26 minut

4. června 2012

Obsah dílu

Novou hejtmankou Středočeského kraje je Zuzana Moravčíková — Úředníci Evropské unie začali přímo v České republice prověřovat udělování sporných dotací — Soud řeší možné machinace s dotacemi v ROP Jihozápad — Polsko zavedlo na hranicích policejní kontroly a to kvůli fotbalovému EURU — Výstavbu obchvatu Dačic ohrožují spory o jeho trasu — Pražské Ruzyňské letiště má nový anglický název, zní Václav Havel Airport Prague — Zmanipulovaná zakázka na novou radnici Prahy 12 — Krkonoše přicházejí o turisty — Co chybí Krkonoším? — Paramo pozastavilo zpracování ropy — Poničený letecký pomník u Hrdějovic na Českobudějovicku chtějí historici prohlásit za památku — Mít za souseda Dětský domov se školou lidé v Jihlavě nechtějí — Jediná komunita pro závislé v západních Čechách znovu funguje — Spor mezi archeology a obcí se rozhořel ve Svijanech na Liberecku — Náš soused je netopýr

Části dílu

00:45
Novou hejtmankou Středočeského kraje je Zuzana Moravčíková
  Bývalou Rathovu náměstkyni podpořili zastupitelé z ČSSD a KSČM. Opoziční ODS byla proti. Neuspěla ani s návrhem na odvolání rady kraje.
  02:49
  Úředníci Evropské unie začali přímo v České republice prověřovat udělování sporných dotací
   Kontrolují deset projektů v rámci regionálního operačního programu Severozápad. Ministerstvo pro místní rozvoj dnes navíc pozastavilo kvůli opakovaným problémům činnost celého programu.
   04:41
   Soud řeší možné machinace s dotacemi v ROP Jihozápad
    Bývalá plzeňská hejtmanka Milada Emmerová před ním řekla, že o možném ovlivňování rozdělování peněz z unie nic neví. Za údajnými machinacemi s dotacemi jsou podle obžaloby bývalý šéf Úřadu regionální rady Jiří Trnka a jeho podřízený Martin Půlpytel.
    05:13
    Polsko zavedlo na hranicích policejní kontroly a to kvůli fotbalovému EURU
     Obyvatelé hraničních Habartic na Frýdlantsku to vítají. Doufají totiž, že přítomnost policie aspoň na měsíc sníží kriminalitu.
     07:08
     Výstavbu obchvatu Dačic ohrožují spory o jeho trasu
      Po více než třiceti letech příprav je výstavba obchvatu Dačic na spadnutí. Problém je, že jeho plánovaná trasa není pro všechny ideální. Největším odpůrcem je firma, na jejímž pozemku by měly stát pilíře mostu.
      08:58
      Pražské Ruzyňské letiště má nový anglický název, zní Václav Havel Airport Prague
       Ruzyňské letiště vyslyšelo kritiky a změnilo anglický název, jmenovat se bude Václav Havel Airport Prague. Původní název měl špatný slovosled.
       09:19
       Zmanipulovaná zakázka na novou radnici Prahy 12
        Kritéria zakázky na novou modřanskou radnici jsou podle aktivistů ze sdružení Oživení diskriminační. Soutěž je podle nich šitá na míru developerovi Finep, který v Modřanech plánuje stavět polyfunkční dům.
        11:10
        Krkonoše přicházejí o turisty
         Samotné kouzlo nejvyšších českých hor už návštěvníky zkrátka tolik netáhne a jiné lákadlo zatím v Krkonoších hledají marně. Hospodářství celého regionu při tom závisí především na turistech.
         12:55
         Co chybí Krkonoším?
          Jak konkrétně chtějí v létě do Krkonoš návštěvníky přilákat a mají šanci obstát v konkurenci zahraničních hor?
          14:51
          Paramo pozastavilo zpracování ropy
           Petrochemický holding Unipetrol v provozech pardubické rafinerie Paramo zastavil zpracování ropy a propustil část lidí. Další podniky v regionu kvalifikované lidi hledají.
           16:38
           Poničený letecký pomník u Hrdějovic na Českobudějovicku chtějí historici prohlásit za památku
            Jen tak ho dokáží zachránit a obnovit. Na jeden z největších pomníků pořádají vandalové doslova nájezdy, opakovaně z něj ukradli desky a postříkali ho. Monument, který stále nemá vlastníka, připomíná havárii dvou vojenských letců.
            18:23
            Mít za souseda Dětský domov se školou lidé v Jihlavě nechtějí
             Na rozhodnutí koupit řadový rodinný dům petice už nic nezmění a ještě letos se tam nastěhují "problémové" děti.
             20:02
             Jediná komunita pro závislé v západních Čechách znovu funguje
              V Litohlavech na Rokycansku začala po roční rekonstrukci opět fungovat terapeutická komunita Vršíček. Dobrovolně se v ní léčí především mladí muži závislí na drogách, alkoholu nebo hracích automatech.
              21:50
              Spor mezi archeology a obcí se rozhořel ve Svijanech na Liberecku
               Týká se financování výzkumu lokality z doby bronzové. Tu stroje odkryly při stavbě kanalizace, ale zároveň ji poškodily. Archeologové teď viní obec.
               23:32
               Náš soused je netopýr
                Certifikát jako poděkování za pomoc netopýrům začali udělovat ochránci přírody. Získávají je lidé, kteří sdílí své bydlení se vzácnými savci.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                5. června 2012

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                19. dubna

                Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

                19. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. dubna

                Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

                18. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                17. dubna

                Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                17. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. dubna

                Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                16. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                15. dubna

                Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                15. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                12. dubna

                Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                12. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                11. dubna

                Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                11. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                10. dubna

                ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                10. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                9. dubna

                Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                9. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                8. dubna

                Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                8. 4. 2024 na ČT1

                Napište nám