30 minut

28. únor 2011

Obsah dílu

Headlines — Předražené zakázky — Lékaři karlovarské nemocnice svolávají demonstraci před krajský úřad — Policie vyšetřuje tragické úmrtí desetiletého chlapce z Jirnů u Prahy. — Za týrání Dominika půjdou jeho rodiče do vězení — Vyděrač před soudem — Chřipka útočí na děti — Soukromé školy viní Liberec z diskriminace — Tajemník v Polné staví v rozporu se stavebním povolením — Vesecká odstoupila z funkce řadové státní zástupkyně — Zvýšení platů a širší kompetence sestrám a nelékařskému personálu — Předražené vybavení bazénu — Český Krumlov: město hledá nové místo pro točnu. — Občanským demokratům v Raspenavě, stejně jako v dalších 13ti obcích v Česku, hrozí zrušení. — Cheb chce vyhnat herny a prostitutky za město — Do boje s kanalizací ucpanou tuky vytáhly některé jihočeské obce — Zátah na dealery drog — Ruské eskalátory v pražském metru dostanou bezpečnostní kartáče — Živý vstup — Speciální pachové ohradníky jsou na mnoha místech Vysočiny nefunkční. — Krkonošská horská střediska si stěžují na nedostatek lyžařů

Části dílu

00:21
Headlines
  Přehled zpráv
  00:49
  Předražené zakázky
   Fakultní nemocnice v Hradci Králové uznala jako oprávněnou stížnost podnikatelů na to, že zadává předražené zakázky.
   02:36
   Lékaři karlovarské nemocnice svolávají demonstraci před krajský úřad
    Zdravotníci chtějí protestem vyjádřit nesouhlas s odvoláním Romana Brázdila z funkce primáře anesteziologicko - resuscitačního oddělení.
    04:25
    Policie vyšetřuje tragické úmrtí desetiletého chlapce z Jirnů u Prahy.
     Rodiče chlapce vezli dvakrát na pohotovost, vyšetřovali ho i lékaři v Thomayerově nemocnici, na nic ale nepřišli. Záchranáři ho pak už nestačili resuscitovat.
     06:11
     Za týrání Dominika půjdou jeho rodiče do vězení
      Otec stráví za mřížemi 6,5 roku, matka 6 let.
      06:48
      Vyděrač před soudem
       S podmínkou za pokus o podvod a útisk dnes odešel od okresního soudu v Plzni muž, který vydíral rodiče zmizelé Aničky Janatkové. Podmíněný trest 2,5 roku vězení s odkladem na pět let přijal čtyřiadvacetiletý nezaměstnaný Jan Zita z Plzně bez výhrad.
       08:09
       Chřipka útočí na děti
        Vysoko nad hranicí epidemie hlásí hygienici v Pardubickém kraji výskyt chřipkových onemocnění u dětí předškolního a školního věku. Ordinace praktických lékařů se plní hlavně na Chrudimsku.
        09:57
        Soukromé školy viní Liberec z diskriminace
         Město nepřispívá soukromým školám na obědy žáků, i když svým školám ano. Rodiče žádají v petici i dotace na provoz soukromých škol. Město s nimi nepočítá, připlatí jen na obědy.
         11:36
         Tajemník v Polné staví v rozporu se stavebním povolením
          Jeho budova povolená jako dvojgaráž má kromě garážových vrat 8 oken a dveře s nadsvětlíkem a vadí všem majitelům okolních nemovitostí.
          13:25
          Vesecká odstoupila z funkce řadové státní zástupkyně
           Renata Vesecká odstoupila z funkce řadové státní zástupkyně, podle svých slov je pro ni nepřijatelné působení ministra Pospíšila v resortu spravedlnosti.
           13:42
           Zvýšení platů a širší kompetence sestrám a nelékařskému personálu
            Ministr zdravotnictví přislíbil zvýšení platů a širší kompetence sestrám a nelékařskému personálu
            14:05
            Předražené vybavení bazénu
             Někteří radní Pardubic kritizují příliš drahé vybavení do budoucího aquaparku. Tvrdí, že je nadhodnocené a chtějí na něm ušetřit.
             15:47
             Český Krumlov: město hledá nové místo pro točnu.
              Český Krumlov začal hledat alternativní místo pro známé otáčivé hlediště. A zároveň taky zveřejnil klíčové informace, které se sporu o točnu týkají.
              17:31
              Občanským demokratům v Raspenavě, stejně jako v dalších 13ti obcích v Česku, hrozí zrušení.
               Sedí totiž v radě s komunisty. ODS ale spoléhá na tichou podporu komunistů i ve čtyřicetitisícové České Lípě. To ale výkonná rada ODS řešit nechce.
               19:26
               Cheb chce vyhnat herny a prostitutky za město
                Podle průzkumu, který si nechala zpracovat radnice, je ve městě už 85 heren. S nimi souvisí i prostituce, kriminalita a distribuce drog. Herny by z města měla dostat nová vyhláška.
                21:10
                Do boje s kanalizací ucpanou tuky vytáhly některé jihočeské obce
                 Zapojují se do pilotního projektu ekologické likvidace odpadů a po vsích rozmísťují speciální nádoby na olej. České Budějovice zatím o ně nestojí. Přitom loni o Vánocích lidé v krajském městě spláchli rekordních 9 tun tuků.
                 23:01
                 Zátah na dealery drog
                  Svitavská policie zatkla dva muže a ženu za šíření drog. Dealerům hrozí až deset let vězení.
                  23:25
                  Ruské eskalátory v pražském metru dostanou bezpečnostní kartáče
                   Dopravní podnik na 48 eskalátorech v 11 stanicích metra nainstaluje odkláněcí kartáče, které mají zvýšit bezpečnost cestujících.
                   24:01
                   Živý vstup
                    Petr Vizina, redaktor ČT
                    25:44
                    Speciální pachové ohradníky jsou na mnoha místech Vysočiny nefunkční.
                     Myslivci nemají na obnovení pěny, která odpuzuje zvěř,peníze. Kraj zatím žádné peníze nepřislíbil.
                     31:13
                     Krkonošská horská střediska si stěžují na nedostatek lyžařů
                      Oproti loňské sezóně jich sem letos přijelo zhruba o deset procent méně. O Krkonoše už nemají takový zájem ani cizinci.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž30 minut
                      Další díl
                      1. březen 2011

