Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Soud potrestal vraždu po sedmnácti letech díky DNA — Na Šumavě se začalo kácet v oblasti Smrčiny — Prezident na oficiální návštěvě Plzeňského kraje — Kácení stromů v centru Pardubic potvrzeno. — Brněnská společnost Setra čelí žalobě za porušování provozního řádu na kompostárně. — Hrozí kolaps středočeské autobusové dopravy? — Požár v Boru konečně uhašen — Jihočeští pyrotechnici ukončili likvidaci jednoho z největších nálezů válečné munice. — Politici kritizují čtvrteční stávku odborů — Trest za výměnu novorozenců potvrzen — Na Prašném mostě nebude přechod ale podchod, i když ho lidé nechtějí — Nepříjemný hluk ze starého mostu trápí obyvatele Šemnice na Karlovarsku — Kritika rekonstrukce středověkých hradeb v Hradci Králové. — Studenti architektury představili vize Liberce pro 21. století — Centrum pro duševně nemocné

Části dílu

00:26
Headlines
  Přehled zpráv
  01:07
  Soud potrestal vraždu po sedmnácti letech díky DNA
   Recidivista Jiří Kutner má strávit ve vězení 13 let za vraždu straší ženy. Usvědčily ho kapky krve na oblečení zavražděné.
   02:18
   Na Šumavě se začalo kácet v oblasti Smrčiny
    V nejpřísněji chráněné části šumavského národního parku na Smrčině se začalo s kácením stromů napadených kůrovcem. Zatím se likvidují jednotlivé kusy v prostoru do dvou set metrů od české hranice. Správa parku ale plánuje ještě další, rozsáhlejší zásahy.
    05:26
    Prezident na oficiální návštěvě Plzeňského kraje
     Na dvanáct míst v Plzeňském kraji se chystá prezident Václav Klaus během své třídenní oficiální návštěvy regionu. K nejdiskutovanějším zastavením patří to na Šumavě - kvůli prezidentovým radikálním názorům na řešení kůrovcové kalamity.
     07:07
     Kácení stromů v centru Pardubic potvrzeno.
      Kvůli rekonstrukci parku v centru Pardubic padne k zemi několik stovek stromů a keřů.
      08:55
      Brněnská společnost Setra čelí žalobě za porušování provozního řádu na kompostárně.
       Setra navíc ještě nazaplatila statisíce na pokutách od ČIŽP:
       10:38
       Hrozí kolaps středočeské autobusové dopravy?
        Krajský úřad vypověděl všem dopravcům smlouvy, nový tendr ale musí rok viset v evropském věstníku. Přechodné období chce hejtmanství řešit dodatky ke smlouvám.
        12:30
        Požár v Boru konečně uhašen
         Téměř po sedmi dnech dokončili hasiči likvidaci požáru skládky pneumatik v Boru u Skutče. Škoda byla předběžně vyčíslena na pět milionů korun.
         12:51
         Jihočeští pyrotechnici ukončili likvidaci jednoho z největších nálezů válečné munice.
          V lesních tůních a pod zemí objevili přes dvě tuny nevybuchlých protiletadlových granátů, které během půl roku postupně zničili. Rozlehlou oblast na Českokrumlovsku kvůli tomu museli policisté uzavřít a střežit.
          14:32
          Politici kritizují čtvrteční stávku odborů
           Čtvrteční celodenní stávku dopravních odborů znovu zkritizoval prezident Václav Klaus i ministr financí Miroslav Kalousek. Podle obou schovávají za protestem proti reformám hlavně vlastní politické cíle.
           15:08
           Trest za výměnu novorozenců potvrzen
            Nejvyšší soud potvrdil trest pro třebíčskou nemocnici, kde v roce 2006 vyměnili dvěma rodičovským párům novorozence.
            15:39
            Na Prašném mostě nebude přechod ale podchod, i když ho lidé nechtějí
             Pražský magistrát obrátil o 180 stupňů. Vloni sice obyvatelům Prahy 6 sliboval na křižovatce Prašný most přechod, místo toho ale budou mít podchod, který nechtějí.
             17:24
             Nepříjemný hluk ze starého mostu trápí obyvatele Šemnice na Karlovarsku
              Lidé si stěžují na úřady, že i přes časté stížnosti problém neřeší. Starosta ani úředníci kraje nesouhlasí.
              19:04
              Kritika rekonstrukce středověkých hradeb v Hradci Králové.
               Někteří lidé říkají, že město opravuje pouze to, co je vidět.
               20:52
               Studenti architektury představili vize Liberce pro 21. století
                Liberec by podle studentů architektury na tamní univerzitě měl být za 50 let zelenější, se silnicemi v podzemí a s živým centrem. Nápady zaujaly i magistrát, i když většina z nich se do územního plánu nedostane.
                22:30
                Centrum pro duševně nemocné
                 Na hradě Rychmburk v Pardubickém kraji otevřeli integrační centrum pro chronicky duševně nemocné. Opravený penzion jim má pomoct se vstupem do vlastního života.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                 2. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                 1. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                 31. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                 30. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                 27. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                 26. 1. 2023 na ČT1

                 Napište nám