26 minut

27. květen 2011

Obsah dílu

Headlines — Zastupitelé Rotavy na Sokolovsku zpřísnili kontroverzní vyhlášku — ODS se podle exprimátora Korytáře vrací do čela Liberce — Nový stadion v Plzni — Miliony nesvítí — Zdravotnickým záchranářům na Vysočině chybí 30 milionů korun — Menší obce vyděsil záměr snížit počet matričních úřadů — Tři mladíci k soudu za upálení bezdomovce — Střelba v Praze před zubní ordinací — Gang padělatelů a překupníků luxusních aut — Město sebralo hotelu parkovací místa, teď ho kvůli tomu odmítá zkolaudovat — Květnové ranní mrazy zničily většinu úrody na vinicích v Čechách — Stávka v Dopravním podniku Ostrava — Poslední rozloučení s Eduardem Janotou — Problémy s bioplynovou stanicí v Úpici na Trutnovsku — Až dvoumilionová pokuta hrozí českokrumlovskému centru Egona Schieleho — Vstupné do zoo ve Dvoře Králové nad Labem — Upoutávka - Z metropole — V Česku začal druhý ročník Noci kostelů — Ventilace pro klatovské katakomby

Části dílu

00:20
Headlines
  Přehled zpráv
  00:45
  Zastupitelé Rotavy na Sokolovsku zpřísnili kontroverzní vyhlášku
   Posedávání a nově i opíraní se o květináče a palisády v centru města je v Rotavě na Sokolovsku zakázáno. Lidem za to hrozí pokuty.
   02:29
   ODS se podle exprimátora Korytáře vrací do čela Liberce
    Liberečtí zastupitelé podpořili změny v orgánech městských společností, v představenstvu dopravního podniku usedne opět Jiří Kittner. ODS tvrdí, že využila nabídky nové koalice a bude mít důstojnější zastoupení.
    03:15
    Nový stadion v Plzni
     Plzeň oslavuje vítězství ve fotbalové lize a Viktoria se dočká nového stadionu. Rozsáhlá rekonstrukce starého bude stát stovky milionů korun.
     05:02
     Miliony nesvítí
      Luxusní světla za dva miliony korun na bulváru v Hradci Králové osm let nesvítí.
      06:45
      Zdravotnickým záchranářům na Vysočině chybí 30 milionů korun
       Pokud by krajští zastupitelé neschválili sedmnáctimilionovou finanční injekci, hrozilo by záchrance uzavírání výjezdových stanovišť.
       08:33
       Menší obce vyděsil záměr snížit počet matričních úřadů
        Ministerstvo vnitra zkoumá, které matriční úřady by případně mohlo zrušit. Obcím, kterých se to týká, se jeho záměr nelíbí. Nechtějí, aby jejich obyvatelé například kvůli svatbám nebo vydávání úmrtních listů museli dojíždět jinam.
        10:27
        Tři mladíci k soudu za upálení bezdomovce
         U městského soudu leží obžaloba na tři mladíky, kteří údajně upálili bezdomovce a další dva napadli. Jejich oběť uhořela loni v srpnu v chatce v Bohdaleckém lese v Praze 10.
         10:52
         Střelba v Praze před zubní ordinací
          V Pražském Podolí se střílelo - třiašedesátiletý muž zabil svoji manželku přímo před její zubní ordinací.
          11:59
          Gang padělatelů a překupníků luxusních aut
           Policisté rozbili gang překupníků a padělatelů aut luxusních značek. Obvinili dvanáct lidí. Škody jsou v desítkách milionů.
           13:45
           Město sebralo hotelu parkovací místa, teď ho kvůli tomu odmítá zkolaudovat
            Do oprav zchátralé budovy, která už dokonce ohrožovala kolemjdoucí, vložil majitel desítky milionů korun. Jenže hotel rozhodnutím města přišel o parkovací místa a bez nich ho úředníci odmítají zkolaudovat.
            15:32
            Květnové ranní mrazy zničily většinu úrody na vinicích v Čechách
             Vinaři uvažují o dovozu vín nebo o částečném zdražení. Hlavní pro ně ale je, aby přežila réva zasažená mrazy.
             17:16
             Stávka v Dopravním podniku Ostrava
              Zaměstnanci chtějí vyšší průměrné platy – firmě ale magistrát snížil dotaci o 40 milionů. Stávka začne 1. června. Jak dlouho potrvá a nakolik omezí dopravu, se zatím neví.
              17:38
              Poslední rozloučení s Eduardem Janotou
               Na obřad v Chrámu sv. Víta na Pražském hradě přišly stovky lidí. Vedle příbuzných a přátel se zúčastnil i premiér Petr Nečas nebo ministr financí Miroslav Kalousek.
               18:07
               Problémy s bioplynovou stanicí v Úpici na Trutnovsku
                Zařízení, které mělo z bioodpadu vyrábět elektřinu, funguje už čtvrtý rok jen na třetinu svého výkonu. Město hledá viníka nepodařené investice a s dodavatelem stavby se soudí.
                19:53
                Až dvoumilionová pokuta hrozí českokrumlovskému centru Egona Schieleho
                 Vystavující umělci na jeho fasádě nalepili osmimetrové postavy lovců. A to se nelíbí památkářům z místní radnice. S galerií už zahájili správní řízení. Galeristé pochybení odmítají, pokutu považují za likvidační.
                 21:37
                 Vstupné do zoo ve Dvoře Králové nad Labem
                  Vstupné do běžné části zoo ve Dvoře Králové nad Labem - mimo safari - zůstane nakonec stejné jako dosud, tedy 170 korun pro dospělého a 100 pro dítě.
                  22:18
                  Upoutávka - Z metropole
                   Upoutávka na sobotní vydání pořadu Z metropole.
                   22:40
                   V Česku začal druhý ročník Noci kostelů
                    Do programu se letos zapojilo přes 900 církevních staveb. Víc informací na www.nockostelu.cz
                    23:07
                    Ventilace pro klatovské katakomby
                     V klatovských katakombách byla opět obnovena přirozená ventilace, která po staletí udržovala tamní pohřbená těla v mumifikované podobě. Na zprůchodnění ucpaných ventilačních průduchů se musela použit speciální technika.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     30. květen 2011

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž26 minut

                     23. únor

                     23. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     22. únor

                     Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                     22. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     21. únor

                     Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                     21. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     20. únor

                     Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                     20. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     19. únor

                     Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                     19. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     16. únor

                     Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                     16. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     15. únor

                     Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                     15. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     14. únor

                     14. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     13. únor

                     Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

                     13. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     12. únor

                     Školy nemají peníze pro dva tisíce zaměstnanců — Finance ve školství — Zchátralé nádraží Vyšehrad má nového majitele — Opakované havárie horkovodu — Vítr Rakušan debatuje v Mostě — Rekonstrukce Divadla na Vinohradech — Sanace skály nad stezkou u Boršova nad Vltavou — Regionální agrární rada Libereckého kraje plně podporuje protesty zemědělců — Stoupá hladina Labe na východě Čech — Nedostatek dárců krve na Ústecku — Změna v čerpání sociálních dávek — Epidemie chřipky se blíží vrcholu — Ceny plynu klesají — Zátarasy na pěší zóně v Jablonci nad Nisou — Petrof přesouvá výrobu pianin do Indonésie — Přeplavme svůj La Manche 2024

                     12. 2. 2024 na ČT1

                     Napište nám