Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Hraniční přechod v Malé Čermné na Náchodsku jenom pro vyvolené? — Zemřela žena, kterou na Nový rok napadli ve Varnsdorfu — Karlovarská záchranka bude šetřit — Lékařští záchranáři v Krkonoších mají novou základnu — Liberec hlásí rekordně nízké náklady na dosavadní zimní údržbu — Vyhláška v Chebu tvrdě omezuje herny — Uplácení vychovatelů z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou — Připomínky k veřejné dopravě — V Poděbradech přejmenovali školu na Základní školu Václava Havla — Referendum o nové radnici Prahy 7 — Vykrádání hrobek — V Bechyni ordinovala falešná lékařka — Jihočeské muzeum vystavuje padělané peníze — Titulkování pro neslyšící — Vznikne nová CHKO Máchův kraj — Václav Chaloupek výtvarníkem

Části dílu

00:44
Hraniční přechod v Malé Čermné na Náchodsku jenom pro vyvolené?
  Autem ho mohou projet jen obyvatelé Hronova, Malé Čermné a polské Kudowy Zdróje.
  02:30
  Zemřela žena, kterou na Nový rok napadli ve Varnsdorfu
   V nemocnici v Děčíně zemřela žena, kterou na Nový rok napadla skupinka Romů. Terčem napadení byli kromě ženy i její manžel a syn.
   04:28
   Karlovarská záchranka bude šetřit
    Karlovarskou záchranou službu čekají změny. Nové vedení hledá úspory a připravuje propouštění administrativních pracovníků.
    06:12
    Lékařští záchranáři v Krkonoších mají novou základnu
     Pořídili si ji v rámci společného česko-polského projektu z peněz Evropské unie. Pomáhají totiž i polským kolegům na druhé straně hor, kam to často mají blíž, než lékaři z Polska. Zachraňovat třeba zraněné lyžaře teď můžou společně.
     06:35
     Liberec hlásí rekordně nízké náklady na dosavadní zimní údržbu
      Zatím stála 4 miliony, což je oproti předchozí zimě sedmina nákladů. V horách už ale úspora tak výrazná nebude. Silničářům komplikují údržbu hlavně teploty těsně nad bodem mrazu.
      08:28
      Vyhláška v Chebu tvrdě omezuje herny
       Podnikatelé musí už týden výrazně omezovat provozní dobu v hernách, ale i běžných barech a restauracích. Za porušení hrozí desetitisícové pokuty. Majitelé některých podniků se obávají krachu.
       10:13
       Uplácení vychovatelů z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou
        Dva vychovatelé z věznice Rýnovice se podle policie nechávali uplácet od vězně. Za peníze ho nechali telefonovat, do věznice mu nosili vzkazy nebo léky.
        10:50
        Připomínky k veřejné dopravě
         Města a obce v Pardubickém kraji kritizují nový systém veřejné dopravy. Upravené jízdní řády a nová tarifní pásma zavedl Pardubický kraj ve snaze najít úspory a lépe propojit autobusové a vlakové linky.
         13:42
         V Poděbradech přejmenovali školu na Základní školu Václava Havla
          V Poděbradech prezident studoval na Koleji Jiřího z Poděbrad a od roku 1990 je taky čestným občanem města.
          15:32
          Referendum o nové radnici Prahy 7
           Opoziční zastupitelé Prahy 7 žádají vypsání referenda ke koupi nové budovy radnice. Varianty předkládané koalicí jsou podle nich výrazně předražené.
           17:20
           Vykrádání hrobek
            Vykradení minimálně sedmdesáti hrobek mají za sebou dva muži, které dopadli policisti na severu Čech. Jedná se o největší případ v historii Česka.
            17:56
            V Bechyni ordinovala falešná lékařka
             Třicetiletá žena původem ze Slovenska otevřela v Bechyni novou lékařskou ordinaci. Nabízela specializovanou péči v oborech gynekologie, porodnictví nebo alergologie. Policisté ale zjistili, že ordinuje bez lékařského diplomu a pod falešným jménem.
             19:38
             Jihočeské muzeum vystavuje padělané peníze
              Nejstarší vystavené falešné mince jsou z 15. století, výstava srovnává i padělané bankovky.
              21:10
              Titulkování pro neslyšící
               Katedra kybernetiky Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni vyvinula systém, který umí automaticky titulkovat živé televizní pořady.
               21:37
               Vznikne nová CHKO Máchův kraj
                Ministerstvo životního prostředí plánuje, že ještě letos na Českolipsku vyhlásí Chráněnou krajinnou oblast Máchův kraj. Pojme i Bezděz nebo Máchovo jezero.
                23:16
                Václav Chaloupek výtvarníkem
                 Málokdo tuší, že známý režisér, scenárista a publicista, je taky výtvarníkem. Svoji ne příliš známou uměleckou tvář představuje vůbec poprvé – prostřednictvím výstavy v plzeňském pivovaru společně s fotografem Václavem Samkem.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                 Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                 Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                 Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám