25 minut

18. duben 2011

Část: České Budějovice: revoluční změny v MHD

Obsah dílu

Headlines — Jeden mrtvý a čtrnáct zraněných při nehodě autobusu pražské MHD — Nehody a kolony - dnešní dopoledne na E55 — V Kmetiněvsi na Kladensku lidé protestovali proti nárůstu dopravy — V Berouně se rozpadla koalice ODS, TOP 09 a sdružení Nezávislí Berouňáci — V Liberci začínají jednání o nové koalici — Živý vstup — Václav Klaus navštívil Liberecký kraj — Zdravotní pojišťovny dosud neposlaly nemocnicím peníze — Šumava: Správa šumavského parku označila stromy i v prvních zónách — Starostové ze západu Čech volají po změně stavebního zákona — Krádeže na železnici — České Budějovice: revoluční změny v MHD — Asi 10 českých středních škol by mohlo mít problémy se státními maturitami — Vedení Zbrojovky Brno vypovědělo smlouvu bezpečnostní agentuře — Kde vzít peníze na silnice? — Živý vstup — Za evropské peníze začínají nový život — Na Vysočině řádí travič dravých ptáků — Lukava přežila

Části dílu

00:16
Headlines
  Přehled zpráv
  00:43
  Jeden mrtvý a čtrnáct zraněných při nehodě autobusu pražské MHD
   Řidič sjel s autobusem mimo silnici a zřítil se z 15metrového srázu; řidič nehodu nepřežil.
   02:23
   Nehody a kolony - dnešní dopoledne na E55
    Mezi Táborem a Soběslaví dnes dopoledne na třech místech bourala auta a tvořily se dlouhé kolony. První nehoda v Roudné změnila zahradu u rodinného domu ve vrakoviště.
    03:39
    V Kmetiněvsi na Kladensku lidé protestovali proti nárůstu dopravy
     Způsobily ho hned dvě objížďky, které naplánoval Středočeský kraj. Lidé dvě hodiny přecházely přes přechod, aby dali najevo nespokojenost.
     05:22
     V Berouně se rozpadla koalice ODS, TOP 09 a sdružení Nezávislí Berouňáci
      TOP 09 a Nezávislí Berouňáci tvrdí, že s nimi ODS nespolupracuje a nekomunikuje. Starosta za ODS Tomáš Havel to odmítá. O dalších krocích se bude jednat na zítřejším zastupitelstvu.
      05:48
      V Liberci začínají jednání o nové koalici
       ČSSD přizvala k jednáním o budoucí vládě Věci veřejné, uskupení Liberec občanům a dva ze tří zastupitelů USZ. Kdo by dodal menšinové koalici chybějící hlasy, zůstává nejisté.
       07:11
       Živý vstup
        Milan Brunclík, redaktor ČT, Liberec
        08:21
        Václav Klaus navštívil Liberecký kraj
         Prezident se při své třídenní cestě po regionu seznámí i se situací na liberecké radnici, kde v sobotu odvolali primátora.
         08:47
         Zdravotní pojišťovny dosud neposlaly nemocnicím peníze
          Nemocnice hradí zvýšené platy lékařů ze svého
          10:29
          Šumava: Správa šumavského parku označila stromy i v prvních zónách
           Tisíce smrků napadených kůrovcem označili barevnými tečkami pracovníci Správy šumavského národního parku. A učinili tak i v prvních, nejcennějších zónách. Podle ekologických aktivistů jde o přípravu na masivní kácení.
           11:06
           Starostové ze západu Čech volají po změně stavebního zákona
            Starostům se nelíbí, že legislativa nařizuje obcím odstranit nebezpečné stavby na náklady radnice.
            12:48
            Krádeže na železnici
             Od železničních tratí se ztrácejí kovové díly kolejnic. SŽDC vznikají mnohamilionové škody. Několik případů šetří policisté na Chrudimsku.
             14:31
             České Budějovice: revoluční změny v MHD
              České Budějovice čeká revoluce v hromadné dopravě. Vznikne tady síť páteřních linek a skoro polovina autobusů a trolejbusů změní své trasy.
              16:10
              Asi 10 českých středních škol by mohlo mít problémy se státními maturitami
               Podle Ministerstva školství se nezúčastnily podzimní generálky nebo nedávné technické prověrky. Maturitami se bude zabývat i antimonopolní úřad.
               16:27
               Vedení Zbrojovky Brno vypovědělo smlouvu bezpečnostní agentuře
                Důvodem byl včerejší incident ochranky a domácích fanoušků při fotbalovém zápase Zbrojovky a Liberce. Ochranka totiž příznivce bezdůvodně zbila. Jeden z nich dokonce skončil v bezvědomí v nemocnici.
                16:54
                Kde vzít peníze na silnice?
                 Katastrofální stav silnic spotřebuje mnohem víc peněz, než mají kraje k dispozici. Podle Plzeňského kraje je situace do budoucna neudržitelná, protože rozpočet nestačí ani na jejich minimální údržbu.
                 18:05
                 Živý vstup
                  Karel Vovesný, redaktor ČT
                  19:42
                  Za evropské peníze začínají nový život
                   Klienti ústavu pro mentálně postižené ve Stodě mají k dispozici chráněné byty. Projekt spolufinancovaný Evropskou unií souvisí s rozsáhlou transformací sociálních zařízení v Česku.
                   21:16
                   Na Vysočině řádí travič dravých ptáků
                    Jen během letošního roku otrávil 7 dravců - z toho 3 chráněné orly mořské.
                    22:56
                    Lukava přežila
                     Týraný kůň, kterého veterináři odebrali chovateli ve Vlkovicích u Mariánských Lázní, má dobré vyhlídky na přežití.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     19. duben 2011

