26 minut

2. březen 2012

Obsah dílu

Headlines — Odboráři jednají s resortním ministrem o platech. — Bavorsko kvůli drogám posílilo kontroly na hranicích — Bezdomovec nakažený TBC — Jihočeští kriminalisti obvinili zloděje z pokusu o vraždu — Hejnice si kvůli záchraně kina vsadí v loterii — Školačka pod koly dodávky — Značení běžeckých tratí v Krušných horách je podle sportovců matoucí — Tábor a Sezimovo Ústí - samostatní a přitom spojení sousedi — Nové hostivické gymnázium navštěvuje jenom 40 žáků. — Odškodné po deseti letech — Krkonoše čekají nápor lyžařů — Lyžařské podmínky na Šumavě — Hodinu a půl visel ráno v Bílovci na severní Moravě nad řekou linkový autobus — Kostel v Žumberku: Restaurátoři našli 26 fresek šlechtických erbů — Živý vstup - Jitka Szászová — Největší výstava výtvorů ze stavebnice Merkur je na zámku Červený hrádek — Památné stromy jako nová turistická atrakce hlavního města.

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  00:42
  Odboráři jednají s resortním ministrem o platech.
   Mimojiné chtějí prosadit i kontroly v nemocnicích.
   02:31
   Bavorsko kvůli drogám posílilo kontroly na hranicích
    Úřady trápí prudký nárůst dovozu drog z Česka. V posledních dvou letech jde hlavně o pervitin.
    04:32
    Bezdomovec nakažený TBC
     U jednoho z pardubických bezdomovců lékaři zjistili nebezpečný typ otevřené tuberkulózy. Preventivní vyšetření teď čekají sociální pracovníky a bezdomovce, kteří s ním přišli do styku.
     06:16
     Jihočeští kriminalisti obvinili zloděje z pokusu o vraždu
      Zloděje, kteří včera ráno postřelili dva policisty, překvapila hlídka při vykádání obchodu. Dva policisti a jeden z mužů skončili po přestřelce v nemocnici.
      06:58
      Hejnice si kvůli záchraně kina vsadí v loterii
       Městu chybí peníze na digitalizaci kina. Jako poslední pokus radnice vyplní a podá tiket, za případnou výhru pořídí moderní technologii. Bez ní hrozí kinu zánik.
       08:58
       Školačka pod koly dodávky
        V Dolní Dobrouči srazila dodávka osmiletou žákyni místní školy. Dívka utrpěla těžké poranění hlavy, je mimo ohrožení života.
        09:19
        Značení běžeckých tratí v Krušných horách je podle sportovců matoucí
         Krušnohorské běžecké tratě mají jiné označení na české straně a v Německu. Politici chtějí systém sjednotit.
         10:56
         Tábor a Sezimovo Ústí - samostatní a přitom spojení sousedi
          Jak se rorzůstala, splynuly jejich hranice a společného mají víc, než by se na první pohled zdálo. Například MHD a teď nejnověji i fotbalový klub.
          12:36
          Nové hostivické gymnázium navštěvuje jenom 40 žáků.
           Provoz a investice přitom už krajskou pokladnu stály téměř 14 milionů korun.
           14:31
           Odškodné po deseti letech
            Po deseti letech vysoudil pacient na Fakultní nemocnici v Hradci Králové odškodné za následky po operaci mozku.
            15:02
            Krkonoše čekají nápor lyžařů
             Třeba Špindlerův Mlýn slibuje na ten nadcházející ideální lyžařské podmínky. A to i přesto, že lavinové nebezpečí na hřebech znovu stouplo na třetí stupeň.
             16:28
             Lyžařské podmínky na Šumavě
              Teploty vysoko nad deseti stupni celsia a slunečno – tak to dnes vypadalo na Šumavě. I přes toto, doslova, jarní počasí si lyžaři užijí jak na sjezdovkách, tak i na běžeckých tratích.
              17:44
              Hodinu a půl visel ráno v Bílovci na severní Moravě nad řekou linkový autobus
               Podle řidiče se ze zastávky rozjel sám a ujel asi dvacet metrů. Zastavilo ho až zábradlí u řeky Bílovky. Autobus byl prázdný a během jízdy se s nikým nesrazil.
               18:23
               Kostel v Žumberku: Restaurátoři našli 26 fresek šlechtických erbů
                Rekonstrukce ale odkryla také signaturu kameníka, která přesně datovala dostavbu kostela. Nález je podle památkářů ojedinělý.
                20:09
                Živý vstup - Jitka Szászová
                 Před sedmi sty třiceti lety zemřela svatá Anežka Česká. Při té příležitosti celebruje kardinál Dominik Duka v klášteře pojmenovaném po této slavné světici mši svatou.
                 21:29
                 Největší výstava výtvorů ze stavebnice Merkur je na zámku Červený hrádek
                  Sběratel Jiří Mládek tvrdí, že Merkur je stavebnice ,ke krteré není třeba návod. Stačí fantazie
                  23:11
                  Památné stromy jako nová turistická atrakce hlavního města.
                   To je téma výstavy v Botanické zahradě v Praze - Troji. Seznam památných stromů uvádí nově vydaná publikace.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   5. březen 2012

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   1. březen

                   Reforma penzí — Skandál ve vedení Sokola — Nové vedení tenisového svazu — Zákaz prodeje HHC — Podrobnosti důchodové reformy — Nákup na poslední chvíli — Zanedbaná železnice — Kamení na železnici — Poničený trávník v Hradci Králové — Spor o rekonstrukci Barrandovských teras — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Jednání se zemědělci — Zachráněná pekárna — Budoucnost vyhořelého kostela — Demolice Ústřední telekomunikační budovy

                   1. 3. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   29. únor

                   29. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   28. únor

                   Spor o výluku na Vysočině — Krádež kabelů na nádraží — Soud kvůli ubodání dítěte — Hazard v Aši — Nepovolené automaty do šrotu — Policejní pronásledování skončilo požárem — Požár v kostele — V liberecké městské dopravě testují nový odbavovací systém. — Zátah na černé pasažéry — Zápas pražských Es v Edenu — Vykradený stadion Bohemians — Likvidace chovu slepic — Vyšetřování tuningové jízdy — Ovocné stromy už kvetou — Kvůli teplu a dostatku potravy se ve městech přemnožili potkani — Homesharing

                   28. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   27. únor

                   Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

                   27. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   26. únor

                   Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                   26. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   23. únor

                   23. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. únor

                   Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                   22. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   21. únor

                   Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                   21. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   20. únor

                   Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                   20. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   19. únor

                   Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                   19. 2. 2024 na ČT1

                   Napište nám