                      Přehled dílů

                       
                      Stopáž25 minut

                      2. říjen

                      Nedostatek zubních pohotovostí — V regionech chybí stomatologové — Začala stavba ochranného valu u dolu Turów — Výročí požáru Luční boudy — Policisté zasahovali při řádění fanoušků — Nouzové přistání horkovzdušného balonu — Registrace ukrajinských aut v Česku — Oprava Šítkovského jezu — Spor o nájem letiště v Líních — Kontroverze kolem nové sportovní haly v Pardubicích — V hrázi Orlíku vznikne přečerpávací elektrárna — Nedostatek změstnanců v sociálních službách — Obyvatelé Chodova se dočkají obchvatu — Hartigova ulice místo Koněvovy

                      2. 10. 2023 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      29. září

                      Podzimní vlna respiračních onemocnění — Zásoby léků v lékárnách — Polsko otevřelo rychlostní silnici S3 ke Královci — Uzavírka dálnice D10 — Den pro kamiony — Heliport na Vltavě pro záchranářské vrtulníky stále chybí — Česká pošta zrušila aukci areálu v Praze na Pankráci — Zrušení podchodu v Českých Budějovicích — Zraněná dívka po nehodě pouťové aktrakce — Už čtyři mrtví cyklisté na Šumavě — Policie zadržela a obvinila čtyřicetiletého žháře, který zakládal požáry v Plzni — Otevření pardubických Automatických mlýnů — Policie ukončila vyšetřování červnového vystoupení burlesky na Slavnostech růžového vína v Třebíči — Zazimování hausbótů na Orlíku — Přehrada Jesenice má málo vody — 400 let Luční boudy

                      29. 9. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      27. září

                      Nespokojenost zaměstnanců s benefity — Vzrostla obliba práce z domova — Firmy se rozšiřují, zaměstnanci chybí — Požár v Českém Švýcarksu — Základní úroková sazba zůstane na 7 % — Neznámý zdroj otravy v plzeňské škole — Útok roje sršňů v brněnských Židenicích — Kriminalisté v Karlovarském kraji stíhají podezřelého z propagace a podpory terorismu — Závažná pochybení zjistilo ŘSD při provádění údržbových prací — O železnici rozhodl sousední kraj — Smartwings přestanou létat z malých regionálních letišť — Petice za farmářské trhy během adventu — Veřejné projednání spalovny v Opatovicích — Opravy na zámku Karlova Koruna — Příprava na národní svatováclavské oslavy — Požár v Českém Švýcarsku aktuálně — Milostivé léto na jihu Čech

                      27. 9. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      26. září

                      Startuje program Oprav dům po babičce — Kritéria pro získání dotace — ŘSD vyvlastní pozemky na D3 u Tábora — Německo připravuje stálé kontroly na hranici s Českem — 2,5 milionu zmizelo z radnice v Týništi nad Orlicí — Policejní honička na D1 — V Dalovicích vzpomínají na zastřelenou ženu — 4 roky vězení pro studenta z Českých Budějovic — Ohrožení stavby gigafactory — Při nehodě na Orlickoústecku auto skončilo na zahradě rodinného domu — Uber oficiálním dopravcem na letiště Václava Havla — Výstava představuje svobodné zednáře — Na Ústecku roste kriminalita dětí — Koleje po přesunu chrámu v Mostě — Rekordní suma pro chlapce s vzácnou nemocí

                      26. 9. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      25. září

                      Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                      25. 9. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      22. září

                      Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                      22. 9. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      21. září

                      Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                      21. 9. 2023 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      20. září

                      Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                      20. 9. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      19. září

                      V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                      19. 9. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      18. září

                      Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                      18. 9. 2023 na ČT1

                      Napište nám