podle radnice bezdůvodně obohacuje.
       10:28
       Domažličtí fotbalisté musí vrátit dotaci
        Radnice požaduje na fotbalovém oddílu více než jeden a čtvrt milionu korun kvůli nepodepsaným fakturám a zpožděnému vyúčtování.
        12:35
        Průmyslová zóna ve Světlé nad Sázavou je stále volná
         Firmy nemají zájem. Přitom do výkupu pozemků a do infrastruktury investovalo město společně se státem desítky milionů korun.
         14:17
         Modernizace pardubického letiště
          Pardubické civilní letiště má nové technické zázemí pro letadla. Stavby za 265 milionů korun jsou v ostrém provozu. Dokončit se je podařilo i přesto, že projekt provázely spory o předražené zakázky.
          16:36
          Studenti v Turnově sepsali petici proti chystané změně názvu své školy
           Liberecký kraj, který školu zřizuje, plán na poslední chvíli stáhl.
           18:20
           Válka kvůli konkurzu na ředitele Pražské informační služby
            Mezi dosavadní šéfkou PIS Ramnebornovou a radním pro kulturu Novotným propukla otevřená válka. Ramnebornová vyhrála soud o právo zúčastnit se konkurzu, dva dny nato ale dostala od vedení města výpověď.
            20:12
            Jirkov jede o sto šest!
             Patnáct korun od každého obyvatele Jirkova - a bylo by na nákup nového auta pro dopravu zdravotně postižených dětí do škol na Chomutovsku.
             21:50
             Třetí etapa výstavby singltrekových tras v Jizerských horách končí
              Síť úzkých stezek v okolí Smrku je kompletní. Celkem tu cyklisti najdou 70 kilometrů tras různé obtížnosti. Teď se chtějí místní zaměřit hlavně na zlepšení služeb.
              23:38
              Archeopark proti velké vodě
               Právě dokončené muzeum pravěku ve Všestarech u Hradce Králové chrání terénní úpravy před velkou vodou. Ta muzeum v červenci zaplavila a poškodila.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

               25. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

               24. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

               23. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

               20. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

               19. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

               18. 5. 2022 na ČT1

               Napište nám