26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Ministr vyhoví obcím — Protest proti demolici domu na Václavském náměstí — Spor o demolici domu — Stavbu pavilonu pro mentálně postižené brzdí stížnost — Třetina popraskaných pražských podvozků metra zřejmě opravit nepůjde — Stále mladší kuřáci — Bankomat v Českých Budějovicích měl posloužit podvodníkům k získání údajů z platebních karet — Dva soudce z Děčína nejvyšší správní soud zprostil obvinění — Havrani škodí zemědělcům na Chrudimsku — Uzenáři jsou v krizi — České dráhy viní Správu železniční dopravní cesty, že se špatně stará o trať z Liberce na Harrachov — Historické doly v Krušných horách se ucházejí o zápis na seznam památek UNESCO — Turisti najdou v Českém ráji lepší služby — Praha 1 nutí hudební kluby, aby si kvůli pořádku najímaly bezpečnostní agentury — Planetka nese jméno Havlovy literární postavy — V Pelhřimově trénují nejmladší řidiči v ČR — Nový pavilon pro slony v Zoo Praha

Části dílu

00:46
Ministr vyhoví obcím
  Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa zruší povolení k průzkumu těžby břidlicových plynů na Náchodsku a vrátí řízení na začátek, slíbil to starostům.
  02:26
  Protest proti demolici domu na Václavském náměstí
   Proti demolici domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice protestuje před Ministerstvem kultury asi padesát lidí.
   03:47
   Spor o demolici domu
    Historická budova by měla z centra úplně zmizet. Nahradit ji má několikapatrový objekt s kancelářemi a podzemními garážemi.
    04:41
    Stavbu pavilonu pro mentálně postižené brzdí stížnost
     Za zámeckou budovou domova sociálních služeb v Liblíně na Rokycansku má vyrůst moderní dvoupodlažní objekt. Památkáři se stavbou souhlasí. Kvůli stížnosti jednoho odpůrce se ale bude realizací zabývat inspekce památkové péče ministerstva kultury.
     06:23
     Třetina popraskaných pražských podvozků metra zřejmě opravit nepůjde
      Třetina popraskaných podvozků u souprav pražského metra od Siemensu nepůjde opravit, společnost ale vinu odmítá.
      06:56
      Stále mladší kuřáci
       Karlovarští strážníci začali ve větší míře sledovat děti, které kouří u škol. Věk začínajích kuřáků totiž dramaticky klesá.
       08:24
       Bankomat v Českých Budějovicích měl posloužit podvodníkům k získání údajů z platebních karet
        Dvojice pachatelů z Bulharska na jeden z bankomatů umístila nelegální tzv. skimmovací zařízení. Banka ho ale záhy odhalila. Policisté počkali, až se pro něj pachatelé vrátí, a zadržela je. Směřovali do Rakouska.
        09:41
        Dva soudce z Děčína nejvyšší správní soud zprostil obvinění
         Soud neměl dostatek důkazů o tom, že by Jiří Uřídil a Miloš Řízek úmyslně povolili odposlechy známých lidí, třeba předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského.
         10:03
         Havrani škodí zemědělcům na Chrudimsku
          Škody za stovky tisíc až miliony korun sčítají na polích zemědělci v okolí Chrudimi. Ztráty při pěstování cukrovky nebo kukuřice mají tentokrát na svědomí hejna havranů.
          11:49
          Uzenáři jsou v krizi
           Uzenáři na západě Čech se obávají krize. Tvrdí, že se jim rapidně snižují odběry. Důvodem je podle nich čím dál větší tlak zahraničních výrobků. Krize ale postupně zasahuje i české dodavatele. Ti se čím dál víc orientují na západní trhy.
           13:25
           České dráhy viní Správu železniční dopravní cesty, že se špatně stará o trať z Liberce na Harrachov
            Nové soupravy Stadler jsou prý po pár měsících provozu odřené od větví i sněhových závějí. Trať navíc tuto zimu kvůli sněhu i několikrát stála. Dopravce tak bude chtít po správci železnice pokutu. Výši teď vyčísluje. Protistrana ale vinu odmítá.
            14:00
            Historické doly v Krušných horách se ucházejí o zápis na seznam památek UNESCO
             Spojilo se přes čtyřicet míst, která připomínají těžbu drahých kovů. Většina z nich je na německé straně hor. Šest českých památek, ale podle odborníků výrazně zvedá naději na úspěch celého projektu.
             15:34
             Turisti najdou v Českém ráji lepší služby
              Speciálními kurzy prošlo už přes 300 pracovníků v cestovním ruchu. Špatnou úroveň služeb v regionu kritizují turisti dlouhodobě. Školení budou pokračovat.
              17:14
              Praha 1 nutí hudební kluby, aby si kvůli pořádku najímaly bezpečnostní agentury
               Nově zkolaudovaný klub Rock Café nemůže pořádat koncerty bez pořadatelů. V nové nájemní smlouvě radnice Prahy 1 vyžaduje dohled na pořádek na chodníku. Bezpečnostní agenturu už si platí i kluby Karlovy lázně a Roxy.
               19:13
               Planetka nese jméno Havlovy literární postavy
                Astronomové z Hvězdárny na Kleti pojmenovali planetku po literární postavě Václava Havla - Ferdinandu Vaňkovi.
                20:56
                V Pelhřimově trénují nejmladší řidiči v ČR
                 Čtyřletou Terezu Svobodovou z Pelhřimova dnes zapsali do České knihy rekordů jako nejmladší řidičku.
                 22:36
                 Nový pavilon pro slony v Zoo Praha
                  Už tento měsíc se do nového pavilonu pražské ZOO přestěhují tři sloni, které zahrada chová. Další dva přibydou v květnu z Rotterdamu.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                  12. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                  11. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                  10. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                  9. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                  8. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                  5. 8. 2022 na ČT1

                  Napište nám