26 minut

7. května 2012

Obsah dílu

Rychlejší spojení na východě Čech — Poslední nedostavěný úsek dálnice D8 má ode dneška platné stavební povolení — Ve Stochově na Kladensku vjel vlak na obsazenou kolej, ke srážce chybělo 165 metrů — Inspekce zadržela pět policistů z Liberce a Prahy — Co bude s bývalou slévárnou ve Skuhrově nad Bělou na Rychnovsku? — Liberečtí záchranáři dostali nové sanitky — V Pelhřimově se lidé bojí úbytku parkovacích míst — Liberec začne zveřejňovat smlouvy na internetu — Plzeňský kraj se chystá na spolupráci s Indií — Z louky v Desné zmizel během dubna celý lyžařský vlek — Mariánské Lázně zásobuje téměř stoletý vodovod — Archeologický objev v Bubenči — Mise Velichovky — Pieta na Olšanských hřbitovech — Pozvánka na den otevřených dveří — Na Anifilmu v Třeboni se večer budou rozdávat ceny — Přehlídka obrazů v pražské galerii DOX

Části dílu

00:43
Rychlejší spojení na východě Čech
  Rychlejší a zároveň bezpečnější spojení mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. S tímto záměrem vzniká mezi oběma východočeskými městy čtyřproudá silnice. Dva nové pruhy se motoristům otevřely u Pardubic.
  02:25
  Poslední nedostavěný úsek dálnice D8 má ode dneška platné stavební povolení
   Necelých třináct kilometrů bude stát až 15 miliard. Na dostavbu dálnice čekají obyvatelé Ústeckého kraje, protože tisíce aut denně jezdí skrze okolní města.
   03:13
   Ve Stochově na Kladensku vjel vlak na obsazenou kolej, ke srážce chybělo 165 metrů
    165 metrů dělilo dva vlaky od srážky ve Stochově na Kladensku, nejspíš šlo o chybu výpravčího.
    04:54
    Inspekce zadržela pět policistů z Liberce a Prahy
     Generální inspekce bezpečnostních sborů viní policisty ze zneužití pravomocí. Zadrženi byli spolu se šesti dalšími lidmi z Ústecka podezřelými z vydírání.
     05:15
     Co bude s bývalou slévárnou ve Skuhrově nad Bělou na Rychnovsku?
      Dřív zaměstnávala stovky lidí, teď chátrá a je nebezpečná.
      07:00
      Liberečtí záchranáři dostali nové sanitky
       Zdravotnická záchranná služba obmění čtyři starší auta, se kterými jezdí lékaři k nejtěžším případům, a nahradí jednu zničenou sanitku. Další nová auta pořídí na podzim.
       07:27
       V Pelhřimově se lidé bojí úbytku parkovacích míst
        Lidé podepisují petici za zachování parkoviště, protože se bojí, aby ho nenahradil supermarket.
        09:08
        Liberec začne zveřejňovat smlouvy na internetu
         Lidi najdou na městském webu podrobnosti smluv o veřejných zakázkách. Opozice to žádala léta, magistrát by podle ní ale měl zveřejňovat například i konečné faktury.
         11:31
         Plzeňský kraj se chystá na spolupráci s Indií
          Hejtmanství se na tom dnes dohodlo s indickým velvyslancem.
          13:34
          Z louky v Desné zmizel během dubna celý lyžařský vlek
           Zloděj si odnesl nosné ocelové konstrukce, tři sloupy s kladkami a kilometr ocelového lana. Škoda je za 200 tisíc Kč. Policie teď prověřuje, jestli zloděj vlek neprodal do výkupny kovů.
           13:52
           Mariánské Lázně zásobuje téměř stoletý vodovod
            Vodní dílo patří mezi technické unikáty. Jeho provoz místo čerpadel obstarávají jen přírodní síly. Kvalita vody i bez úpravy splňuje nejvyšší hygienické požadavky.
            15:36
            Archeologický objev v Bubenči
             Sedm a půl tisíce let staré základy takzvaného dlouhého domu objevili archeologové na staveništi bytové vily.
             17:20
             Mise Velichovky
              Méně známou misi americké armády za 2. světové války zopakovali cestou z Plzně do Velichovek milovníci vojenské historie.
              19:06
              Pieta na Olšanských hřbitovech
               Na pražských Olšanských hřbitovech vzpomínali politici, armáda i občani na tisíce vojáků zahraničních armád, kteří zahynuli při osvobozování Československa. Pietní akty vyvrcholí 8. 5. na pražském Vítkově při příležitosti Dne osvobození.
               19:29
               Pozvánka na den otevřených dveří
                8. května lákají na den otevřených dveří instituce a úřady, které jsou často lidem nepřístupné.
                21:38
                Na Anifilmu v Třeboni se večer budou rozdávat ceny
                 Mezinárodní festival animovaných filmů v Třeboni je u konce. Představil na 300 snímků, ocenil ty nejlepší v soutěži a debatou o budoucnosti české animované tvorby potěšil všechny domácí tvůrce.
                 23:14
                 Přehlídka obrazů v pražské galerii DOX
                  Přes 500 autorů různých uměleckých stylů - tak vypadá veřejný salon umění v DOXu.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  9. května 2012

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  18. června

                  První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                  18. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. června

                  Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                  17. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  7. června

                  Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                  7. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  6. června

                  Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                  6. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. června

                  Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                  5. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám