26 minut

11. červenec 2012

Část: České Budějovice otevírají dům pro nemocné Alzheimerovou chorobou

Obsah dílu

Headlines — Registr vozidel stále nefunguje, úředníci jsou pod palbou kritiky — Ministerstvo dopravy zvažuje i variantu, že by nový registr opustilo úplně a vrátilo se k tomu starému — Sporná mýtná brána — Pro unesenou třítýdenní Michalu z Trmic si do Německa pojede její matka — Nehoda na přejezdu v Brandýse nad Orlicí — Mistrovská Vysočina aréna v Novém Městě na Moravě se vyrovnává s polomy — Policie šetří loupež obrazů za skoro půl miliardy — Vojenské lesy prodávají pozemek se zříceninou hradu Ralsko — České Budějovice otevírají dům pro nemocné Alzheimerovou chorobou — Nový projekt splavnění Labe u Přelouče — Na Vltavu po víc než 50 letech znova vypluli voraři — Vojenský újezd Boletice se otevírá turistům — Seriál: Wagnerovy zbraně — Historici otevřeli schránu s ostatky františkánských mnichů — Kurz výroby hudebních nástrojů

Části dílu

00:39
Headlines
  Přehled zpráv
  00:45
  Registr vozidel stále nefunguje, úředníci jsou pod palbou kritiky
   Už třetí den nefunguje centrální registr vozidel. Nervozitu čekajících majitelů aut se v Pardubicích pokusil uklidnit náměstek ministra dopravy, ani on se kritice nevyhnul.
   02:33
   Ministerstvo dopravy zvažuje i variantu, že by nový registr opustilo úplně a vrátilo se k tomu starému
    Záviset bude na tom, jestli dodavatelská firma stihne do čtvrtka odstranit nedostatky, které systém má. Pokud ne, mohl by už v pátek starý registr fungovat v menších městech a v pondělí v těch větších.
    02:58
    Sporná mýtná brána
     Autodpravce se na dálnici D11 u Poděbrad může dostat nevědomky do postavení dlužníka státu. Má zaplatit za průjezd mýtnou bránou, krterá tam dosud nestála.
     04:48
     Pro unesenou třítýdenní Michalu z Trmic si do Německa pojede její matka
      Úředníci připravují potřebné doklady. Němečtí policisté mezi tím propustili z vazby dva ze čtyř zadržených, kteří se měli na únosu holčičky podílet.
      06:57
      Nehoda na přejezdu v Brandýse nad Orlicí
       Ochromila provoz na hlavním železničním koridoru ve směru na Ústí nad Orlicí. Kvůli poškozenému trakčnímu vedení vlaky nabíraly dlouhá zpoždění.
       08:59
       Mistrovská Vysočina aréna v Novém Městě na Moravě se vyrovnává s polomy
        Bouřka pokácela asi 200 stromů kolem tratí, poškodila osvětlení i datové kabely a také některé stavby. Přípravy na MS v biatlonu ale naštěstí neohrozila.
        10:43
        Policie šetří loupež obrazů za skoro půl miliardy
         Policie vyšetřuje loupež obrazů v ceně 415 miliónů korun, které patřili olomouckému podnikateli. Znalci ale cenu zpochybňují. Divné jim přijde i to, že by se o vlastníkovi děl v takové hodnotě dosud nevědělo.
         11:10
         Vojenské lesy prodávají pozemek se zříceninou hradu Ralsko
          Samosprávy se bojí, aby ji nový vlastník nezavřel.
          12:58
          České Budějovice otevírají dům pro nemocné Alzheimerovou chorobou
           Radnice ho vybudovala z bývalého pensionu, který odkoupila. Všechna místa už má obsazená, správci pro další zájemce zřizují pořadník. V kraji je totiž stále nedostatek lůžek pro lidi s touto nemocí.
           15:13
           Nový projekt splavnění Labe u Přelouče
            Ředitelství vodních cest přišlo s novým projektem na splavnění Labe u Přelouče. Ekologičtí aktivisté ho kritizují.
            16:59
            Na Vltavu po víc než 50 letech znova vypluli voraři
             Nadšenci postavili vor, na kterém plují ze Štěchovic k Hamburku. Připomínají tak staletou tradici plavení dřeva, která zanikla s dokončením přehrad Vltavské kaskády.
             17:23
             Vojenský újezd Boletice se otevírá turistům
              Armáda po dohodě s místními politiky pustí civilisty do rozlehlé, původně nepřístupné jihozápadní oblasti. Dnes pro ně otevřela i novou rozhlednu na Knížecím Stolci. Podle starostů a turistů jde o krok desetiletí.
              20:00
              Seriál: Wagnerovy zbraně
               Dvě unikátní zbraně má ve své sbírce Východočeské muzeum Pardubice. V roce 1981 je koupilo od světoznámého zoologa a cestovatele Josefa Wagnera.
               22:28
               Historici otevřeli schránu s ostatky františkánských mnichů
                Po 330 letech historici otevřeli schránu s ostatky františkánských mnichů ze 17. století. Kvůli plánovanému blahořečení řeholníků letos na podzim budou zjišťovat příčinu jejich smrti.
                22:53
                Kurz výroby hudebních nástrojů
                 Zájemci z celého světa si v houslařské škole v Chebu zkouší vlastníma rukama vyrobit housle nebo kytaru. Už podruhé se tu pod dohledem zkušených lektorů učí děti, ale i dospělí.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 12. červenec 2012

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 23. únor

                 23. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. únor

                 Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                 22. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. únor

                 Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                 21. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 20. únor

                 Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                 20. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. únor

                 Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                 19. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. únor

                 Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                 16. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 15. únor

                 Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                 15. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 14. únor

                 14. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 13. únor

                 Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

                 13. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. únor

                 Školy nemají peníze pro dva tisíce zaměstnanců — Finance ve školství — Zchátralé nádraží Vyšehrad má nového majitele — Opakované havárie horkovodu — Vítr Rakušan debatuje v Mostě — Rekonstrukce Divadla na Vinohradech — Sanace skály nad stezkou u Boršova nad Vltavou — Regionální agrární rada Libereckého kraje plně podporuje protesty zemědělců — Stoupá hladina Labe na východě Čech — Nedostatek dárců krve na Ústecku — Změna v čerpání sociálních dávek — Epidemie chřipky se blíží vrcholu — Ceny plynu klesají — Zátarasy na pěší zóně v Jablonci nad Nisou — Petrof přesouvá výrobu pianin do Indonésie — Přeplavme svůj La Manche 2024

                 12. 2. 2024 na ČT1

                 Napište nám