Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Studentská demonstrace v Praze — Protest v Hradci Králové — Protest studentů v Českých Budějovicích — Protestní pochod v Plzni — Tání a déšť zvyšují hladiny řek — Velká voda v Libereckém kraji — Nejvyšší stupeň ohrožení na Stěnavě v Otovicích — Unčín a Borovnice s obavami sledují stoupající hladiny řek — Starostové obcí na Karlovarsku si stěžují na stále větší byrokratickou zátěž — Živý vstup - A. Bruštík, Karlovy Vary — Zloději řádili na golfovém hřišti — Řidič srazil na přechodu chlapce a ujel — Živý telefonát Jana Stuchlíka — Renesanční zámek v Loděnici se mění k nepoznání — Horní Slavkov chce zmenšit městskou památkovou zónu — Větší komfort pro cestující veřejnou dopravou

Části dílu

00:46
Studentská demonstrace v Praze
  Protestní průvod, do kterého se zapojilo až deset tisíc studentů, vyšel od Rudolfina a zamířil přes Čechův most až ke Strakově akademii. Tím vyvrcholil Týden neklidu.
  03:19
  Protest v Hradci Králové
   Na 1500 vysokoškoláků pochodovalo na protest proti reformám Hradcem Králové.
   05:05
   Protest studentů v Českých Budějovicích
    Průvodu se účastnila tisícovka studentů, v průvodu nesli rakev. Pohřbili tím současný návrh reforem.
    06:11
    Protestní pochod v Plzni
     U obchodního domu na Americké třídě se sešlo zhruba 400 studentů a učitelů ze Západočeské univerzity. Protestní průvod směřoval přes Kopeckého sady na centrální náměstí Republiky.
     06:43
     Tání a déšť zvyšují hladiny řek
      Na některých místech řeky dosáhly i třetího, tedy nejvyššího povodňového stupně. Nečekaně rychle začala v noci stoupat i Loučná v Pardubickém kraji.
      08:30
      Velká voda v Libereckém kraji
       Meteorologové varovali, že nejvíc vody poteče v Libereckém kraji. Nakonec tam ale řeky vystoupaly maximálně na druhý povodňový stupeň.
       10:10
       Nejvyšší stupeň ohrožení na Stěnavě v Otovicích
        Jedinou řekou, která se v Královéhradeckém kraji dostala až na nejvyšší stupeň povodňového nebezpečí, byla Stěnava v Otovicích na Broumovsku. Nejhorší situace tu byla nad ránem.
        11:33
        Unčín a Borovnice s obavami sledují stoupající hladiny řek
         Domy zatím ohroženy nejsou, nesmí ale začít vytrvale pršet.
         13:05
         Starostové obcí na Karlovarsku si stěžují na stále větší byrokratickou zátěž
          Radní volají po zjednodušení administrativy. Zástupci svazu měst a obcí varují, že další narůst už může být pro menší obce likvidační.
          14:50
          Živý vstup - A. Bruštík, Karlovy Vary
           Co starostům v administrativě vadí nejvíc?
           15:55
           Zloději řádili na golfovém hřišti
            Opakovaně tu mizí kabely a nádoby na odpad. Naposledy zloději ukradli i nerezové tabule, kterými jsou označená jednotlivá odpaliště. Klub chce zrušit volný přístup do areálu.
            17:33
            Řidič srazil na přechodu chlapce a ujel
             Zatím neznámý řidič v obci Železnice na Jičínsku na přechodu pro chodce přímo před školou srazil pětiletého chlapce, z místa nehody ujel.
             18:23
             Živý telefonát Jana Stuchlíka
              Nehoda na železničním přejezdu u Kaštic na Žatecku
              19:26
              Renesanční zámek v Loděnici se mění k nepoznání
               S novým majitelem začala rozsáhlá rekonstrukce zámku v Loděnici. Na střeše se už tyčí tři pravoslavné kopule. Místním se ale stavba příliš nelíbí.
               21:12
               Horní Slavkov chce zmenšit městskou památkovou zónu
                Majitele rodinných domů svazují přísná pravidla památkářů. Lidem se navíc prodražují i rekonstrukce domů, které není třeba památkově chránit.
                22:55
                Větší komfort pro cestující veřejnou dopravou
                 Takový je hlavní smysl projektu, který dnes naostro spustil Plzeňský kraj. Za dotace z evropských fondů pořídilo hejtmanství informační panely napojené na on-line systém regionálních dopravců.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                 Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                 Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                 Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Zvýšení stanovených cen plynu — Vedení Plzně už oznámilo, že na další zdražení nepřistoupí — Část Příbrami včetně nemocnice a radnice byla ráno bez vody — Policisté v Česku evidují od začátku letošního roku do konce dubna 54 vražd — Na pardubickém letišti přistál americký létající tanker — Zájem o bezpečnostní studijní obory — Odstranění sochy v Jaroměři — Bojující Rusové proti Rusku — Praha může začít s výstavbou Dvoreckého mostu — V Plzni vzniká takzvaný tunelový zárodek — Štola Johannes otevřela — Začíná lázeňská sezona — Špatné zásobování pitnou vodou dlouhá léta trápí obyvatele liberecké části Ruprechtice. — Plzeň si připomíná osvobození americkou armádou — Slavnosti svobody v Plzni — Požár osobního automobilu dnes likvidovali hasiči u Mikulova na Teplicku — Odvolací soud potvrdil osvobození všech 9-ti obžalovaných v kauze údajného dotačního podvodu a poškození přírody v Krkonoších — Silnice spojující Souš a Smědavu v Jizerských horách je ale stále zavřená kvůli sněhu.

                 Premiéra pátek 6. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám