25 minut

3. listopad 2011

Část: Jihočeská univerzita postaví nové budovy za 660 milionů korun

Obsah dílu

Mimořádné jednání zastupitelstva v Litvínově — V Lišově na Českobudějovicku místní odstartovali sérii protestů — Městská policie v Jaroměři v problémech — Další škola v Karlovarském kraji má problémy s hospodařením — Útok v Novém Boru měl rasový podtext — Zastupitelé Písku jednají o výstavbě Centra sociálních služeb — Obviněného člena Toflova gangu R. Setváka propustili na svobodu — Nemocnici v Mariánských Lázních má nový majitel — Nouzová antikoncepce bude od listopadu k dostání bez předpisu — Hradec Králové čeká příliv bezdomovců — Tři kolínští policisté jsou obviněni — Plzeňský kraj spustil velkoobjemovou datovou síť CamelNET — Protest proti stěhování Muchovy Slovanské epopeje — Deset lidí se otrávilo v hotelu Albion — Plavební úžina Chvatěruby prošla rekonstrukcí — Jihočeská univerzita postaví nové budovy za 660 milionů korun — Cvikov má nový spolkový dům — Památky na Vysočině hlásí propad návštěvnosti

Části dílu

00:44
Mimořádné jednání zastupitelstva v Litvínově
  Litvínovští zastupitelé se mimořádně sešli kvůli převozu odpadů z rafinérské výroby na Ostravsku na skládku Celio poblíž města.
  02:31
  V Lišově na Českobudějovicku místní odstartovali sérii protestů
   Mají vyústit v lednovou blokádu jedné z nevytíženějších jihočeských silnic. Místním se nelíbí, že vázne výstavba obchvatu. Těžká auta, která projíždějí centrem, za poslední dva měsíce srazila dvě děti.
   04:16
   Městská policie v Jaroměři v problémech
    Starosta některé strážníky podezírá z krádeží pohonných hmot. Padají trestní oznámení i výpovědi.
    04:39
    Další škola v Karlovarském kraji má problémy s hospodařením
     Krást měla účetní na základní škole v Nové Roli. Letos jde už nejméně o pátý případ podivného hospodaření s penězi škol.
     06:21
     Útok v Novém Boru měl rasový podtext
      Kriminalisti vypátrali chlapce mladšího 18 let a dívku, které nebylo ani 15 let. V pátek večer měli napadnout mladou dvojici v parku u kina. Podle svědků útočili Romové.
      06:54
      Zastupitelé Písku jednají o výstavbě Centra sociálních služeb
       Plánovaná výstavba Centra sociálních služeb v Písku se stala rozbuškou mezi obyvateli sídliště Portyč. A právě teď jedná o projektu zastupitelstvo - živý telefonát Kristiny Vrkočové.
       09:05
       Obviněného člena Toflova gangu R. Setváka propustili na svobodu
        Rudolf Setvák, jeden z devíti obviněných v kauze Toflova policejního gangu, je na svobodě. Setvákovi skončila tříměsíční vazba, proto ho státní zástupce musel propustit. Ostatní obvinění zůstávají ve vazbě.
        09:44
        Nemocnici v Mariánských Lázních má nový majitel
         Společnosti Asklepion a SUDOP group odcházejí. Důvodem je nejistota kolem dalších smluv se zdravotními pojišťovnami. Město tak přišlo o dalšího partnera, který sliboval rekonstrukci staré nemocnice.
         11:26
         Nouzová antikoncepce bude od listopadu k dostání bez předpisu
          Antikoncepce Postinor-2 a Escapelle budou od listopadu bez předpisu. Postkoitální užití těchto přípravků je zatím jediným způsobem, jak čelit nechtěnému otěhotnění.
          11:52
          Hradec Králové čeká příliv bezdomovců
           S příchodem chladného počasí se města připravují taky na zvýšený počet bezdomovců. Například Oblastní charita v Hradci Králové už teď ví, že její kapacita v zimě stačit nebude.
           13:26
           Tři kolínští policisté jsou obviněni
            Poskytovali ochranu drogovým dealerům a dávali jim informace z policejních databází. Za svoje služby dostávali peníze nebo dárky.
            13:50
            Plzeňský kraj spustil velkoobjemovou datovou síť CamelNET
             Díky optické síti CamelNET zrychlí Plzeňský kraj komunikaci všech okresních měst. Napojeny budou nemocnice, centra Zdravotnické záchranné služby nebo Hasičské záchranné sbory. Výstavba sítě přijde kraj na 46 milionů korun.
             15:36
             Protest proti stěhování Muchovy Slovanské epopeje
              Asi stovka demonstrantů, hlavně gymnazistů z Moravského Krumlova, protestovala před pražským magistrátem proti stěhování Muchovy Slovanské epopeje do hlavního města.
              17:30
              Deset lidí se otrávilo v hotelu Albion
               Devět adeptek Miss Praha Open a prezident soutěže se zřejmě otrávili jídlem v hotelu Albion. Den strávili v nemocnici, soutěž to ale neohrozí.
               18:00
               Plavební úžina Chvatěruby prošla rekonstrukcí
                Má zajistit lepší splavnost nejužšího místa Vltavy v úseku Mělník-Praha. Byl to zlý sen kapitánů turistických ale i nákladních lodí - zhruba 120 dní v roce nemohli kvůli vyššímu průtoku vody úžinou proplouvat.
                19:44
                Jihočeská univerzita postaví nové budovy za 660 milionů korun
                 Sídlit v nich budou tři fakulty - zemědělská, přírodovědecká a rybářství a ochrany vod, hotové by měly být za 3 roky.
                 21:26
                 Cvikov má nový spolkový dům
                  Město opravilo za 60 milionů zničený a léta nevyužívaný Hotel Sever a využilo ho jako kulturní a společenské centrum.
                  22:58
                  Památky na Vysočině hlásí propad návštěvnosti
                   Příští rok se chtějí správci zaměřit hlavně na rodiny s dětmi a školy.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   4. listopad 2011

