25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: České Budějovice: revoluční změny v MHD

Obsah dílu

Headlines — Jeden mrtvý a čtrnáct zraněných při nehodě autobusu pražské MHD — Nehody a kolony - dnešní dopoledne na E55 — V Kmetiněvsi na Kladensku lidé protestovali proti nárůstu dopravy — V Berouně se rozpadla koalice ODS, TOP 09 a sdružení Nezávislí Berouňáci — V Liberci začínají jednání o nové koalici — Živý vstup — Václav Klaus navštívil Liberecký kraj — Zdravotní pojišťovny dosud neposlaly nemocnicím peníze — Šumava: Správa šumavského parku označila stromy i v prvních zónách — Starostové ze západu Čech volají po změně stavebního zákona — Krádeže na železnici — České Budějovice: revoluční změny v MHD — Asi 10 českých středních škol by mohlo mít problémy se státními maturitami — Vedení Zbrojovky Brno vypovědělo smlouvu bezpečnostní agentuře — Kde vzít peníze na silnice? — Živý vstup — Za evropské peníze začínají nový život — Na Vysočině řádí travič dravých ptáků — Lukava přežila

Části dílu

00:16
Headlines
  Přehled zpráv
  00:43
  Jeden mrtvý a čtrnáct zraněných při nehodě autobusu pražské MHD
   Řidič sjel s autobusem mimo silnici a zřítil se z 15metrového srázu; řidič nehodu nepřežil.
   02:23
   Nehody a kolony - dnešní dopoledne na E55
    Mezi Táborem a Soběslaví dnes dopoledne na třech místech bourala auta a tvořily se dlouhé kolony. První nehoda v Roudné změnila zahradu u rodinného domu ve vrakoviště.
    03:39
    V Kmetiněvsi na Kladensku lidé protestovali proti nárůstu dopravy
     Způsobily ho hned dvě objížďky, které naplánoval Středočeský kraj. Lidé dvě hodiny přecházely přes přechod, aby dali najevo nespokojenost.
     05:22
     V Berouně se rozpadla koalice ODS, TOP 09 a sdružení Nezávislí Berouňáci
      TOP 09 a Nezávislí Berouňáci tvrdí, že s nimi ODS nespolupracuje a nekomunikuje. Starosta za ODS Tomáš Havel to odmítá. O dalších krocích se bude jednat na zítřejším zastupitelstvu.
      05:48
      V Liberci začínají jednání o nové koalici
       ČSSD přizvala k jednáním o budoucí vládě Věci veřejné, uskupení Liberec občanům a dva ze tří zastupitelů USZ. Kdo by dodal menšinové koalici chybějící hlasy, zůstává nejisté.
       07:11
       Živý vstup
        Milan Brunclík, redaktor ČT, Liberec
        08:21
        Václav Klaus navštívil Liberecký kraj
         Prezident se při své třídenní cestě po regionu seznámí i se situací na liberecké radnici, kde v sobotu odvolali primátora.
         08:47
         Zdravotní pojišťovny dosud neposlaly nemocnicím peníze
          Nemocnice hradí zvýšené platy lékařů ze svého
          10:29
          Šumava: Správa šumavského parku označila stromy i v prvních zónách
           Tisíce smrků napadených kůrovcem označili barevnými tečkami pracovníci Správy šumavského národního parku. A učinili tak i v prvních, nejcennějších zónách. Podle ekologických aktivistů jde o přípravu na masivní kácení.
           11:06
           Starostové ze západu Čech volají po změně stavebního zákona
            Starostům se nelíbí, že legislativa nařizuje obcím odstranit nebezpečné stavby na náklady radnice.
            12:48
            Krádeže na železnici
             Od železničních tratí se ztrácejí kovové díly kolejnic. SŽDC vznikají mnohamilionové škody. Několik případů šetří policisté na Chrudimsku.
             14:31
             České Budějovice: revoluční změny v MHD
              České Budějovice čeká revoluce v hromadné dopravě. Vznikne tady síť páteřních linek a skoro polovina autobusů a trolejbusů změní své trasy.
              16:10
              Asi 10 českých středních škol by mohlo mít problémy se státními maturitami
               Podle Ministerstva školství se nezúčastnily podzimní generálky nebo nedávné technické prověrky. Maturitami se bude zabývat i antimonopolní úřad.
               16:27
               Vedení Zbrojovky Brno vypovědělo smlouvu bezpečnostní agentuře
                Důvodem byl včerejší incident ochranky a domácích fanoušků při fotbalovém zápase Zbrojovky a Liberce. Ochranka totiž příznivce bezdůvodně zbila. Jeden z nich dokonce skončil v bezvědomí v nemocnici.
                16:54
                Kde vzít peníze na silnice?
                 Katastrofální stav silnic spotřebuje mnohem víc peněz, než mají kraje k dispozici. Podle Plzeňského kraje je situace do budoucna neudržitelná, protože rozpočet nestačí ani na jejich minimální údržbu.
                 18:05
                 Živý vstup
                  Karel Vovesný, redaktor ČT
                  19:42
                  Za evropské peníze začínají nový život
                   Klienti ústavu pro mentálně postižené ve Stodě mají k dispozici chráněné byty. Projekt spolufinancovaný Evropskou unií souvisí s rozsáhlou transformací sociálních zařízení v Česku.
                   21:16
                   Na Vysočině řádí travič dravých ptáků
                    Jen během letošního roku otrávil 7 dravců - z toho 3 chráněné orly mořské.
                    22:56
                    Lukava přežila
                     Týraný kůň, kterého veterináři odebrali chovateli ve Vlkovicích u Mariánských Lázní, má dobré vyhlídky na přežití.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     Události v regionech

                     Přehled dílů

                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                     24. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                     23. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                     22. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                     21. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                     20. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

                     17. 6. 2022 na ČT1

                     Napište nám