Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

V Pražském dopravním podniku zasahuje protikorupční policie — Nedokončená nádražní lávka — Pád hradní lávky v Krkonoších bez trestu — Další obavy z těžby v pohraničí — Akce na podporu Pussy Riot na Václavském náměstí v Praze — Výstavba nové kontejnerové školky v Liberci Ruprechticích nabírá dvouměsíční zpoždění — Dopravní kolaps na Letné — Uzavírka nové části Pražského okruhu — Krádeže v novostavbách - problém Vysočiny — Trutnov - 25. ročník Open air Festivalu — Muzeum hudebních nástrojů — Farská zahrada v Nadějkově zkrásněla rukama místních — Vojensko-historická akce Cihelna začíná v Králíkách na Orlickoústecku — Kostel v Manětíně se zpřístupní k prohlídkám — 10. ročník Divadelních slavností na Křivoklátě

Části dílu

00:45
V Pražském dopravním podniku zasahuje protikorupční policie
  Akce podle jeho dočasné šéfky Magdaleny Češkové souvisí s trestními oznámeními, která před svým odvoláním podal bývalý ředitel Vladimír Lič. U zásahu byla i nevládní organizace Transparency International.
  02:38
  Nedokončená nádražní lávka
   Lávka přes pardubické nádraží nebude. Lidé tak dál riskují chůzí přes kolejiště.
   04:28
   Pád hradní lávky v Krkonoších bez trestu
    Případ se stal předloni na hrádku Aichelburg v Krkonoších. Zranilo se při něm sedm svatebčanů včetně nevěsty. Ze zanedbání péče o hrad byla viněna pracovnice zdejšího turistického centra.
    04:52
    Další obavy z těžby v pohraničí
     Těžařská společnost Hutton Energy podala novou žádost o vytyčení průzkumného území pro těžbu břidlicového plynu. Nad příhraničními obcemi visí ale i další hrozby.
     06:45
     Akce na podporu Pussy Riot na Václavském náměstí v Praze
      Moskevský soud poslal na 2 roky do vězení trojici členek skupiny Pussy Riot. Akce na jejich podporu se konají po celém světě - v ČR na Václavském náměstí.
      08:11
      Výstavba nové kontejnerové školky v Liberci Ruprechticích nabírá dvouměsíční zpoždění
       Město ji přitom chtělo otevřít v září. Místo toho bude hotová nejdřív v listopadu. Podle radnice za to můžou průtahy v územním řízení.
       10:00
       Dopravní kolaps na Letné
        Letná je jedno velké staveniště. Zatímco řidiči láteří kvůli zácpám, obyvatelé si stěžují na špatnou koordinaci prací a pomalé pracovní tempo.
        11:48
        Uzavírka nové části Pražského okruhu
         O víkendu se uzavře nová část Pražského okruhu. Bude tam probíhat kontrola protipožárního systému. Objížďka povede v obou směrech přes Barrandov a Jižní spojku na dálnici D1.
         12:40
         Krádeže v novostavbách - problém Vysočiny
          Zloději pracují v organizovaných skupinách. Přes den tipují, v noci loupí.
          14:29
          Trutnov - 25. ročník Open air Festivalu
           Dnes zahrála například skupina The Tap Tap. Biskup Václav Malý odsloužil mši za Václava Havla.
           15:33
           Muzeum hudebních nástrojů
            Luby u Chebu jsou už více než 300 let proslavené výrobou smyčcových a drnkacích hudebních nástrojů. Bohatý je i depozitář místního muzea, kde jsou nástroje z celého světa. Většina pochází ze soukromých sbírek místních obyvatel.
            18:43
            Farská zahrada v Nadějkově zkrásněla rukama místních
             Místní okrašlovací spolek udělal projekt, farnost ho podpořila a na jaře se místní lidé, včetně faráře, pustili do obnovy zahrady. Už v ní pořádají i koncerty nebo letní promítání.
             20:26
             Vojensko-historická akce Cihelna začíná v Králíkách na Orlickoústecku
              Představí se nadšenci v dobových uniformách i současná armáda.
              20:53
              Kostel v Manětíně se zpřístupní k prohlídkám
               Jedno z nejlepších děl českého barokního malíře Petra Brandla můžou teď vidět návštěvníci zámku Manětín. Správa zámku se s církví dohodla na zpřístupnění kostela svatého Jana Křtitele.
               22:37
               10. ročník Divadelních slavností na Křivoklátě
                Herci z pražského divadla Ty-já-tr nastudovali drama Friedricha Schillera Marie Stuartovna. Za příznivého počasí se hraje pod širým nebem.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

                Napište nám