26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

V Pražském dopravním podniku zasahuje protikorupční policie — Nedokončená nádražní lávka — Pád hradní lávky v Krkonoších bez trestu — Další obavy z těžby v pohraničí — Akce na podporu Pussy Riot na Václavském náměstí v Praze — Výstavba nové kontejnerové školky v Liberci Ruprechticích nabírá dvouměsíční zpoždění — Dopravní kolaps na Letné — Uzavírka nové části Pražského okruhu — Krádeže v novostavbách - problém Vysočiny — Trutnov - 25. ročník Open air Festivalu — Muzeum hudebních nástrojů — Farská zahrada v Nadějkově zkrásněla rukama místních — Vojensko-historická akce Cihelna začíná v Králíkách na Orlickoústecku — Kostel v Manětíně se zpřístupní k prohlídkám — 10. ročník Divadelních slavností na Křivoklátě

Části dílu

00:45
V Pražském dopravním podniku zasahuje protikorupční policie
  Akce podle jeho dočasné šéfky Magdaleny Češkové souvisí s trestními oznámeními, která před svým odvoláním podal bývalý ředitel Vladimír Lič. U zásahu byla i nevládní organizace Transparency International.
  02:38
  Nedokončená nádražní lávka
   Lávka přes pardubické nádraží nebude. Lidé tak dál riskují chůzí přes kolejiště.
   04:28
   Pád hradní lávky v Krkonoších bez trestu
    Případ se stal předloni na hrádku Aichelburg v Krkonoších. Zranilo se při něm sedm svatebčanů včetně nevěsty. Ze zanedbání péče o hrad byla viněna pracovnice zdejšího turistického centra.
    04:52
    Další obavy z těžby v pohraničí
     Těžařská společnost Hutton Energy podala novou žádost o vytyčení průzkumného území pro těžbu břidlicového plynu. Nad příhraničními obcemi visí ale i další hrozby.
     06:45
     Akce na podporu Pussy Riot na Václavském náměstí v Praze
      Moskevský soud poslal na 2 roky do vězení trojici členek skupiny Pussy Riot. Akce na jejich podporu se konají po celém světě - v ČR na Václavském náměstí.
      08:11
      Výstavba nové kontejnerové školky v Liberci Ruprechticích nabírá dvouměsíční zpoždění
       Město ji přitom chtělo otevřít v září. Místo toho bude hotová nejdřív v listopadu. Podle radnice za to můžou průtahy v územním řízení.
       10:00
       Dopravní kolaps na Letné
        Letná je jedno velké staveniště. Zatímco řidiči láteří kvůli zácpám, obyvatelé si stěžují na špatnou koordinaci prací a pomalé pracovní tempo.
        11:48
        Uzavírka nové části Pražského okruhu
         O víkendu se uzavře nová část Pražského okruhu. Bude tam probíhat kontrola protipožárního systému. Objížďka povede v obou směrech přes Barrandov a Jižní spojku na dálnici D1.
         12:40
         Krádeže v novostavbách - problém Vysočiny
          Zloději pracují v organizovaných skupinách. Přes den tipují, v noci loupí.
          14:29
          Trutnov - 25. ročník Open air Festivalu
           Dnes zahrála například skupina The Tap Tap. Biskup Václav Malý odsloužil mši za Václava Havla.
           15:33
           Muzeum hudebních nástrojů
            Luby u Chebu jsou už více než 300 let proslavené výrobou smyčcových a drnkacích hudebních nástrojů. Bohatý je i depozitář místního muzea, kde jsou nástroje z celého světa. Většina pochází ze soukromých sbírek místních obyvatel.
            18:43
            Farská zahrada v Nadějkově zkrásněla rukama místních
             Místní okrašlovací spolek udělal projekt, farnost ho podpořila a na jaře se místní lidé, včetně faráře, pustili do obnovy zahrady. Už v ní pořádají i koncerty nebo letní promítání.
             20:26
             Vojensko-historická akce Cihelna začíná v Králíkách na Orlickoústecku
              Představí se nadšenci v dobových uniformách i současná armáda.
              20:53
              Kostel v Manětíně se zpřístupní k prohlídkám
               Jedno z nejlepších děl českého barokního malíře Petra Brandla můžou teď vidět návštěvníci zámku Manětín. Správa zámku se s církví dohodla na zpřístupnění kostela svatého Jana Křtitele.
               22:37
               10. ročník Divadelních slavností na Křivoklátě
                Herci z pražského divadla Ty-já-tr nastudovali drama Friedricha Schillera Marie Stuartovna. Za příznivého počasí se hraje pod širým nebem.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                12. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                11. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                10. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                9. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                8. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                5. 8. 2022 na ČT1

                Napište nám