Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Zastupitelé Rotavy na Sokolovsku zpřísnili kontroverzní vyhlášku — ODS se podle exprimátora Korytáře vrací do čela Liberce — Nový stadion v Plzni — Miliony nesvítí — Zdravotnickým záchranářům na Vysočině chybí 30 milionů korun — Menší obce vyděsil záměr snížit počet matričních úřadů — Tři mladíci k soudu za upálení bezdomovce — Střelba v Praze před zubní ordinací — Gang padělatelů a překupníků luxusních aut — Město sebralo hotelu parkovací místa, teď ho kvůli tomu odmítá zkolaudovat — Květnové ranní mrazy zničily většinu úrody na vinicích v Čechách — Stávka v Dopravním podniku Ostrava — Poslední rozloučení s Eduardem Janotou — Problémy s bioplynovou stanicí v Úpici na Trutnovsku — Až dvoumilionová pokuta hrozí českokrumlovskému centru Egona Schieleho — Vstupné do zoo ve Dvoře Králové nad Labem — Upoutávka - Z metropole — V Česku začal druhý ročník Noci kostelů — Ventilace pro klatovské katakomby

Části dílu

00:20
Headlines
  Přehled zpráv
  00:45
  Zastupitelé Rotavy na Sokolovsku zpřísnili kontroverzní vyhlášku
   Posedávání a nově i opíraní se o květináče a palisády v centru města je v Rotavě na Sokolovsku zakázáno. Lidem za to hrozí pokuty.
   02:29
   ODS se podle exprimátora Korytáře vrací do čela Liberce
    Liberečtí zastupitelé podpořili změny v orgánech městských společností, v představenstvu dopravního podniku usedne opět Jiří Kittner. ODS tvrdí, že využila nabídky nové koalice a bude mít důstojnější zastoupení.
    03:15
    Nový stadion v Plzni
     Plzeň oslavuje vítězství ve fotbalové lize a Viktoria se dočká nového stadionu. Rozsáhlá rekonstrukce starého bude stát stovky milionů korun.
     05:02
     Miliony nesvítí
      Luxusní světla za dva miliony korun na bulváru v Hradci Králové osm let nesvítí.
      06:45
      Zdravotnickým záchranářům na Vysočině chybí 30 milionů korun
       Pokud by krajští zastupitelé neschválili sedmnáctimilionovou finanční injekci, hrozilo by záchrance uzavírání výjezdových stanovišť.
       08:33
       Menší obce vyděsil záměr snížit počet matričních úřadů
        Ministerstvo vnitra zkoumá, které matriční úřady by případně mohlo zrušit. Obcím, kterých se to týká, se jeho záměr nelíbí. Nechtějí, aby jejich obyvatelé například kvůli svatbám nebo vydávání úmrtních listů museli dojíždět jinam.
        10:27
        Tři mladíci k soudu za upálení bezdomovce
         U městského soudu leží obžaloba na tři mladíky, kteří údajně upálili bezdomovce a další dva napadli. Jejich oběť uhořela loni v srpnu v chatce v Bohdaleckém lese v Praze 10.
         10:52
         Střelba v Praze před zubní ordinací
          V Pražském Podolí se střílelo - třiašedesátiletý muž zabil svoji manželku přímo před její zubní ordinací.
          11:59
          Gang padělatelů a překupníků luxusních aut
           Policisté rozbili gang překupníků a padělatelů aut luxusních značek. Obvinili dvanáct lidí. Škody jsou v desítkách milionů.
           13:45
           Město sebralo hotelu parkovací místa, teď ho kvůli tomu odmítá zkolaudovat
            Do oprav zchátralé budovy, která už dokonce ohrožovala kolemjdoucí, vložil majitel desítky milionů korun. Jenže hotel rozhodnutím města přišel o parkovací místa a bez nich ho úředníci odmítají zkolaudovat.
            15:32
            Květnové ranní mrazy zničily většinu úrody na vinicích v Čechách
             Vinaři uvažují o dovozu vín nebo o částečném zdražení. Hlavní pro ně ale je, aby přežila réva zasažená mrazy.
             17:16
             Stávka v Dopravním podniku Ostrava
              Zaměstnanci chtějí vyšší průměrné platy – firmě ale magistrát snížil dotaci o 40 milionů. Stávka začne 1. června. Jak dlouho potrvá a nakolik omezí dopravu, se zatím neví.
              17:38
              Poslední rozloučení s Eduardem Janotou
               Na obřad v Chrámu sv. Víta na Pražském hradě přišly stovky lidí. Vedle příbuzných a přátel se zúčastnil i premiér Petr Nečas nebo ministr financí Miroslav Kalousek.
               18:07
               Problémy s bioplynovou stanicí v Úpici na Trutnovsku
                Zařízení, které mělo z bioodpadu vyrábět elektřinu, funguje už čtvrtý rok jen na třetinu svého výkonu. Město hledá viníka nepodařené investice a s dodavatelem stavby se soudí.
                19:53
                Až dvoumilionová pokuta hrozí českokrumlovskému centru Egona Schieleho
                 Vystavující umělci na jeho fasádě nalepili osmimetrové postavy lovců. A to se nelíbí památkářům z místní radnice. S galerií už zahájili správní řízení. Galeristé pochybení odmítají, pokutu považují za likvidační.
                 21:37
                 Vstupné do zoo ve Dvoře Králové nad Labem
                  Vstupné do běžné části zoo ve Dvoře Králové nad Labem - mimo safari - zůstane nakonec stejné jako dosud, tedy 170 korun pro dospělého a 100 pro dítě.
                  22:18
                  Upoutávka - Z metropole
                   Upoutávka na sobotní vydání pořadu Z metropole.
                   22:40
                   V Česku začal druhý ročník Noci kostelů
                    Do programu se letos zapojilo přes 900 církevních staveb. Víc informací na www.nockostelu.cz
                    23:07
                    Ventilace pro klatovské katakomby
                     V klatovských katakombách byla opět obnovena přirozená ventilace, která po staletí udržovala tamní pohřbená těla v mumifikované podobě. Na zprůchodnění ucpaných ventilačních průduchů se musela použit speciální technika.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     Události v regionech

                     Přehled dílů

                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                     Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                     Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                     Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                     Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                     Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                     Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

                     Napište nám