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   29. září

                   Podzimní vlna respiračních onemocnění — Zásoby léků v lékárnách — Polsko otevřelo rychlostní silnici S3 ke Královci — Uzavírka dálnice D10 — Den pro kamiony — Heliport na Vltavě pro záchranářské vrtulníky stále chybí — Česká pošta zrušila aukci areálu v Praze na Pankráci — Zrušení podchodu v Českých Budějovicích — Zraněná dívka po nehodě pouťové aktrakce — Už čtyři mrtví cyklisté na Šumavě — Policie zadržela a obvinila čtyřicetiletého žháře, který zakládal požáry v Plzni — Otevření pardubických Automatických mlýnů — Policie ukončila vyšetřování červnového vystoupení burlesky na Slavnostech růžového vína v Třebíči — Zazimování hausbótů na Orlíku — Přehrada Jesenice má málo vody — 400 let Luční boudy

                   29. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   27. září

                   Nespokojenost zaměstnanců s benefity — Vzrostla obliba práce z domova — Firmy se rozšiřují, zaměstnanci chybí — Požár v Českém Švýcarksu — Základní úroková sazba zůstane na 7 % — Neznámý zdroj otravy v plzeňské škole — Útok roje sršňů v brněnských Židenicích — Kriminalisté v Karlovarském kraji stíhají podezřelého z propagace a podpory terorismu — Závažná pochybení zjistilo ŘSD při provádění údržbových prací — O železnici rozhodl sousední kraj — Smartwings přestanou létat z malých regionálních letišť — Petice za farmářské trhy během adventu — Veřejné projednání spalovny v Opatovicích — Opravy na zámku Karlova Koruna — Příprava na národní svatováclavské oslavy — Požár v Českém Švýcarsku aktuálně — Milostivé léto na jihu Čech

                   27. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   26. září

                   Startuje program Oprav dům po babičce — Kritéria pro získání dotace — ŘSD vyvlastní pozemky na D3 u Tábora — Německo připravuje stálé kontroly na hranici s Českem — 2,5 milionu zmizelo z radnice v Týništi nad Orlicí — Policejní honička na D1 — V Dalovicích vzpomínají na zastřelenou ženu — 4 roky vězení pro studenta z Českých Budějovic — Ohrožení stavby gigafactory — Při nehodě na Orlickoústecku auto skončilo na zahradě rodinného domu — Uber oficiálním dopravcem na letiště Václava Havla — Výstava představuje svobodné zednáře — Na Ústecku roste kriminalita dětí — Koleje po přesunu chrámu v Mostě — Rekordní suma pro chlapce s vzácnou nemocí

                   26. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   25. září

                   Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                   25. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. září

                   Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                   22. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   21. září

                   Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                   21. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   20. září

                   Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                   20. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   19. září

                   V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                   19. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   18. září

                   Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                   18. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. září

                   Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                   15. 9. 2023 na ČT1

                   Napište nám