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž26 minut

                     8. prosinec

                     Vláda a lékaři podepsali dohodu — Zdravotnictví v číslech — Změny u podbory v nezaměstnanosti — Žhář před soudem — Změny v jízdních řádech — Pokračuje stávka strojvůdců v Německu — Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Budoucnost Schwarzenberské hrobky — Bezpečnější doprava na Klatovské třídě — Rekonstrukce podchodu u nádraží v Liberci — Hasiči ověnčili mariánský sloup — Posílené hlídky kvůli kapsářům — Varování před krádežemi aut — Šumava a přípravy na svátky — Výstraha před ledovkou — ZOO Hluboká po kalamitě opět otevírá — Zoo v Hluboké má vánoční osvícení

                     8. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     7. prosinec

                     Regionální centra chtějí více peněz z daní — Rozdělení daní — Trest pro pěstitele Konopí z Broumovska — Oprava Barrandovského mostu — Pardubická třída Míru opět uzavřena — Další stávka německých strojvůdců — Nejnáročnější část roku pro doručovatele — Muž hrozil revizorům mačetou — Ochrana a navracení ukradených památek — Chrám sv. Ignáce z Loyoly po rekonstrukci — Roste zájem o lesní školky — Zastřelený vlk — Na Labi je obnovená lodní přeprava — Unikátní trámový most na jihu Čech — Voda z tajícího sněhu vyplavila dům — Skiareály na Šumavě zahájili sezonu

                     7. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     6. prosinec

                     Nové stanoviště záchranné služby na Rakovnicku — Dojezdová vzdálenost záchranky — Zákaz návštěv v nemocnicích — Jak bezpečně jezdit v zimě — Internetoví podvodníci přpravili lidi o 120 milionů korun — Odklízení nehody dvou vlaků v České Ttřebové — Rekonstrukci mostů zastavilo počasí — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Sankce za omezování lékařské péče — Prezident Pavel na návštěvě Broumovska — Led zastavil provoz lipenského přívozu — Veřejná debata k těžbě lithia na Cínovci — Potravinářská inspekce začala častěji kontrolovat prodej domácího vánočního cukroví — Žižkovské cedule na charitativní účely

                     6. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     5. prosinec

                     Velké změny v parkování v Praze — Co bude nového? — Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici v Praze — Havárie potrubí kvůli mrazu — Technické služby ve městech dál vyváží sníh z ulic — Oprava hráze Jordánu má zpoždění — Zemědělci proti dotačním pravidlům — Prezident v Královéhradeckém kraji — Unikátní sluneční hodiny v bývalém lomu — Hromadná nehoda na Karlovarsku — Pitná voda s nadlimitním obsahem železa — Tramvaj v Praze srazila tři chodce — Místo televizí vyrábí čerpadla — Zájem o krizové židle v Teplicích — Mikulášský autobus — Anděl letěl z Černé věže

                     5. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     4. prosinec

                     Potraviny podraží — Ceny potravin v Česku — Mzdy reálně klesky — Žádost o důchod online — Snadnější vymáhání pokut ze zahraničí — Sníh a silné mrazy komplikují dopravu — Největší mráz byl na Šumavě — Mrtvola v Holešovicích — Zdražení vodného a stočného — Nejvíc si za vodu připlatí na Plzeňsku — Obce budou muset zavést kontejnery na textil — Testování mostu na dálnici D7 — Nehoda 3 kamionů na D5 — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici — Sběr ledového vína — Starokladrubští koně na sněhu

                     4. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     1. prosinec

                     Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                     1. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     30. listopad

                     Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                     30. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     29. listopad

                     Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                     29. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     28. listopad

                     Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                     28. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     27. listopad

                     27. 11. 2023 na ČT1

                     Napište nám